10 C°

Santini od prve minute protiv Bayerna

18.02.2012. 23:00

U 22. kolu njemačkog nogometnog prvenstva posljednje plasirani Freiburg uspio je na svom stadionu odigrati 0:0 protiv Bayerna iz Münchena. Ivan Santini igrao za Freiburg do 76. minute dok je hrvatski reprezentativac Ivica olić igrao je za Bayern od 73. minute. Mladen Petrić bio je strijelac za HSV, ali njegova je momčad izgubila na svom terenu od Werdera sa 1:3. Petrić je postigao pogodak iz slobodnog udarca s gotovo 25 metara u 76. minuti kojim je smanjio na 1:2, no do kraja susreta Werder je postigao treći i potvrdio pobjedu. Petrić je odigrao čitavu utakmicu, dok je Ivo Iličević igrao drugo poluvrijeme za HSV. Vedran Ćorluka igrao je do 80. minute za Bayer iz Leverkusena koji je uvjerljivo sa 4:1 svladao Augsburg.
Wolfsburg je teško poražen u Gelsenkirchenu, a u loše izdanje gostiju uklopio se i Marijo Mandžukić, koji je igrao do 81. minute i propustio dvije velike prilike za zgoditak. Pobjedu su Schalkeu donijeli Raul (10), Huntelaar (15, 72) i Matip (49), a Huntelaar je u 40. minuti promašio i kazneni udarac. Raul je na ovoj utakmici svoj 400-ti pogodak u karijeri, većinu, čak 323 je zabio za Real, 44 za reprezentaciju i sada 33 za Schalke.
Rezultati 22. kola: Hertha – Borussia D. 0:1 (Grosskreutz 66′), Nürnberg – Köln 2:1 (Esswein 28′, Pekhart 85’/Novaković 66′), Bayer – Augsburg 4:1 (Kiessling 25′, 64′, Castro 60′, Schuerrle 70’/Koo Ja-cheol 50′), HSV – Werder 1:3 (Petrić 76’/Marin 9′, Trybull 45′, Arnautović 86′), Kaiserslautern – Borussia M. 1;2 (Jessen 63’/Herrmann 9′, Arango 14′), Freiburg – Bayern 0:0, Hoffenheim – Mainz 1:1 (Noveski 9′-ag/Zidan 29′), Schalke 04 – Wolfsburg 4:0 (Raul 10′, Huntelaar 15′, 72′ i Matip 49′), Hannover – Stuttgart 4:2 (Haggui 25′, Biram Diouf 32′, Pander 46′, Stindl 73’/Harnik 75′ Okazaki 79′).