(3:3, 7:4, 6:2, 4:3)

ZADAR - Bazen ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Rebić, Banovac (Split).

ZADAR 1952: Brajčić, Miletić 2, Grozdanić 1, Magaš 1, Burić 3, Jovančević, Lokin 1, Stipić 2, Torić 2, Šarić 3, Rončević 4, Jurišić, Mijolović, Vrbnjak 1. Trener: Goran Jovančević.

DELFIN: Fabris, Šantić, Matošević, Burburan 3, Rocco, Stupin, Radulović, Augusti 1, Saftić 2, Petrić 1, Bonassin, Vrdoljak, Poropat 5. Trener: Adrijano Banko.

Vaterpolisti Zadra novu sezonu počeli su domaćom pobjedom protiv Delfina. Početak dvoboja ponudio je ravnopravnu borbu koja je potrajala sve do pred kraj druge četvrtine kada je rezultat bio 7:6. Nakon toga počela je rasti prednost Zadrana koji su sredinom treće četvrtine poveli 12:7. Kada je bilo jasno da imaju kontrolu rezultata u svojim rukama ionako mladi sastav s Višnjika dodatno se pomladio pa su priliku dobili i 15-godišnjaci. Svi oni ozbiljno su shvatili povjerenu im zadaću, posebno u napadu, pa je na kraju bilo plus osam.

- S obzirom da je riječ o prvoj utakmici teško je znati pravo stanje stvari. Možemo biti zadovoljni pobjedom i dosta dobrom realizacijom. Činjenica jest da smo u odnosu na prošlu sezonu oslabljeni, a koliko doista mogu naši mladi igrači vidjet ćemo u sljedećim utakmicama. Ovo s Delfinom bi se moglo nazvati početnim ispitivanjem snaga - rekao je Goran Jovančević, trener Zadra.

Rezultati 1. kola: Zadar 1952 - Delfin 20:12, Salona - KPK 8:5, Osijek - Galeb 8:23, Siscia - Bellevue 14:13, Šibenik - Adriatic 10:12, Jadran Kostrena - Zagreb 12:15, Opatija slobodna

Raspored 2. kola (24./25. siječnja): Bellevue - Jadran Kostrena, Delfin - Siscia, Adriatic - Zadar 1952, KPK - Šibenik, Galeb MR - Salona, Opatija - Osijek, Zagreb slobodan.