13 C°

Puntamičani love Kaštela

18.11.2013. 23:00

Sonik-Puntamika je ostvarila novu pobjedu kojom se i dalje zadržala na drugom mjestu ljestvice A-2 lige – jug. Ovaj put su Puntamičani kod kuće bili bolji od Mislava. Nije, doduše, sve krenulo po planu za zadarski sastav. Gostujući igrači su prvu četvrtinu dobili sa 26:17 i dokazali da će biti itekako tvrd orah favoritu iz Zadra. Niti u drugoj četvrtini domaći igrači ne uspijevaju pohvatati sve konce, tako da nakon prvog dijela Mislav ima prednost od šest poena. Ipak, “veliki odmor” stručni stožer zadarske momčadi koristi na najbolji mogući način. Odlično Zadrani odigravaju treće četvrtinu u kojoj uspijevaju stići i prestići goste, što im je omogućilo mirnu završnicu. Marin Zrnić s 29 i Niko Marin s 22 postignuta poena bili su najefikasniji igrači Sonik-Puntamike. Ovom pobjedom Puntamičani su i dalje ostali na jednoj pobjedi manjka u odnosu na vodeći sastav Ribola Kaštela, koji se pokazuje kao najveći favorit za osvajanje prvog mjesta i osiguravanja mjesta u kvalifikacijama za A-1 ligu. Kaštelani su u ovom kolu lako stigli do bodova na gostovanju u Solinu.
Za razliku od Sonika, ostali županijski ligaši u 5. kolu nisu uspjeli pobijediti. Jazine su poražene na gostovanju u Omišu. Domaći “galebovi” su slavili s 89:85. Ključna je bila druga četvrtina koju su zadarski igrači izgubili s 28:17 i nakon koje je domaći sastav uhvatio desetak poena prednosti koje je uspijevao zadržati do posljednje četvrtine. Uspjeli su se igrači Jazina u toj četvrtini vratiti i zaprijetiti domaćinu, no nisu imali snage za potpuni preokret. Očekivano je najefikasniji u redovima Jazina bio Roko Čiklić s 28 poena, dok je Mavra dodao 19.
Sukošanci su poraženi u Dubrovniku. Vrlo loša obrambena reakcija u prvoj četvrtini u kojoj su Dubrovčani zabili čak 33 poena donijela je košarkašima Sukošana desetak poena zaostatka. Nakon toga su se igrači Marka Selina uspjeli konsolidirati u defanzivom dijelu, ali stao je napad, tako da u konačnici nisu uspjeli doći u priliku za pobjedu. Jurica s 21 i Vraneš s 20 koševa bili su najefikasniji igrači Sukošana.
Iduće kolo donosi gradski derbi između Jazina i Sonik-Puntamike, dok će Sukošanci gostovati kod Cetine.
OMIŠ GALEB – JAZINE 89:85
(27:28, 28:17, 23:19, 11:21)
Suci: D. Basarić i P. Pepur (Split).
OMIŠ GALEB: M. Kalajžić 11, S. Babić 13, B. Bačak 2, J. Lozančić 4, J. Grizelj 5, M. Vuko 12, F. Penović, S. Bokšić, J. Džapo 23, M. Čosić, B. Radoš 19, M. Zemunik.
JAZINE: R. Čiklić 28, M. Jeličić, I. Bulić 8, F. Rutar, M. Atelj 4, T. Krstić, D. Mavra 19, M. Mlinar 6, Z. Baričević 2, D. Šipić 14, L. Banović 2, V. Vladović 2.
SONIK-PUNTAMIKA – MISLAV 93:86
(17:26, 22:19, 32:20, 22:21)
Suci: M. Petani i H. Raspović (Zadar).
SONIK-PUNTAMIKA: M. Anđelić 11, B. Ivanić, M. Gligora 8, J. Bulić 12, N. Marin 22, D. Bašić 1, J. Dražović 1, N. Jadrijev 6, B. Šoba, M. Segarić 3, M. Zrnić 29.
MISLAV: V. Mamić 25, D. Biuk, J. Josipović, D. Jeličić, D. Jakoliš 10, L. Petrašić 16, I. Delaš 10, M. Cvitanović 2, M. Cvitanović, P. Šarac 2, R. Galić 21.