Utorak, 23. travnja 2024

20 C°

Premijerna pobjeda u Biogradu

18.09.2011. 22:00

U svom premijernom nastupu u prvoj ligi pred svojim  gledateljima momčad Biograda nakon rovovske borbe  uspjela je zasluženo upisati  prvu pobjedu. Međutim, biogradskim “galebovima” nije  sve išlo kako su prije utakmice zacrtali. Sam početak  bio je izuzetno “napet” s dosta tehničkih pogrešaka i nerealiziranih “zicera”. Gosti iz  Crikvenice prikazali su biogradskoj publici kao dosta  mlada, ali izuzetno borbena  momčad koja ima svoju  “protočnost” s brzim centrom, a čak 15 poravnanja  rezultata tijekom igre nagovještavalo je da će se pobjednik odlučivati u samoj  završnici. Gosti su u prvih  pet minute igre vodili sa 1:3  da bi domaćin konsolidirao  redove. U tom trenutku je  “štimao” trojac Buovac,  Duvnjak, Markić pa je rezultat najprije izjednačen na  5:5 da bi u iduće tri minute  na semaforu već bilo 9:4.  Kad su svi u dvorani mislili  da je igra nađena te da će se  “špina” otvoriti, ponovno brzopletost u igri, pad koncentracije, što poletna  momčad iz Crikvenice koristi i na poluvrijeme odlazi s  golom prednosti. U nastavku  igralo se gol za gol pa je  posljednje izjednačenje bilo  na 20:20. Biograd ponovo  ulazi u seriju od četiri pogotka te u samoj završnici i  postiže peti, pa na semaforu  je već bilo 30:25. Mora se  naglasiti da u drugom poluvremenu nije baš išlo Duvnjaku pa je odgovornost na  sebe preuzeo Ivan Buovac  koji je u tom periodu preokreta odigrao solo “rolu” i  donekle Šime Markić. Publika je bila zadovoljna, a  onda totalni “šok”, momčad  Crikvenice agresivnom  igrom uspjela je u samo dvije  minute postići čak četiri pogotka, dok domaćin samo  jedan i to Ante Sakić. Da je  utakmica trajala još koju minutu, moglo se svašta očekivati. Međutim mora se priznati da je domaćin dao sve  od sebe i pobjeda je više  nego zaslužena, a Biograd  već ove subote putuje na  teško gostovanje u Županju.
Rezultati 2. kola: Biograd  – Crikvenica 31:30, Mladi  rudar – Županja 28:23,  Đakovo – Ivančica Ivanec  30:25, Osijek – Brod 33:23,  Vidovec BIOS – Umag  31:24. Jučer: Medveščak  NFD – Senj Wallenborn, Dugo Selo – Moslavina.
Redoslijed: 1. Vidovec  BIOS 4, 2. Đakovo 4, 3.  Dugo Selo (-1) 2, 4. Senj W.  (-1) 2, 5. Osijek 2, 6. Županja 2, 7. Medveščak (-1) 2, 8.  Umag 2, 9. Mladi rudar 2,  10. Biograd 2, 11. Moslavina  (-1), 12. Brod 0, 13. Ivančica  Ivanec 0, 14. Crikvenica 0  bodova.
U 3. kolu (24./25. rujna)  igraju: Županja – Biograd,  Moslavina – Mladi rudar,  Umag – Dugo Selo, Brod –  Vidovec BIOS, Ivančica Ivanec – Osijek, Senj W. – Đakovo, Crikvenica – Medveščak.

BIOGRAD – CRIKVENICA 31(12): 30(13)

BIOGRAD NA MORU – Školska sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Ivica Mandić (Solin) i Duje Žanko (Sinj).
BIOGRAD: Knežević, Raspović, Sakić 3, Abramović, Troskot, Buovac 12, Tomić, Brkljača 4, Punoš, Katuša, Duvnjak 5, Zorica, Markić 7, Cota, Pelicarić, Fabijan. Trener: Zoran Mikulić.
CRIKVENICA:  Ljiridonu, Matejčić 8, Mataja 1, Stojanović 1, Grozdek, Antić 3, Rušić 9, Butorac, Lolić, Derossi, Galić, Mazzarolli, Čupić 2, Bečiri 2, Tošić 1, Savković 3. Trener: Željko Čagalj.
Isključenja: Biograd 6 minuta; Crikvenica 10 minuta.
Sedmerci: Biograd 5 (6); Crikvenica 3 (3)-