Zadar protutnjao Brodom, »Zeleni« pali kod prvaka

Polovičan učinak zadarskih predstavnika u premijernom kolu
Zadar je protiv Marsonije predvodio Vito Perković s 22 dok su po 19 koševa postigli Manuel Dundović i Toni Torbarina
Šime ZELIĆ/KK ZADAR
PREDVODIO PROTIV MARSONIJE S 22 POENA - Vito Perković

Minulog vikenda krenula je s natjecanjem Jedinstvena kadetska liga u kojoj su svoje prve utakmice odigrali zadarski predstavnici, KK Zadar i KK Sonik Puntamika. Na kraju se broji polovičan učinak jer se Zadar bez ikakvih problema obračunao s vršnjacima Marsonije najavivši tako pohod prema tituli, dok su »Zeleni« upisali poraz na gostovanju kod aktualnog kadetskog prvaka Bosca.

Jednosmjerna ulica

U Slavonskom Brodu momci pod vodstvom Marija Jelčića deklasirali su svoje domaćine s visokih 59 koševa razlika (47:106), a da će se utakmica razviti u jednosmjernu ulicu potvrdila je prva četvrtina koju su Zadrani dobili 27:11. U svim segmentima igre Jelčićevi igrači su bili bolji te im je trica u prvom poluvremenu bila na odličnih 50 posto (8-16), a uz to su imali i nadmoć u skoku. S druge strane Brođani su imali veliki broj izgubljenih lopti, čak 33 do kraja susreta. Zadar je nakon svake četvrtine povećavao svoju prednost pa je tako na poluvremenu bilo 55:28, a uoči posljednje četvrtine 76:34. U redovima pobjednika najbolji pojedinac bio je Vito Perković s 22 dok su po 19 koševa postigli Manuel Dundović i Toni Torbarina. Kod kadeta Marsonije najučinkovitiji s 14 poena bio je Filip Sivrić.
- Drago mi je prvenstveno zbog pobjede koju smo i očekivali, premda nismo znali kakav je Marsonia protivnik. Također sam zadovoljan pristupom mojih igrača koji su od početka krenuli agresivno te nisu podcijenili protivnika. Očito su jedva čekali nastup u ovoj ligi. Pohvala organizatoru, a po broju posjetitelja vidljivo je da građani Slavonskog Broda vole košarku. Nadam se da ćemo i na ostalim utakmicama igrati na ovoj razini kao što se nadamo naslovu prvaka u JKL-u - kazao je Mario Jelčić, trener kadeta Zadra koji će u drugom kolu koje se igra narednog vikenda na svom parketu ugostiti Međimurje.

Pad koncentracije u završnici

Manje zadovoljstva otvaranjem Jedinstvene kadetske lige prisutno je u Jazinama jer su Puntamičani ostali kratkih rukava u Trnskom protiv Bosca (61:68), iako se u završne minute ušlo s egal rezultatom. Nakon što je prvi period završio rezultatom 23:17 za Bosco, u drugoj četvrtini Puntamičani vraćaju rezultatsku neizvjesnost (33:31). Treće razdoblje također je bilo neizvjesno i uzbudljivo (46:45), a prijelomni trenutak susreta zbio se na tri minute prije kraja kada je domaći sastav zahvaljujući Mislavu Boži Šaki otišao na devet koševa razlike (62:53). Nisu se u tim trenucima predali igrači Jakova Borčića već su tricom Šimuna Lončara i dvicom Frana Šange uspjeli doći na samo četiri koša zaostatka (62:58), no Bosco je u završnici pokazao borbenost i karakter i tako došao do prve ovosezonske pobjede. Kos s 19 i Šako s 14 poena predvodili su Bosco, dok je na drugoj strani prednjačio Lončar s 15 ubačaja.
- Mislim da smo svjedočili jednoj dobroj i interesantnoj utakmici do samog kraja. Obje momčadi su odigrale vrlo korektno, a mi možemo čak i žaliti za padom koncentracije u samoj završnici. Imali smo dosta grešaka u tim odlučujućim minutama, četiri promašena zicera i tri kriva dodavanja te smo tako izgubili ritam. Sve u svemu, pobjeda Bosca je zaslužena i na tome im čestitam. Nama nije toliko bitan sami rezultat koliko razvoj mladih igrača i tako pristupamo sljedećoj utakmici protiv Stoje iz Pule koji su nam dolaze u goste za vikend - kazao je trener Puntamičana Jakov Borčić.