Dominantna pobjeda Borne Ćorića

Slika korisnika aplahinek
Pao još jedan Španjolac
USA TODAY Sports

Fantastičnom igrom Borna Ćorić nas nastavlja oduševljavati. Nakon što je pobjedio "prvog" španjolskog reketa, Rafaela Nadala, na red je došao Roberto Bautista-Agut, trenutno 19. igrač svijeta. Rezultatom 6:2, 6:3 za samo sat i 22 minuta igre, Borna je stigao do 1/4 finala Mastersa 1000 u Cinncinatiju.

Prvi set bio je riješen praktički u prva tri gamea, kada je Borna dva puta oduzeo servis Španjolcu, a svoj uzeo dva puta. Pri rezultatu 4:0 u prvom setu, Agut dolazi do svojeg prvog gamea. Prvi set Borna je priveo kraju, osvojivši ga sa 6:2.

U drugom setu break se desio u trećem gameu, kada je Borna poveo sa 2:1 i tek trebao servirati. Servisom je potvrdio break i mirno priveo set i meč kraju. U posljednjem gameu Borna je opet breaknuo protivnika i time stigao do glatke pobjede.

Ubacio je čak 61% servisa, a dobio je 86% poena na svoj prvi servis. Uz to dodao je još i 16 aseva. Osim na servisu, odlična igra na osnovnoj liniji i na forhendu i na bekendu, podjsetila nas je na dane kada Borna bio u TOP15 igrača svijeta.

Ovom pobjedom, Borna je osigurao minimalno povratak u TOP100.

Sljedeći protivnik našeg tenisača pobjednik meča Auger-Alliassime - Sinner, koji je na rasporedu, sutra u 1 sat poslije ponoći po našem vremenu.