Četvrtak, 18. travnja 2024

8 C°

Teška, ali slatka pobjeda Puntamičana

18.10.2008. 22:00

Borik-Puntamika je teškom mukom uspjela slomiti žilavu momčad Dubrovnika i tako došla do prve pobjede u prvenstvu. Upornost se na kraju isplatila, jer su u tri četvrtine utakmice “zeleni” gledali u leđa Dubrovčanima.
Nakon što su u petoj minuti vodili s 15:12, košarkaši Borika su morali čekati novo vodstvo čak 22 minute kad su u trećoj četvrtini poveli tricom Čiklića 55:54. Dubrovčani su u prvom dijelu prikazali odličnu igru, pogotovo u napadu u kojem su imali i prednost od 9 koševa (32:41), ali su na odmor otišli sa dosta mizernih plus tri (40:43). Trener Bujan je dosta vremena pružio petorci: Čiklić, Dević, Dundov, Mrva, Šarlija koji su dosta djelovali tromo u tom razdoblju. Međutim, njih petorica uz veliku obrambenu pomoć Jurjevića i Pavića unose puno više živosti u oba pravca te su pomalo nagrizali prednost Dubrovnika.
Od gore navedenog dugoočekivanog vodstva u 27. minuti(55:54) do 35. minute igralo se koš za koš, a onda serijom 7:0, Borik odlazi na 76:69. U tim trenucima Dundov, Mrva i Čiklić kao najiskusnij uzimaju sve konce u svoje ruke, čak se podigla i publika na noge. Dubrovnik se dvije minute prije kraja približio na dva koša razlike (80:78), ali Čiklić dalekometnim projektilom (83:78) i Dević polaganjem odvode Borik u mirnu luku(85:80). Taj rezultat je postavljen 45 sekundi prije kraja te je obrana “zelenih” uspjela spriječiti jučer dobre Dubrovčane da poentiraju. Teška pobjeda, ali sigurno slatka i prijeko potrebna pred gostovanja u Dubravi i Trogiru.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBROVNIK 85:80

(23:25, 17:18, 23:20, 22:17)ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja 700. Suci: Loriano Legović, Andrej Sušanj (oba Rijeka) i Gordan Terlević (Kastav).BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 20(1-2), Dundov 9(7-8), Bulić 3(1-2), Pavić, Dević 16(3-3), Mrva 14(2-2), Šarlija 12(2-2), Jurjević 4, Žorž 3, Ceranja, Đugum 4. Trener: Tihomir Bujan.DUBROVNIK: Radić 8(2-2), Šćepanović 8, Soko, Karač 10, Kralj, Oštrić 2, Vranješ 17(4-7), Hajdić 2, Prgomet 3, Lučić 17(4-7), Škifić 4(2-2), Perić 9(3-5). Trener: Darko Kunce.Šut za dva: Borik-Puntamika 23-35 (66%). Dubrovnik 22/34 (65%).Šut za tri: Borik-Puntamika 7-18 (39%) Čiklić 3, Mrva 2, Dević 1, Žorž 1.Dubrovnik 7-20 (35%) Radić 2, Karač 2, Vranješ 1, Prgomet 1, Lučić 1.Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 18-21 (86%). Dubrovnik 15-23 (65%).