Gorici derbi protiv NOŠK-a

18.03.2012. 23:00

BIBINJE 3

NOVA ZORA 0
BIBINJE – Igralište Franko Lisica. Gledatelja 50. Sudac: Tomislav Haban. Pomoćnici: Zoran Žilić i Neven Ražov. Strijelci: 1:0 B. Bugarija (25), 2:0 B. Bugarija (62), 3:0 L.Lukić (80).
BIBINJE: Lisica, V. Lukić, Fuzul, V. Bugarija (od 17. Sikirić od 81. Bralić), Medun, D. Bugarija, M. Lukić, Mirković, M. Režan (od 52. H. Režan), L. Lukić, B. Bugarija. Trener: Dejan Butić.
NOVA ZORA: Barbaroša, Barčić, P. Eškinja, Prtenjača, Mrvičić, majica, Miloš, S.M. Batur (od 62. D. Eškinja), Bobanović, Mikas (od 71. Vrankulj), Milat (od 82. Z. Batur). Trener: Krešo Mikas.
Crveni kartoni: Fuzul (75. – drugi žuti), Prtenjača (80).
Zaslužena pobjeda domaće momčadi koja je tijekom cijele utakmice bila bolja. Bibinjce je u vodstvo doveo najbolji igrač sureta Bože Bugarija sredinom prvog poluvremena. U nastavku domaći napadaju još silovitije pa tako Bože Bugarija gotovo iz mrtvog kuta povisuje na 2:0. Na konačanih 3:0 povisuje Luka Lukić preciznim udarcem iz slobodnog udarca. Da su domaći bili prisebniji pobjeda je mogla biti i uvjerljivija.
DEBELJAK 3
MURVICA 0
DEBELJAK – Igralište Na Šaraju. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Anić (Zadar). Pomoćnici: Ivan Paleka (Zadar) i Tadija Babić (Pridraga). Strijelci: 1:0 A. Smolić Gigo (15′), 2:0 A. Smolić (35′), 3:0 D. Dražić (87′).
DEBELJAK: T. Pavić, Šare, Torbarina, J. Dražić, M. Smolić, A. Batur, M. Pavić, I. Batur, A. Smolić Gigo, S. Smolić. Još su igrali: D. Dražić, Martinović, M. Dražić. Trener: Stipe Vukas.
MURVICA: Proroković, Vidaić, Jurlina, Žilić, Svetić, I. Lučić, Tadić, A. Surać, Ćustić, Šarić, R. Surać. Još su igrali: A. Lučić, Miletić i Žilić. Trener: Ante Grgeć.
Nogometaši Debeljaka došli su u vodstvo već u 15. minuti preko A. Smolića Gige. Nakon toga gosti imaju inicijativu i dvije stopostotne šanse za postizanje zgoditka, no nisu uspjeli. U 35. minuti A. Gigo povisuje na 2:0. U dugom dijelu nogometaši Murvice imaju terensku inicijativu, stvaraju šanse ali nisu uspjeli postići zgoditak. U 87. minuti D. Dražić s desne strane s 20 metara postiže gol. Debeljak je zasluženo je pobijedio s 3:0.
DALMATINAC 0
ARBANASI 2
CRNO – Igralište Stanko Baričević Šole. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Anto Ević (Obrovac). Strijelci: 0:1 Mihić (63′), 0:2 Bilaver (87′).
DALMATINAC: Vulić, M. Grgurević, Vujević, Meštrović, Ćosić, Čule, J. Grgurević, Rončević, Marić, Blagdanić, Gajić. Još su igrali: Čirjak i Brkić. Trener: Ante Morić.
ARBANASI: Jurjević, Bilaver, Fain, Atelj, Rubelj, Maračić, Prtenjača, Novak, Bačić, Mihić, Pleslić. Još su igrali: Anić, Fantov, Hrženjak, Čirjak. Trener: Mišel Jelenković.
Potpuno zaslužena pobjeda gostiju koji su od nekoliko prigoda uspjeli izrealizirati dvije. Prvi pogodak postigao je M. Mihić nakon kornera iz gužve. Utakmicu je riješio J. Bilaver nakon velike pogreške odmaće obrane.
GORICA 3
NOŠK 0
GORICA – Igrališe Jamorina. Gledatelja: 150. Sudac: Miran Maržić (Pag). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Damir Kapetanović (Zadar). Strijelci: 1:0 J. Čirjak (56′), 2:0 J. Čirjak (81′), 3:0 A. Mikulić (85′).
GORICA: I. Mikulić, Perić (od 46′ Š. Čirjak II, M. Ikić (od 87′ K. Ikić), A. Erlić, G. Mikulić, Š. Čirjak I, Mitrović (od 65′ Jurjević), J. Ikić (od 86′ Kamber), A. Mikulić, Lončar, J. Čirjak. Trener: Mile Batur Čeza.
NOŠK: A. Buterin, J. Baždarić, Anzulović, Pavasović, Musap, I. Buterin, T. Buterin (od 71′ T. Sinovčić, I. Čolak, Milanković, Vlatković (od 46′ Zanić), B. Sinovčić. Trener: Šime Baždarić.
U derbiju kola vodeća Gorica nakon bolje igre zasluženo i visoko je pobijedila Novigrađane s 3:0 i tako su se još više učvrstili na čelu tablice ŽNL-a. U prvom dijelu susreta domaćini su imali dvije velike prigode i to A. Miklić u 7. i J. Čirjak u 11. minuti koje nisu realizirali pa se na domor otišlo s 0:0. U drugom poluvremenu Goričani su ulaskom Š. Čirjaka II krenuli odlučnije i ubrzo došli u vodstvo od 1:0 u 56. minuti. Iskusni J. Lončar je izveo slobodni udarac s 22 metra a odbijenu loptu J. Ikić s desna ubacuje do J. Čirjaka koji s 6 metara zakucava loptu u praznu mrežu. Terenska premoć domaćina okrunjena je u 81. minuti kada su povisili na 2:0 i time osigurali pobjedu jer je J. Lončar ubacio a J. Čirjak volej udarcem s 15 metara šutirao nobranjivo pod gredu vratara gostiju. U 85. minuti Gorica je povisila na 3:0 kada je A. Mikulić iskoristio kiks obrane NOŠK-a i s pet metara po zemlji ubacio loptu u mrežu. Isti igrač još je u 87. minuti s deset metara uzdrmao gredu pored nemoćnog vratara gostiju A. Buterina za veliko slavlje domaćih igrača i njihovih simpatizera iz Gorice.
VRČEVO 6
GALOVAC 0
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Miletić (Ražanac). Pomoćnici: Ivica Zrilić (Popovići) i Ante Zubčić (Benkovac). Strijelci: 1:0 Zubčić (25′), 2:0 Vulelija (36′), 3:0 Vulelija (54′), 4:0 Vulelija (64′), 5:0 Vulelija (68′), 6:0 Velelija (71′). Crveni karton: Ante Šare (Galovac) u 68. minuti, drugi žuti.
VRČEVO: R. Batur, B. Števanja, Š. Števanja (od 57′ Margarin), I. Števanja I, F. Števanja (od 60′ M. Galešić), S. Števanja, Vulelija, Banić (od 74′ Dević), J. Števanja, I. Števanja II, Zubčić (od 74′ A. Galešić). Trener: Željko Števanja.
GALOVAC: Bubnjar, Kovač, Šare, Jovančević, P. Burčul, Š. Kožul, Čakarun, Katuša, I. Kožul, M. Burčul, Kvartuč.
U srazu daleko kvalitetnije i iskusnije momčadi Vrčeva i jedva sakupljenog sastava Galovca koji su doputovali bez trenera domaćini su konačno pokazali efikasnu igru i porazali skromne goste s 6:0. Domaćini su poveli u 25. minuti kada je nakon centaršuta I. Števanje II mladi M. Zubčić s pet metara bio precizan. Nakon toga na scenu stupa T. Vulelija i ugledavši se na Messija sa svojih šest zgoditaka napunio je mrežu nemoćnog vratara Galovca E. Bubnjara.
CROATIA 1
VELEBIT 2
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja: 100. Sudac: Dino Papak (Šibenik). Pomoćnici. Mladen Hrga i Antonio Čvrljak (oba Šibenik). Strijelci: 0:1 Juko (44′), 0:2 Drlja (49′), 1:2 I. Matulj (50′).
CROATIA: G. Matulj, K. Colić, A. Colić (od 60′ Patača), J. Santini (od 46′ J. Bolić), Deković, Baričić, M. Budanović, Duvnjak (od 75′ K. Santini), Mandić (od 24′ D. Budanović), A. Bolić (od 46′ I. Matulj). Trener: Vladimir Pirović.
VELEBIT: Marić, Juko, Krešić, Jerković, Batarilo, Radočaj, Franjić, Bolić, Drlja, Bešić, Tulumović. Trener. Zoran Vujčić.
Pred kraj prvog poluvremena gosti su odigrali lijepo akciju koju je realizirao Juko pogotkom u 44. minuti. Na samom početku drugog dijela gosti iz Gračaca povečavaju vodstvo pogotkom Drlje u 49. minuti. Domaći tek što su krenuli s centra smanjili su europogodtkom I. Matulja minutu kasnije koji je postigao gol s centra. Spremnija momčad iz Gračaca zasluženo je odnijela bodove iz Turnja.