21 C°

Pobjeda i za kraj

Autor: Andrija Dešpoja

17.04.2010. 22:00

Košarkaši Borik-Puntamike su na najljepši mogući način zaključili sezonu u kojoj su na vrlo moćan način odradili natjecanje u uvijek neizvjesnoj Ligi za ostanak. Ukupno 17-ta pobjeda sezone, od čega peta u gostima, upisana je protiv Dubrovčana koji su morali po četvrti put ove sezone potpisati kapitulaciju pred nazaustavljivim Puntamičanima.
Prvo veće odvajanje zelenih dogodilo se već polovicom prve dionice kad Jurjević tricom i Petani košem i dodatnim bacanjem dovode svoje na plus sedam prednosti (11:18). Sa šest viška otišli su Plantakovi igrači u drugu četvrtinu koja je donijela bolje izdanje domaćina koji su ponajviše zahvaljujući razigranom Oštriću (ubacio 9 poena u nizu) i preokrenula se situacija na parketu (30:26). Od vodstva u prvoj četvrtini Puntamičani su se na kraju morali zadovoljiti sa zaostatkom od tri poena (32:35) na poluvremenu. U nastavku Dubrovčani nastavljaju s s dobrom igrom pa preko Hajdića i Karača odlaze na osam prednosti (45:37), no karakterni Puntamičani koje je predvodio fenomenalni Mrva uspijevaju za zadnjih 10 minuta utakmicu ostaviti otvorenom (54:50). I onda je krenuo pobjednički stroj zelenih na Mrvin pogon koji je s tri trice (ukupno 6 na utakmici) u posljednjoj četvrtini bio vinovnik pobjede. Pomalo su Plantakovi igrači nagrizali tu prednost Dubrovčana koja je prelomljena četiri minute prije kraja kad Mrva i Pavić ubacuju svoje dalekometne pokušaje (67:69). Mrvinih pet koševa u nizu nakon toga odlučilo je pobjednika i tako se na kraju sezone obje momčadi našle u sretnom završetku zbog spašenog prvoligaškofg statusa, a Puntamičanima je nagrada još i veća zbog uvjerljivog osvajanja prvog mjesta u Ligi za ostanak. Junak pobjede bio je Mate Mrva s 32 poena (trica 6-8) koji je uspio nadoknaditi hendikep neigranja Ivanova.

DUBROVNIK – BORIK-PUNTAMIKA 73:83

(16:22, 19:10, 19:18, 19:33)
DUBROVNIK – Dvorana u Gospinom polju. Suci:
DUBROVNIK: Radić 3, Šćepanović 9, Karač 9, Krušlin, Oštrić 21 (6-6), Vranješ, M. Hajdić 19 (2-4), N. Hajdić, Lučić, Perić 18 (1-3), Soko 3 81-1). Trener: Darko Kunce.
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 11 (9-9), Čakarun 12 (2-2), Pavić 9, Dražović, Dević 9 (5-5), Mrva 32 (4-7),  Marin, Troskot, Jurjević 10 (3-3), Baždarić, Mrkić, Olivari. Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Dubrovnik 21-38 (55%); Borik-Puntamika 15-34 (44%).
Šut za 3: Dubrovnik 7-24 (29%); Borik-Puntamika 10-30 (33%).
Slobodna bacanja: Dubrovnik 10-14 (71%); Borik-Puntamika 23-26 (88%).
Skokovi: Dubrovnik 36 (28+8); Borik-Puntamika 31 (27+4).

LIGA ZA OSTANAK

Rezultati 10. kola: Dubrovnik – Borik-Puntamika 73:83, Šibenik – Dubrava 85:76, Split – Kaštel galerija 75:71.
Poredak: Borik-Puntamika 35, Split 32, Dubrava 31, Dubrovnik 29, Šibenik 27, Kaštel galerija 26.