Četvrtak, 18. travnja 2024

Stolnotenisači Donata poraženi od Zagreba

18.11.2009. 23:00

Jučer su se u dvorani Bagat sastali prošlosezonski finalisti stolnoteniskog prvenstva, momčadi Donata i Zagreba. Gledatelji su mogli vidjeti zanimljivu utakmicu, iako su obje momčadi u sezonu ušle poprilično oslabljene. Zagreb je ostao bez Tomislava Kolareka, koji je ovaj put nastupio u dresu Donata, a njegovo mjestu inače “pune” mladi igrači. S druge strane za zadarsku momčad više ne nastupa Kinez Jia Zheng, koji je prešao u Dr. Časl, dok su stigli Kolarek i Stipe Josipović. No, unatoč činjenici da je Zagreb slabiji, a Donat će biti kompletan tek u doigravanju (stiže Tiany Jiang), oba tima “pucaju visoko”.
Teže od očekivanog Kolarek upisuje prvu pobjedu za zadarske stolnotenisače. Iako je slavio 3:0 u setovima Koić je pružio dobar otpor. Uslijedio je zanimljiv dvoboj bivših reprezentativaca Karlovića i Šurbeka. Veterani su se ogledali u pet setova, a na kraju je presudila Šurbekova bolja fizička pripremljenost te je došao do pobjede uvjerljivim nastupom u petom setu. Kao i u prvom meču Zubčić upisuje uvjerljivu pobjedu protiv Josipovića, čime gostujuća momčad dolazi do 2:1. Reprizu zanimljivog dvoboja Karlovića i Šurbeka ponudio je i susret parova također odigran u pet setova. Opet su gosti uvjerljivijom igrom u petom setu došli do pobjede, odnosno vodstva od 3:1. U odlučujućem susretu između Kolareka i Šurbeka presudilo je Šurbekovo iskustvo tako da je njegov pobjeda označila i ukupno 4:1 i pobjedu gostiju iz Zagreba.

Zheng dobio Waldnera

Stolnotenisači STK Dr. Časl za koje nastupa Jia Zheng, koji je protekle dvije sezone branio boje Donata, poraženi su u trećem krugu ETTU Kupa na gostovanju kod njemačke ekipe RhönSprudel Fulda-Maberzella. Iako su Njemci bili veliki favoriti, hrvatska momčad dobro je “zapaprila” domaćinu. Odličan je bio Jia Zheng, koji je uspio dobiti dvije partije, Jan Ove Waldnera i Wanga, no u konačnici je momčad Dr. Časla poražena s 3:2, budući da su Roko Tošić i Tomislav Japec, iako su bili blizu, nisu uspjeli doći do barem jedne pobjede.

DONAT – ZAGREB 1:4

Kolarek – Koić 3:0 (11:5, 16:14, 12:10)
Karlović – Šurbek 2:3 (11:9, 9:11, 8:11, 11:9, 3:11)
Josipović – Zubčić 0:3 (5:11, 9:11, 11:13)
Kolarek/Karlović – Koić/Zubčić 2:3 (9:11, 11:8, 9:11, 11:8, 5:11)
Kolarek – Šurbek 3:2 (9:11, 11:9, 10′:12, 12:10, 11:13)