Četvrtak, 28. ožujka 2024

16 C°

Santini zabio sedmi gol ove sezone

18.01.2018. 11:07

U 21. kolu francuskog prvenstva Ivan Santini bio je strijelac za Caen u 2:0 gostujućoj pobjedi protiv Bordeauxa. Santini je u 89. minuti precizno izveo kazneni udarac za 1:0 kojega je i sam izborio, ali u kontroverznim okolnostima. Naime, Santini je u 86. minuti na pet metara od suparničkog gola udario svog čuvara Paula Buyssea, a ovaj mu je uzvratio dvije-tri sekunde kasnije udarivši ga šakom u prsa. Santini je nakon udarca pao, a glavni sudac je nakon konzultacija sa sucem iza gola Bordeauxa odlučio isključiti Buyssea i dosuditi 11-erac za Caen. U završnici utakmice vratar Bordeauxa je došao u kazneni prostor Caena na udarac iz kuta, ali nakon što je obrana gostiju izbacila loptu Rodelin je udarcem u prazan gol sa sredine igrališta postavio konačni rezultat. Santini je odigrao čitavu utakmicu za Caen za koji je upisao već 21. nastup u sezoni. Za Zadranina je to bio sedmi prvenstveni gol ove sezone s kojima se probio na 11. mjesto najboljih strijelaca lige. Vodeći je Urugvajac Edinson Cavani, član PSG-a, s 19 golova.
Danijel Subašić branio je za Monaco u 2:2 domaćem remiju protiv Nice. Monaco je poveo golom Diakhabyja (33’), no u nastavku je Nice preokrenula zahvaljujući dvostrukom strijelcu Balotelliju (47’, 68’). Oba pogotka talijanski napadač postigao je iz velike blizine te je Subašić bio nemoćan. Ipak, bod Monacu spasio je Falcao u sudačkoj nadoknadi vremena. Monaco je tako ostao treći na ljestvici s 43 boda, jednim više od četvrtog Lyona (utakmica manje) dok je Marseille drugi s 44 boda. Na vrhu je Paris SG s 53 boda.