Košarkaši Zadra poraženi od Igokee u Krešinom domu u 9. kolu
Iz Krešinog doma puni plijen je odnijela Igokea tako zacementiravši momčad Vladimira Anzulovića još čvršće za dno abaligaške ljestvice
Šime ZELIĆ
Zadrani ostali bez goriva u nastavku

Regionalna liga i dalje je ostala velika enigma za košarkaše Zadra koji su ostali kratkih rukava i u 9. kolu. Iz Krešinog doma puni plijen je odnijela Igokea tako zacementiravši momčad Vladimira Anzulovića još čvršće za dno abaligaške ljestvice. Gosti su se osladili prvom gostujućom pobjedom u sezoni, a do nje su došli preporodom u drugom poluvremenu. Zadrani su pak pokazali odličnu igru u prvih 15 minuta, ali u ostalih 25 su potpuno nestali s parketa i sastav iz Laktaša nije propustio potvrditi svoju kvalitetu.

Furiozni početak

Od podbacivanja lopte s centra Zadar je krenuo izrazito agresivno, čvrsto, reklo bi se da je ušao »u kost« protivniku, logično jer fizički moćnoj Igokei se jedino i moglo naškoditi njenim oružjem. Obrambeno je to od samog početka izgledalo poprilično dobro iz kuta Vladimira Anzulovića, posebno je u defanzivi ton davao mladi Duje Brala, a u napadu je Carter uz malu pomoć Bursaća odveo Zadar na furioznih 6:0. Minutu i pol kasnije Vuković pogađa prvu domaću tricu za 11:3, a tih je osam plusa ostalo vrijediti sve do završnih 120 sekundi prve četvrtine koje su prošle bez ubačaja na domaćoj strani. Gosti su preko eksplozivnog Dalibora Ilića prepolovili zaostatak (16:12), no ispostavio se taj jedan intermezzo Anzulovićevog sastava tek prolaznom fazom. Ulaskom u drugu dionicu ponovno se pronašla ona dobra nit s početka utakmice, a na svoje su došli i igrači s klupe, Marčinković, Drežnjak te Junaković. Ovaj potonji posebno je bio nadahnut s četiri asistencije kao i košem uz dodatno bacanje s čime je Zadar odlepršao do dvocifrene prednosti (26:16). Ispostavit će se kasnije da je to zapravo bio i vrhunac domaćeg sastava u ovom dvoboju, jer kako se bližio kraj druge četvrtine sve je primjetnije bilo njihovo zamuckivanje u napadu dok se i ozbiljnije popustilo u zagrađivanju skoka. Igokea je sve više koristila svoje individualne kvalitete, posebno Amerikanaca Wallera i Starksa koji su u NBA stilu dovršili posao započet od Tanaskovića i Đorđevića, i momčad iz Laktaša se zadovoljnija uputila prema svlačionicama u odnosu na domaću momčad kojoj je ostala na lageru mala zaliha od dva poena (32:30).

Pad u nastavku

Gosti su bili svjesni da ne mogu odigrati gore nego što su u prvom poluvremenu, i taj je drugačiji njihov gard na svojoj koži su osjetili Zadrani koji su zaboravili na Wallera i tako se suočili po prvi puta s minusom u ovom susretu. Čak tri trice Igokeinog Amerikanca uz jednu Jošila nadmašile su dvije Carterove, što je tri minute prije kraja treće dionice isturilo goste do šest plusa (42:48). Brzo se Zadar rekuperao preko Drežnjaka, Mavre i Cartera, ali je ipak Igokea pred zadnju četvrtinu povratila šest viška na svoju stranu. Dobila je usput i malu pomoć sudaca koji nisu svirali očigledan prekršaj na Carteru što je dovelo do bure negodovanja s tribina, ali i sa zadarske klupe pa je tehnička Anzuloviću uz ubačaj Jošila goste poguralo do 49:55. Sudačka nepravda je pak probudila dišpet kod domaćeg sastava, posebno je borbeno u završnih 10 minuta ušao Junaković koji je s četiri koša spustio zaostatak na 53:55, malo potom je Carter s dalekometnim šutom spustio na samo poen minusa (58:59), no nije se u obrani uspjelo stati na kraj visokoj gostujućoj liniji Ilić-Đorđević koja je iskreirala novi bijeg Igokee, ovog puta na sedam plusa kojeg je potvrdio raspoloženi Waller svojom četvrtom tricom (59:66). Zadru je ostalo nešto manje od pet minuta za pokušaj novog povratka, no ubrzo su im sve dileme razriješili Waller, naravno tricom, te Radanov i Ilić koji su zaledili Zadrane na 14 minusa. Najefikasniji u redovima Zadra bio je Carter s 18 poena dok je kod Igokee prednjačio Waller s 19 ubačaja.