Puntamičani "skinuli" Zadar

Puntamičani su uspjeli iznenaditi "starijeg brata"

U 5. kolu Juniorske lige - jug odigrao se gradski derbi između Zadra i Sonik-Puntamike u kojemu su Puntamičani napravili iznenađenje i slavili protiv "starijeg brata". Juniori Sonik-Puntamike u dosadašnjem dijelu natjecanja imali su četiri poraza i bez pobjede su čekali ovaj dvoboj. No, svakako se valja istaknuti kako igrači Stipe Kuliša zaista nisu imali sreće u nekim utakmicama te su čak tri od četiri utakmice izgubili tijesno.

S druge strane juniori Zadra također nisu bili u idealnoj situaciji, jer su već doživjeli dva poraza (Šibenik, Dubrovnik) i eventualni treći bi im zaista zakomplicirao situaciju i doveo u pitanje plasman na poluzavršnicu, iako čak tri predstavnika iz Dalmacije imaju pravo nastupa na poluzavršnom turniru Prvenstva Hrvatske. Na žalost za juniore Zadra, takav scenarij se i dogodio. A Soniku se jednom moralo vratiti. "Zadrani" su odlično krenuli u utakmicu, imali +9 u prvoj četvrtini i činilo se da će uspjeti iskontrolirati utakmicu.

No, u drugoj četvrtini dogodio se veliki preokret i Puntamičani -7 pretvaraju u +6 i tu razliku uspjevaju zadržati i u trećoj dionici. Posljednju četvrtinu Zadrani dobivaju sa pet razlike, ali juniori Sonik-Puntamike imaju razloga za slavlje na kraju utakmice. Situacija na tablici definitivno nije dobra za oba zadarska kluba. U ovoj maloj ligi, Šibenik i Split su se odvojili s omjerom 4:1, a treće mjesto drži Dubrovnik s omjerom 3:2. Zadar je na 2:3, Jolly JBS na 1:4, isto kao i Sonik-Puntamika. Valja spomenuti da su Zadrani u Dubrovniku poraženi deset, a u Šibeniku čak 23 razlike, a nije nemoguće da će na svom terenu trebati "ganjati" razliku, naravno ako se dogodi da će o plasmanu odlučivati međusobni dvoboji. Sonik-Puntamika je mnogo dalje od plasmana na poluzavršnicu, ali igrama je ta momčad dokazala da može ravnopravo igrati sa svima, a ova liga je jako izjednačena pa Puntamičani ne smiju gubiti nadu.