Kakav uragan, u 12 minuta četiri gola!

Zadar pobijedio Zagoru
Gosti su u 55. minuti poveli 1:3, Zadar je bio „na konopcima“, ali nakon toga uslijedio je šou kakav na Stanovima dugo nije viđen
Arif SITNICA/Ilustracija

U 55. minuti na semaforu je pisalo 1:3. Činilo se da za Zadar nema povratka, a onda je momčad Vjerana Simunića u 12 minuta postigla čak četiri gola i s tri boda nastavila utrku za Drugu ligu. Ovog proljeća „plavi“ zabijaju „sve u 16“, a kako je igrati protiv tako raspoloženog protivnika jučer su osjetili i Unešićani.

Početak dvoboja ničim nije naslućivao golijadu koju smo vidjeli u nastavku. Gosti su poveli u 14. minuti. Vuković je poslao dobru okomitu loptu za Vučemilovića-Alegića, koji je izbio sam pred vratara Zadra i od lijeve vratnice zabio za vodstvo Zagore. Tri minute kasnije Čubrilo je izborio jedanaesterac za Zadar. No, umjesto u mrežu Župan je loptu s bijele točke poslao preko gola. Tako smo prvi udarac Zadrana u okvir gola vidjeli tek u 21. minuti kada pokušaj Torbarine brani Vukić. Igra se potom primirila do 35. minute kada je nakon kornera Župana s lijeve strane, Čubrilo dobro pucao glavom, ali lopta je završila "na gredi". Nije prošlo ni 60 sekundi, a Zadar je izjednačio. Jurić je izveo korner s desne strane, a Torbarina naletio u peterac i glavom zabio za 1:1. Do kraja poluvremena još dvije prilike za Zadar. Najprije je Čubrilo s lijeve strane ubacio u peterac, ali je Jerbićev udarac glavom Vukić odbio u korner. Nakon udarca iz kuta Repiću je za pogodak nedostajalo nekoliko centimetara preciznosti. U 52. minuti novi šok na Stanovima. Bitunjac je ostao nečuvan na 12 metara od gola i pogodio donji lijevi kut za 1:2. Krenuli su domaćini po izjednačenje, ali lopta je u 55. minuti još jednom završila u mreži vratara Jurjevića. Bio je to sjajan potez Vukovića koji je s desne strane 16-erca neobranjivo poslao loptu pod gredu. Vuković je prilikom proslave zgoditka skinuo dres i zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Tako je svoju momčad ostavio s igračem manje, a brojčanu prednost na terenu Zadar je višestruko iskoristio. Naime, u 60. i 63. minuti uslijedilo je brzinsko izjednačenje u režiji Torbarine. Prvo iz odbijanca nakon velike gužve u petercu, a potom iz jedanaesterca kojega je izborio Smokrović. Ludilo na Stanovima kulminiralo je kada je Župan u 70. minuti iz slobodnog udarca pogodio za 4:3. Zagora kao da je u tim trenucima nestala s terena što je iskoristio Repić i u 72. minuti precizno s 12-13 metara naciljao za nevjerojatnih 5:3. Podsjećamo, u 60. minuti bilo je 1:3. Konačnih 6:3 postavio je Čubrilo u 88. minuti. Repić je oštro ubacio s desne strane, a Čubrilo naletio u peterac i zabio šesti gol za svoju momčad...

ZADAR 6

ZAGORA 3

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 300. Sutkinja: Jelena Pejković (Split). Pomoćnici; Grčić (Dicmo), Palada (Trogir). Strijelci: 0:1 Vučemilović-Alegić (14'), 1:1 Torbarina (36'), 1:2 Bitunjac (52'), 1:3 Vuković (55'), 2:3 Torbarina (60'), 3:3 Torbarina  (63' 11m), 4:3 Župan (66'), 5:3 Repić (72'), 6:3 Čubrilo (88'). Žuti kartoni: Tokić, Čubrilo (Zadar); Stojak, Vuković (Zagora).

ZADAR: K. Jurjević, Repić, Pranić, Sarić, Tokić (od 59' Tokić), Torbarina (od 77' J. Jurjević), Handžić (od 46' Petković), Župan, Jerbić, Čubrilo, Jurić. Trener: Vjeran Simunić.

ZAGORA: Vukić, Vuković, Pleština, Slugan (od 69' Sablić), Rajčić (od 51' Jurišić), Stojak, Ćaleta, Vučemilović-Alegić (od 69' Malčić), F. Bitunjac, B. Bitunjac, Brnadić. Predstavnik kluba: Sandi Škoprc.

Ostali rezultati 25. kola: Primorac (B) – Kamen 2:0, Split – Primorac (S) 5:1, Urania – Neretvanac 2:0, Zmaj – Hrvace 3:0, Junak – GOŠK Dubrovnik 1919 3:1, Croatia – Val 3:1, Imotski – Jadran LP 2:0.

26. kolo: Jadran LP – Zadar, Val – Primorac (B).

Prosječno: 5 (1 glasova)