Kadetkinje Zadra brončane

Treće odličje u nizu za ovu generaciju
Podravke im u većem dijelu utakmice nisu mogle parirati, Zadranke su od početka bile dominantne i od prve sekunde bilo je jasno da odličje ide u Zadar

Kadetkinje ŽKK Zadar vraćaju se iz Zagreba s brončanim odličjem oko vrata. Treću godinu za redom osvojile su medalju što je definitivno potvrda nadarenosti ove generacije. Za broncu su se borile protiv svojih vršnjakinja iz ekipe Podravac Gigant koju su uvjerljivo svladale rezultatom 83:62. Podravke im u većem dijelu utakmice nisu mogle parirati, Zadranke su od početka bile dominantne i od početnog podbacivanja lopte bilo je jasno da odličje ide u Zadar. Zadranke su u utakmicu ušle furiozno, želeći od početka dati do znanja svojim suparnicama da u ovoj utakmici nemaju nikakvih izgleda. Svega nekoliko početnih minuta utakmica je bila "živa". Do prednosti od 19:2 nakon pet minuta igre Zadranke je povukla izvrsna Nika Jelenković sa svojih 14 koševa. Koševima su se nadovezale Ena Gardijan, Anđela Oštrić i Ana Mandić, a pečat na prvu četvrtinu stavila je sjajna Jelenković tricom u posljednjoj sekundi za velikih plus 22.

U drugoj četvrtini je sve išlo u istom tempu. Obrana Podravca nije imala rješenja za raspoložene Mandić i Oštrić, a kad je pet poena u nizu ubacila Anđela Žugić na semaforu je zasvijetlilo nedostižnih +34, 50:16. Do kraja drugog poluvremena je razlika donekle smanjena, ali velika rezultatska zaliha na strani Zadranki nije izazivala nikakvu bojazan. Ni u trećoj četvrtini Podravke nisu uspjele nešto značajnije napraviti tako da se u posljednjih 10 minuta utakmice ušlo s nedostižnih plus 33. Stoga je posljednja dionica igre bila samo odrađivanje posla. Nerješiva enigma za Podravke bila je izvanredna Jelenković koja je ubacila 30 poena, od toga čak 17 poena u prvoj četvrtini. Pogodila je pet trica iz 9 pokušaja, a šut za dva je promašila samo jednom (6/7). Mandić je dodala 17 koševa uz čak 14 skokova, a 13 poena je ubacila Oštrić. Zadranke je sjajno služio šut za tricu, pogodile su 10 trica iz 18 pokušaja. U ekipi Podravca najefikasnija je bila Ćurić sa 17 koševa. Dodajmo ovome da je u finalnoj utakmici Trešnjevka 2009 uvjerljivo svladala Vodice rezultatom 83:46.

ZADAR 83

PODRAVAC 62

(31:9, 22:14, 18:15, 12:24)

ZAGREB – Dvorana Dom sportova. Gledatelja: 100. Suci: Stipe Čačić i Tomislav Stvorić.

ZADAR: Nekić, Jelenković 30 (3-3), Žugić 7, Oštrić 13 (4-4), Gardijan 7 (2-2), Svorcina 2, Mandić 17 (5-7), Jadrijev 2 (2-4), Domijan 3 (1-5), Prenđa 2 (0-2).

PODRAVAC: Brcković, Kovačić 11 (5-6), Triplat 7 (1-2), Bušić 2, Ćurić 17 (5-12), Halusek, Vincek 5 (1-2), Jakupec, Cik 12 (4-5), Grivić, Krstanović 5 (1-4), Sušanj 3.

Prosječno: 4 (1 glasova)