11 C°

Domdjoni prvi, Mrvičić drugi

19.01.2011. 23:00

Proteklog vikenda Samobor je bio domaćin 20. međunarodnog turnira za sve uzraste na kojem je nastupalo 1.350 natjecatelja iz 20-ak zemalja. Bila je to i glavna provjera uoči Europskog prvenstva koje se ove godine održava u Novom Sadu. Zbog velikog broja sudionika radile su se dvije liste A i B i to u tri kategorije: kadeti, juniori i mlađi seniori. Ante Mrvičić, član Karate kluba B iz Biograda na Moru, koji je uzastopno pet puta osvajao ovaj turnir u kategoriji +76 kg, ovaj put odradio je sve svoje borbe uspješno do finala. U finalu je poražen od natjecatelja iz Srbije 0:1 te u repesažu dobio slovenskog natjecatelja te osvojio srebrnu medalju i treće mjesto.
Vidno izmoren i ozlijeđen nastupio je i u kategoriji mlađih seniora +78 kg gdje je dogurao do polufinala A liste te izgubio od Izraelca u produžetku 0:1. Posljednjeg dana turnira počelo je natjecanje u Open kategoriji s čak četiri liste i samo prvaci lista borili su se “svatko sa svakim” i skupljali bodove. Ante Mrvičić je odradio i ove borbe te se u polufinalu liste našao “oči u oči” s nekadašnjim klupskim kolegom Danilom Domdjonijem. U izvrsnoj borbi izgubio je minimalno 0:1, a Danil je u finalu dobio Izraelca te uzeo prvo mjesto kao ukupni pobjednik s najviše skupljenih bodova.