Pola duzine Nove zore

Autor: Z L

18.04.2010. 22:00

ZLATNA LUKA – PAKLENICA 2:2
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 250: Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Petar Martić (Pag) i Neven Ražov Keso (Škabrnja). Delegat: Ernest Karlović Čiči (Zadar). Crveni karton: Božidar Morović (Zl. luka, u 76′ vrijeđanje gl. suca). Strijelci: 0: 1 Kovačević (32′), 1: 1 Barić (52′), 2: 1 Morović (57′), 2: 2 Zubčić (72′).
ZLATNA LUKA: Dijan, Smolić, I. Oljica (od 46′ B. Brkić), Pašić, Torbarina, T. Gašparović, D. Brkić (od 73′ K. Oljica), J. Sudinja (od 62′ Nadinić), Morović, Pavin, Barić (od 85′ Strenja). Trener: Nema.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Marjanović, Zelenika, Dokoza, Ivković, Koić (od 80′ Boban), Jukić (od 85′ Stanić), Galešić, Zdunić, Kovačević (od 70′ Zubčić). Trener: Tomica Milovac.
Treću uzastopnu proljetnu neriješenu domaću utakmicu Zlatne luke dodatno je u 76. minuti “začinio” glavni sudac Josip Budan koji je zbog navodne psovke dodijelio izravni crveni karton Božidaru Moroviću. A kad su kod izjednačenog rezultata u 88. minuti domaćini uzaludno tražili jedanaesterac nad Davorom Smolićem nedostajala je tek “slamka” da se zbog nezadovoljstva suđenjem zapali, itekako uzavrela, atmosfera an igralištu i u publici. Podgorci su u prvom poluvremenu uspješnim presingom na sredini terena u potpunosti smirili pomalo uspavane domaćine te su eurozgoditkom Ivana Kovačevića Kove s 20-ak metara na odmor otišli sa zgoditkom razlike. U nastavku susreta Sukošanci kreću na sve ili ništa te preko Barića i Morovića sasvim preokreću rezultat u svoju korist. U jeku domaćih napada i nekoliko neiskorištenih prigoda “ni kriv ni dužan” poklon domaće obrane u 72. minuti iskoristio je Marjan Zubčić za konačnih – 2: 2.
CROATIA – VRČEVO 1:0
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja 150. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Ivan Čačić (Zadar) i Ivica Šango ( Privlaka). Delegat: Mladen Zanki (Privlaka). Strijelci: 1:0 Kresović (48′ – 11 m).
CROATIA: Bubnjar, Baričić (od 67. Jakovac), J. Santini, B, Budanović, Patača, Bolić, M. Budanović (od 28′ Deković), Genda, Kresović (od 85. I. Santini), Erlić, D. Budanović (od 63′ Mandić). Trener: Nino Vidas.
VRČEVO: Dević, I. Katuša, R. Katuša, I. Števanja, Kombura (od 46′ Galešić), Š. Katuša, Strmota (od 46′ I. Katuša), Galac, Š. Števanja (od 76′ A. Galešić), J. Števanja. Trener: Željko Števanja.
U utakmici bez puno prilika, a nažalost i bez prave kvalitete nogometa “kockasti” su nastavili niz odličnih proljetnih rezultata na svom terenu ubilježivši još jednu pobjedu. I jedna i druga momčad na terenu su djelovale dosta indisponirano, a šanse za pogodak bile su rijetke. Jalova inicijativa domaćih nije donosila ploda sve do prvih minuta nastavka kada je Kresović srušen u kaznenom prostoru te izborio najstrožu kaznu koju je sam pretvorio u pogodak. Na kraju se ispostavilo i jedini na utakmici. No dobre momčadi pobjeđuju i kad igraju ispod svoje uobičajene razine. Najveću dobit iz ove utakmice, Turanjci su izvukli iz odlične predstave najmlađih igrača na terenu.
DALMATINAC – NOŠK 1:1
CRNO – Igralište Dalmatinca. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Gulin (Šibenik). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke) i Damir Kapetanović (Zadar). Delegat. Josip Bojčić (Zadar). Strijelci: 1:0 Viduka (5′), 1:1 Mijolović (29′), 1:2 Mijolović (65′), 2:2 Bašić (90′).
DALMATINAC: Mile Grgurović, Matej Grgurović, Bakić, Vujović (od 80′ Bašić), Blagdanić, Čirjak, Ćustić (od 67′ Janković, Križek, Števanja (od 78′ Marnika), Marić, Viduka (od 70′ Pupovac). Trener: Mate Grgurević.
NOŠK: A. Buterin, Baždarić, Vlatković (od 2′ Mijolović), Terkeš, Zorić, I. Buterin, Milanković (od 88′ D. Baždarić, Oštrić, Aliju (od 31′ Badžoka), Sinovčić, Radošević (od 46′ Čolak). Trener: Željko Bakarić.
Domaćinima je pripala početna faza susreta u kojoj su već u 5. minuti postigli zgoditka da bi u 90. minuti poravnali na 2:2 i tako uzeli veliki bod. Ribari iz Novigrada sve vrijeme su imali terensku incijativu i nekoliko prilika za još zgoditaka. No prilike nisu realizirali, ili ih je obranio vratar Mile Grgurević, koji slavio jer je noćas imao pri, oženio se, te sam sebi čestitao osvojeni bod. Pali su gosti u 90. kada je iz neposredne blizine Bašić, nakon sudara vratara Buterina s igračem, postigao zgoditak.
BIBINJE – GORICA 3:1
BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Željko Margetić (Zadar) i Ante Zubčić (Benkovac). Delegat: Davor Bajlo (Zadar). Strijelci: 1:0 L. Lukić (22′), 2:0 H. Režan (43′), 3:0 H. Režan (50′), 3:1 Mikulić (68′ – 11 m).
BIBINJE: T. Šimunić, Iglić (od 59′ Vice Bugarija), M. Šimunić, N. Bugarija, Medun, M. Lukić, M. Režan, S. Sikirić, H. Režan (od 79′ Dragaš), L. Lukić (od 65′ Z. Režan), D. Bugarija. Trener: Nado Kovačević.
GORICA: Bučić, Batur, Ikić, Erlić, S. Tokić, Š. Čirjak, M. Tokić, Jurjević (od 59′ K. Ikić), Kamber, Perić (od 74′ Smokrović), Mikulić. Trener: Mile Batur.
U vrlo fer i korektnoj, ali i ne toliko kvalitetnoj utakmici, obostrano se igralo otvoreno. Daleko konkretniji i učinkovitiji bili su domaćini u odnosu na pomalo indisponirane Goričane.
NOVA ZORA – DEBELJAK 6:0
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 100. Sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Tadija Babić (Pridraga) i Branimir Milačić (Biograd). Delegat: Šime Bezinović (Turanj). Strijelci: 1:0 Jergović (8′), 2:0 Njitraj (27′), 3:0 Miočić (51′), 4:0 Jergović (53′), 5:0 Njitraj (67′), 6:0 Njitraj (70′).
NOVA ZORA: Morović, Kutija, Eškinja, Čulina, Bobanović (od 70′ D. Majica), S. Majica, L. Mikas, Jergović (od 61′ L. Majica), Miočić (od 68′ De. Njitraj), K. Mikas (od 46′ M. Mikas), Da. Njitraj (od 73′ Batur). Trener: Nado Majica.
DEBELJAK: Rogoznica, M. Torbarina, L. Torbarina, Marić, B. Torbarina (od 54′ Pavić), M. Strenja, J. Smolić, A. Smolić (od 86′ M. Dražić), Jerak, M. Strenja, Gambiraža (od 68′ Dražić). Trener: Željko Frka.
Napokon je svanulo i Novoj zori koja je razigranom igrom i sa šest lijepih pogodaka svladala indisponirane goste iz Debeljaka. Na prvi se pogodak nije dugo čekalo. Jergović s vrha šesnaesterca u 8. minuti pogađa rašlje Rogoznice. U 27. minuti Danijel Njitraj iz slobodnog udarca s 20-ak metar, iskosa, neobranjivo gađa pod gredu. Miočić podiže na 3:0 kojeg je prethodno idealno uposlio Da. Njitraj. Jergović se u 53. minuti oslobodio dvojice igrača i neobranjivo pogodio bliži kut. Posljednja dva pogotka djelo su Danijela Njitraja koji je u 67. i 70. minuti zapečatio sudbinu Debeljačana.
ŠKABRNJA – ZEMUNIK 2:1
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Marko Vujević (Galovac) i Denis Bačić (Galovac). Delegat: Edo Perinčić (Zadar). Strijelci: 1:0 Šime Ivković (22′), 1:1 Mate Alvir (47′), 2:1 Ante Mičić (86′).
ŠKABRNJA: K. Dražević, A. Perica, A. Mičić, Š. Klarin, D. Đerđa, A. Vrsaljko, S. Bilaver, M. Bilaver, Š. Ivković, I. Grubić, A. Pavlović. Još su igrali: P. Jurić, M. Škara, P. Pavičić, A. Perica. Trener: Luka Hržina.
ZEMUNIK: M. Krnčević, M. Kasap, A. Šestan, M. Marušić, H. Paleka, F. Ćurković, P. Radović, E. Šarić, D. Fabijan, Š. Šare, M. Alvir. Još u igrali: D. Fabijan, T. Marušić, M. Perić. Trener: Milivoj Krnčević.
U dobrosusjedskom derbiju ne lijepom susretu domaća Škabrnja bila je bolja i zasluženo uknjižila tri boda. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0 golom Šime Ivkovića. U drugom dijelu na početku poluvremena gosti iz Zemunika su izjednačili. Međutim, ostale prilike nisu iskoristili. Pred kraj susreta Ante Mičić je postigao gol za pobjedu domaćih.
ARBANASI – PODGRADINA 1:0
ZADAR – Igralište Bagata. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Milan Torbarina (Debeljak). Delegat: Snježo Sinovčić (Novigrad). Strijelac: 1:0 Perović (43′).
ARBANASI: Šalov, Fantov, Pedišić, Škoda, Kresović, Prenđa, Perović, Rukavina, Nikpalj, Dadić, Svetić. Još su igrali: Cupać, Vučenović, Bilaver, Čulina. Trener: Leonardo Vukić.
PODGRADINA: Stipe Bakić, Musap, Martin Žuža, A. Bakić, Marinović, Budan, Crnjak, Katalinić, Batur, Paleka, Prskalo. Još su igrali: Pavičić, Z. Žuža, M. Žuža, Šarlija. Trener: Marko Nekić.
Domaćini su krenuli silovito na gol gostiju. Već u 10. minuti imali su idealnu priliku za zgoditak. Udarac Nikpalja s 10 metara brani Bakić. U 20. minuti gosti preuzimaju inicijativu i Katalinić s 20 metara tuče poluvisoko uz vratnicu. Šalov paradom brani udarac. U 35. minuti Katalinić s 20-ak metara tuče, no vratar odbija loptu u korner. Kada smo pomislili da na odmor odlazimo bez pogodaka u 43. minuti skraćeni korner iz slobodnog udarca na nabačenu loptu. U gužvi najbolje se snašao Perović i s dva metra šalje loptu u mrežu. U drugom dijelu domaćini su u 50. minuti imali priliku povećati rezultat, ali Nikpaljev udarac Bakić brani. Do kraj susreta bilo je još prilika s obje strane, no rezultat se nije promijeni.
VELEBIT – PAKOŠTANE 1:1
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja: 120. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Damir Dukić (Zadar) i Anto Ević (Obrovac). Delegat: Mladen Klanac. Strijelci: 1:0 Grgić (1′), 1:1 Skroče (5′).
VELEBIT: Juko, Jerković, Matijević, Radočaj, Batarilo, Marčić, Franić (od 61′ D. Grgić), Petrovečki, Lovrić (od 64′ Antunović), Z. Grgić, Marković (od 83′ Turdić). Trener: Ivo Mrič.
PAKOŠTANE: Knez, Mi. Barešić (od 71′ As. Gegollaj), Anić, Lalin, Ma. Barešić, Vulin, Maksan (od 70′ Bakija), Lacman, Skroče, Kostović, I. Mikulić. Trener: Marijan Lamešić.
U dosta nervoznom susretu s mnogo prekida u kojoj je sudac pokazao sedam žutim kartona domaćim, tri gostima rivali su podijelili bodove. Domaći su u 1. minuti došli u vodstvo kada je s aut-linije Z. Grgić šalje loptu pred gostujuća vrata. Vratar brani i u dvojbenoj situaciji pomoćni sudac pokazao je glavnom sucu da je pogodak. Ova odluka je revoltirala gostujuće igrače pa je vratar Knez dobio žuti karton. Gosti su poravnali u 5. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara, preko Skroče, lopta se odbila od živog zida i u drugom pokušaja Skroče pogađa.