Kauboji se raspištoljili i Ukrajince do očaja dovodili

U 3. kolu skupine C Hrvatska ostvarila uvjerljivu pobjedu
Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Martinović i Marin Šipić sa po sedam golova, Marin Jelinić je dodao šest, a Tin Lučin pet golova. Istaknuo se i Mate Šunjić sa sedam obrana, a Pešić je dodao još jednu
REUTERS
POBJEDNIČKI PLES - Hrvatski rukometaši slave uvjerljivu pobjedu nad Ukrajinom

Hrvatska rukometna reprezentacija u 3. kola skupine C Europskog prvenstvauvjerljivo je u Szegedu pobijedila Ukrajinu rezultatom 38-25 no, hoće li proći u drugi krug natjecanja doznali su kasno sinoć nakon ogleda Francuske i Srbije. Hrvatski rukometaši su okončali natjecanje u skupini s dvije pobjede (Ukrajina, Srbija) i jednim porazom od Francuske, Protiv Ukrajine "kauboji" su odigrali odličnu utakmicu osim uvodnih desetak minuta u kojima su djelovali pomalo uspavano. Na kraju prvog poluvremena uspjeli smo povesti s pet pogodaka razlike, a u nastavku utakmice samo smo podizli svoju prednost do konačnih 13 pogodaka razlike. Ono što je jako dobro je činjenica da je izbornik Zlatko Horvat u drugom poluvremenu uspio odmoriti Tina Lučina i Luku Cindrića, ali i ostale igrače koji su igrali u prva dva susreta.

Pozitivni Mandić i Musa

Izbornik Hrvoje Horvat imao je novih problema s koronavirusom. Posljednji su otpali David Mandić, te Željko Musa. U izolaciji su i Matej Mandić, Lovro Mihić, Marko Mamić, Zvonimir Srna, te Leon Šušnja. Na terapijama je kapetan Domagoj Duvnjak, dok je Halil Jaganjac zbog lakšeg potresa mozga također bio izvan zapisnika. Horvat je za ovu utakmicu protiv Ukrajine pozvao golmana Dominika Kuzmanovića te Jakova Gojuna, koji se u reprezentaciju vratio nakon gotovo četiri godine. Hrvatska je protiv Ukrajine bila favorit, a to je potvrdila i na parketu Pick Arene u Szgedu iako je uspavano ušla u susret i u prvih 10 minuta imala problema.

Ukrajinci su iskoristili naš lošiji ulazak i početnim minutama bili su u prednosti. Nezadovoljan igrom u obrani, izbornik Horvat je već u desetoj minuti pozvao minutu odmora. U nastavku je bilo daleko bolje. Hrvatska je zaigrala čvršće i u 22. minuti stigli smo do +4 (14-10). Uslijedilo je novo opuštanje i ukrajinska serija 3-0, za 14-13. Međutim, završnica prvog dijela ponovo je pripala hrvatskim rukometašima koji su poluvrijeme zaključili serijom 4-0 za velikih 18-13 na poluvremenu.

Rapsodija u nastavku

Hrvatska je drugi dio otvorila serijom 4-1 pobjegavši na osam razlike (22-14). Pitanje pobjednika je već tada bilo riješeno, pa je Horvat u nastavku susreta pružio priliku i ostalim igračima. na Kkraju prvog dijela i u nastavku utakmice razbranio se Mate Šunjić. Hrvatska je na krilima mladih igrača iz minute u minutu dizala prednost, a Ukrajinci su tonuli u sve veću depresiju. Na koncu je završilo s uvjerljivih 38-25.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Martinović i Marin Šipić sa po sedam golova, Marin Jelinić je dodao šest, a Tin Lučin pet golova. Istaknuo se i Mate Šunjić sa sedam obrana,a Pešić je dodao još jednu. U ukrajinskim redovima najefikasniji su bili Dmitro Artemenko s pet golova i Dmitro Horiha s četiri gola.

Horvat: Spremni smo za akciju Budimpešta

Hrvatski izbornik Hrvoje Horvat bio je zadovoljan nakon uvjerljive pobjede nad Ukrajinom.

- Ne možemo kazati da nam baš ide po planu zbog već poznatih problema s koronavirusom. Ipak, uspjeli smo u drugom poluvremenu odmoriti neke igrače i to je svakako dobra stvar. Moramo se krpati, ali nadam se da ćemo se do drugog kruga uspjeti barem malo kompletirati.

Na upit je li Hrvatska spremna za Budipeštu gdje će se igrati drugi krug, Horvat je kazao:

- Spremni smo za akciju Budimpešta. Najprije se sada u hotelu moramo "zbrojiti i oduzeti" i vidjeti s kojim kadrom ćemo ući u nadolazeće utakmice. Ostali smo bez sedmorice igrača, ali mi se ne predajemo, Nema izgovora, nema žaljenja, idemo iz utrakmice u utakmicu i zato možemo igrati ovako i pobjeđivati.

Igračem utakmice od strane EHF-a proglašen je Ivan Martrinović

- Odradili smo svoje. Na početku smo imali malih problema s gustoćomu obrani. Na kraju prvog dijela malo smo odmakli i dobili na samopouzdanju. U nastavku smo igrali bolje, iskoristli kontre, a Šunjić je dobro branio, te smo na kraju uvjerljivo slavili. Uživamo u svakom trenutku, ostavljamo srce na terenu, bodrimo jedni druge i samo tako trebamo ići naprijed - kazao je Martinović.