Zadrani 8 od 9 odličja

18.07.2011. 22:00

U Rijeci je ovog vikenda održan Mediteranski Kup u skokovima u vodu. Organizator je bio Hrvatski savez za skokove u vodu, a nastupilo je 9 reprezentacija među kojima i domaćin Hrvatska. Osim Hrvatske nastupile su reprezentacije Italije, Švicarske, Grčke, Turske, Egipta, Srbije, Francuske i Bugarske. Sve reprezentacije došle su u najjačem sastavu, a nedostajala je jedino reprezentacija Španjolske. Ovaj Mediteranski kup je po kvaliteti bio najjači do sada, i bio je vrhunski organiziran. Natjecalo se u tri dicipline, daska 1 i 3 metra te toranj, a natjecanje se održalo za mlađe juniore i kadete. Hrvatska reprezentacija osvojila je 9 medalja od čega je 8 medalja osvojio trojac KSV Zadar (Hana Kovačević te Maro i Marcela Marić). Ukupno su naši skakači osvojili 5 zlata, 3 srebra i jednu broncu. U ukupnom poretku Hrvatska je zauzela odlično 3.mjesto. Hrvatsku reprezentaciju predstavljalo je 7 natjecatelja: Marcela Marić, Maro Marić, Hana Kovačević (svi Zadar), Roko Sipina (Arno), Franko Basler (Dive), Juraj Melša i Maja Borić (Trešnjevka). Marcela Marić (Zadar, mladja juniorka) postala je prvak Mediterana sa daske 1 metar (297 bodova) i sa tornja (303 boda), dok je sa daske 3 metra (332 boda) zauzela 2. mjesto. Hana Kovačević (Zadar, kadetkinja) postala je prvak Mediterana sa daske 3metra (191 bod) i sa tornja (158 bodova), dok je sa daske 1 metar (179 bodova) zauzela 2. mjesto. Maro Marić (Zadar, kadet) postao je prvak Mediterana sa daske 1 metar (210 bodova), sa tornja (303 boda) je zauzeo drugo mjesto, dok je sa daske 1 metar (179 bodova) bio četvrti. Franko Basler (Dive, stariji kadet) osvojio je 3. mjesto sa daske 1m, dok je sa tornja i sa daske 3m zauzeo odlično 4.mjesto. Juraj Melša (Trešnjevka, stariji kadet) osvojio je 5. mjesto sa daske 1m, dok je sa tornja i sa daske 3m zauzeo 8. mjesto Maja Borić (Trešnjevka mlađa kadetkinja) je na svim disciplinama zauela 4. mjesto. Roko Sipina (Arno, kadet) je sa daske 1 metar zauzeo 7. mjesto sa osvojena 152 boda, a na tornju je uz osvojenih 157 bodova ponovno zauzeo 7. mjesto. Idući vikend u Zagrebu održava se Prvenstvo Hrvatske za seniore, što je ujedno i posljednje natjecanje u ovoj sezoni, nakon ega skakači u vodu idu na zasluženi jednomjesečni odmor prije priprema za iduću sezonu.