Crno se piše Dragovoljcu, jedanaesterci sretni za Bibinje, Pakoštane i Zrmanju

19.02.2012. 23:00
Crno se piše Dragovoljcu, jedanaesterci  sretni za Bibinje, Pakoštane i Zrmanju

BIBINJE6 (1)
NOŠK5 (1)
BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Gledatelja 100. Sudac: Marin Miletić. Pomoćnici: Damir Kapetanović i Damir Dukić (svi Zadar). Strijelci: 1:0 B. Bugarija (14′), 1:1 H. Čolak (42′). Jedanaesterci: B. Bugarija, H. Režan, Lukić, M. Bugarija i M. Režan za Bibinje, a Musap, Zorić, I. Čolak i Narančić za NOŠK.
BIBINJE: Lisica, N. Bugarija, D. Bugarija, Sikirić, Lukić, Bralić, M. Režan, B. Bugarija, H. Režan, Fuzul, Lukić. Još su igrali: M. Bugarija, L. Lukić, V. Bugarija, Karaban. Trener: Dinko Režan.
NOŠK: Pavasović, T. Buterin, J. Baždarić, Musap, Zorić, Sinovčić, Grđan, I. Čolak, I. Buterin, Milanković, H. Čolak. Još su igrali: Narančić, T. Sinovčić, Zrilić. Trener: Zoran Arambašić.
Bibinjci su poveli u 14. minuti. Nakon lijepe akcije napadačkog reda domaćih Božo Bugarija je bio precizan za 1:0. Imali su do kraja poluvremena oba sastava nekoliko prigoda od kojih su gosti jednu i iskoristiti nakon što je Čolak izjednačio na 1:1. Prethodno su Novljani bili blizu pogotku i u 40. minuti kada je Branimir Sinovčić bio neprecizan. Nekoliko trenutaka kasnije kod domaćina izvrsno je pucao Nedjeljko Bugarija, a lopta je otišla pored desne vratnice. U drugom poluvremenu nije bilo golova, pa su pobjednika odlučili jedanaesterci u kojima su Bibinjci bili uspješniji za prolaz u drugo kolo Kupa.
MURVICA1
DEBELJAK0
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 50. Sudac Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Tadija Babić (Pridraga) i Nevenko Zrilić (Briševo). Strijelac: 1:0 Svetić (42′).
MURVICA: Proroković, Vidaić, Šarić, D. Ćustić, A. Lučić (od 71′ A. Surać), Proroković (od 64′ R. Ćustić), Jurlina, Svetić, L. Lučić, R. Surać (od 72′ J. Ćustić), M. Lučić. Trener: Ante Grgeč.
DEBELJAK: T. Pavić, Šare, S. Smolić, A. Batur, J. Smolić, Gambiraža, J. Dražić (od 52′ Martinović), I. Batur (od 78′ M. Pavić), Marinović (od 81′ D. Dražić), A. Smolić, Strenja. Trener: Stipan Vukas.
U prvom poluvremenu nakon rastrgane igre po teškom terenu vrijedno je spomenuti vodstvo Murvica u 42. minuti. Marko Šarić je ubacio s desnog boka, a Marin Svetić efektno glavom s osam metara svladao Tonija Pavića. U nastavku bilo je više prigoda za gol, ali su ostale neiskorištene. Tako u 48. minuti Tomislav Strenja neometan s pet metara pogađa vratnicu, a u 63. minuti Marko Jurlina s četiri metra tuče u vratara Pavića. Stipe Marinović u 76. minuti sa šest metara loptu šalje pored praznog gola te je rezultat ostao nepromijenjen – 1:0 za Murvicu.
DALMATINAC6
DRAGOVOLJAC1
CRNO – Igralište “Stanko Baričević Šole”. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 1:0 Volpi-Kobal (5′), 2:0 Franov (8′), 2:1 Čulina (52′), 3:1 Čule (69′), 4:1 Rončević (77′), 5:1 Rončević (82′), 6:1 Volpi-Kobal 890′). Crveni karton: Mario Marić (Dragovoljac, 54′, rušenje u kaznenu prostoru).
DALMATINAC: Vulić, Meštrović, Vujević, Birkić, Baričević, Čule, Grgurević, Bilaver, Marić, Volpi-Kobal, Franov. Još su igrali: Musa, Rončević, Pinčić, Čirjak. Trener: Mate Grgurević.
DRAGOVOLJAC: M. Stanić, Žilić, Bulić, Marić, J. Stanić, Uzelac, Štrkalj, Čulina, Grabovac, Demo, Zekić. Još su igrali: Srzentić. Trener: Šime Demo.
Dalmatinac, za koji su igrali i kadeti, poveo je već u 5. minuti, da bi samo tri minute bilo 2:0. U drugom poluvremenu gosti u 52. minuti smanjuju rezultat preko Čuline. Dvije minute kasnije domaći nisu iskoristiti jedanaesterac. Marić je kao zadnji igrač srušio Franova i dobio crveni karton, no Vujević je s 11 metara promašio cijeli gol. Ipak, bio je to samo kratkotrajni predah Crničana koji su do kraja utakmice napunili mrežu Poličanaca za neočekivano uvjerljivu pobjedu.
PAKOŠTANE6 (2)
HV POSEDARJE5 (2)
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Čačić (Zadar). Pomoćnici: Denis Vrkić i Petar Paleka (oba Zadar). Strijelci: 1:0 R. Maksan (10′), 1:1 Klanac (24′), 1:2 Milovac (28′), 2:2 Lalin (48′). Jedanaesterci: 2:3 Novaković, 3.3 Katuša, 3:4 Klanac, 4:4 M. Bačkov, 5:4 Anić, 5:5 Zdrilić, 6:5 R. Maksan.
PAKOŠTANE: T. Lokin, M. Barešić, Katuša, Gulin, Anić, Barišić (od 80′ Rosan), Čirjak (od 57′ J. Lokin), M. Bačkov, R. Maksan, Stojanov (od 69′ F. Bačkov). Trener: Jure Knez.
HV POSEDARJE: Demo, Zdrilić, V. Klanac, Ćirak, Dokoza, Milovac, L. Kajtazi, Novaković, Ja. Brala, Ju. Brala, K. Kajtazi. Trener: Josip Vulić.
Pakoštanci su nastupili s pomlađenom momčadi, no ipak su izborili nastup u 2. kolu Kupa i to boljim izvođenjem jedanaesteraca. Domaćini su poveli golom Maksana iz slobodnog udarca sa 25 metara. Izjednačenje je uslijedilo u 25. minuti kada je Klanac iskoristio pogrešku domaće obrane i pogodio lijevi kut. Zgoditak za vodstvo gostiju postigao je Milovac u 28. minuti udarcem glavom sa 10 metara nakon ubačaja s lijeve strane. Domaći su za 2:2 pogodili u 48. minuti preko Lalina.
ZLATNA LUKA1
SABUNJAR0
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja: 200. Sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke) i Ivica Zrilić (Popovići). Strijelac: 1:0 Njitraj (59′).
ZLATNA LUKA: J. Dijan, I. Sudinja (od 46′ T. Pavić), B. Brkić, Nadinić, Torbarina (od 46′ Marić), H. Oljica (od 85′ B. Pavić), J. Pavić (od 46′ D. Smolić), Čerkez, Skroće, Njitraj, J. Sudinja (od 46′ D. Brkić). Trener: Luzarko Novaković.
SABUNJAR: Papić, Lipotica (od 65′ Dragić), Glavan, Rogić, Božić (od 57′ Vukšević), Kresović (od 85′ Predovan), Rančić, Pupovac, Fantov, Ninčević (od 85′ Ledić), Ćirjak. Trener: Dragan Buterin.
Prve dvije prigode u prvom poluvremenu ne koriste gosti iz Privlake. Vratar Josip Dijan sjajnim refleksom zaustavlja snažne lopte upućene iz blizine. Ako su privlački “sabunjari” imali više inicijative u prvom, drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo “žuto-zelenima”. Sa znatno više žara i htijenja, te s novih četiri igrača pritisnuli su goste na njihovu polovicu.Nakon nekoliko domaćih poluprigoda svježi Davor Brkić je probio lijevu stranu prebacivši loptu na suprotnu stranu do brzonogog Davora Smolića Dakija. Uslijedio je jaki prizemni i precizni centaršut paralelno s korner linijom. Na loptu natrčava lukavi Daniel Njitraj, koji je u maniri vrsnog strijelca, jednostavno zabija u mrežu – 1:0. Pokušaji gostujućih brzih, vještih i mladih, ali pomalo sebičnih igrača, uglavnom su zaustavljani 30-ak metara od vratara Dijana. Iako su domaćini u kontrama i polukontrama stvarali izgledne prigode ispostavilo se da je zgoditak Njitraja bio vrijedan sukošanskog 2. kola Kupa.
VELEBIT (B)3
ARBANASI0
BENKOVAC – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Zvone Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Željko Margetić (Zadar) i Ante Zubčić (Benkovac). Strijelci: 1:0 Rakić (24′), 2:0 Uskok (55′), 3:0 Miletić (75′).
VELEBIT (B): Juko, Dujmović, Margarin, Kruneš, Morić, Kolić, Miletić, Batur, Uskok, Rakić, Hunjadi. Još su igrali: Šarić, Remšak, Majić, Bačić. Trener: Josip Lončar.
ARBANASI: Jurjević, Fain, Bilaver, Rubelj, Atelj, Novičić, Matić, Novak, Bačić, Mihić, Pleslić. Još su igrali: Višić, Paleka. Trener: Mišel Jelenković.
Od početka je bilo vidljivo da ove dvije momčadi dijele dva ligaška ranga, Treća i Županijska liga. Domaćini su goste ispratili sa tri pogotka koja su Benkovčani postigli nakon dobre igre tijekom cijele utakmice. U 24. minuti na odbijenu loptu natrčao je mladi Rakić i pogodio za 1:0. Lijepim udarcem Uskok je bio strijelac drugog zgoditka, a Miletić trećeg. Treba istaknuti vratara Arbanasa Karla Jurjevića koji je izvrsno branio. Da nije bilo njega sigurno je da bi razlika u rezultatu bila veća u korist Velebita.
NOVA ZORA2
ŠKABRNJA0
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 50. Sudac: Miran Maršić (Pag). Pomoćnici: Dalibor Glavan i Ivica Šango (oba Privlaka). Strijelci: 1:0 Brkljača (55′), 2:0 I. Šarić (79′).
NOVA ZORA: Barbaroša, Barčić, Bobanović (od 75′ P. Eškinja), Prtenjača, Mrvičić, Majica, Miloš (od 85′ Vrankulj), Ivković, Brkljača (od 66′ B. Batur), S. Batur (od 55′ I. Šarić), A. Milat. Trener: Krešimir Mikas.
ŠKABRNJA: Jaklin, P. Jurić (od 46′ Vučković), Lisica, Mičić, Klarić, Jović (od 62′ Bibić), Škara, Bilaver (od 57′ Šopić), Vrsaljko, Žilić, Perica (od 46′ Ražov). Trener: Luka Hržina.
U fer i korektnoj utakmici domaći su zasluženo pobijedili četvrtoligaša Škabrnju pogocima Brkljače i I. Šarića u 79. minuti. Iako bez petorice standardnih igrača ovaj rezultat navješćuje bolje proljeće nogometaša Nove zore.
VRČEVO6 (2)
ZRMANJA7 (2)
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Marko Vujević i Denis Bačić (oba Galovac). Strijelci: 1:0 Banić (13′), 2:0 Banić (43′), 2:1 Medun (54′), 2:2 Šendula (60′). Jedanaesterci: Šime Števanja, Stipe Števanja, Zubčić, Joso Števanja za Vrčevo, a za Zrmanju: Medun, A. Jurjević I, Župan, Šendula, Klapan.
VRČEVO: R. Batur, B. Števanja (od 76′ M. Galešić), Š. Števanja, I. Števanja I, F. Števanja, S. Števanja, M. Zubčić, Banić (od 62′ Dević), Vulelija, J. Števanja, I. Števanja II (od 56′ Bučić). Trener: Željko Števanja.
ZRMANJA: Šarlija, Šendula, Karamarko, Zelenika, A. Jurjević I, A. Brkić, Medun, A. Jurjević II (od 46′ Klanac), Klapan, J. Župan, J. Brkić. Trener: -.
U susretu s dosta preokreta gosti iz Obrovca uspjeli su eliminirati domaće Vrčevo sa ukupnih 7:6 nakon izvođenja jedanaesteraca. Glavičani su poveli u prvom poluvremenu 2:0 golovima Nikole Banića sa 16 metara i u 43. minuti sa 10 metara. Zrmanja je u nastavku uspjela izjednačiti na 2:2. Strijelci su bili Medun i Šendula iskosa sa 10 metara. Kod izvođenja jedanaesteraca odluka je pala u petoj seriji kada je domaći napadač Vulelija pogodio vratnicu. Svi ostali izvođači bili su precizni.
RAŠTANE11
VELEBIT (G)1
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Boris Erceg (Pristeg) i Damir Kraljević (Zadar). Strijelci: 1:0 L. Čirjak (5′), 2:0 Tićak (9′), 3:0 Srzentić (14′), 4:0 Srzentić (20′), 5:0 Burčul (22′), 6:0 Burčul (29′), 7:0 Čačić (53′), 8:0 Burčul (64′), 9:0 L. Čirjak (74′), 10:0 Čačić (75′), 10:1 R. Juko (78′), 11:1 Bašić (89′).
RAŠTANE: Pedić (od 50′ Karačić), Veršić, Andačić  (od 46′ Rogić), Bašić, Župan, Tićak, Birkić, Srzentić, Čačić, Burčul, L. Čirjak. Trener: Leopold Burčul.
VELEBIT (G): M. Juko (od 10′ Marić), R. Juko, Krešić (od 49′ I. Turbić), Batarilo, Drlja, Radočaj (od 72′ S. Turbić), Matijašević (od 58′ Jerković), Bolić, Tulumović (od 64′ Grgić), Bešić, Franjić. Trener: Zoran Vujčić.
Iskusnija i kvalitetnija domaća momčad Raštana visoko je pobijedila sastav iz Gračaca. Bila je to igra mačke i miše. Za domaćina kapetan Goran Burčul postigao je tri gola, a Srzentić, Čačić i Lovre Čirjak po dva te se tako trećeligaš s pola snage plasirao u 2. kolo. Raštane u srijedu 22. veljače igraju prijateljski susret na svom terenu protiv prvoligaša Intera, u čijim redovima igra i Luka Batur, bivši stoper Raštana.
HAJDUK3
GORICA1
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina Bulin. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Pomoćnici: Damir Lerga (Zadar) i Neven Ražov (Škabrnja). Strijelci: 0:1 J. Ikić (41′), 1:1 S. Zubčić (49′), 2:1 M. Čulina (68′), 3:1 B. Zubčić (89′).
HAJDUK: A. Zubčić, A. Čulina, Žilić, Žuža, Batur, Bacalja, Viduka (od 63′ M. Čulina), K. Čulina, B. Zubčić, Baždarić (od 59′ F. Zubčić), Mitrović (od 46′ S. Zubčić). Trener: Jure Čulina.
GORICA: I. Mikulić, Smokrović, K. Ikić (od 43′ Števanja), J. Batur, G. Mikulić, Š. Čirjak (od 71′ Kamber), J. Ikić, J. Čirjak, Mitrović (od 70′ Dražina), P. Mikulić, M. Ikić. Trener: Mile Batur.
Spremniji Pridražani uspjeli su protiv Gorice preokrenuti zaostatak iz prvog poluvremena i izboriti nastavak natjecanja u Kupu. Iako su bili podređeni u prvom dijelu gosti su u 41. minuti poveli 1:0. Nakon brzog kontranapada sa 10 metara precizan je bio Jure Ikić. Pridražani su od niza prigoda u drugom dijelu postigli tri zgoditka: Stipe Zubčić sa sedam metara, Marko Čulina udarcem sa 15 metara i Blaž Zubčić poslije solo akcije u 89. minuti udarcem sa šest metara.
PODGRADINA3
GALOVAC0
(b. b.)
POSEDARJE – Utakmica između Podgradine i Galovca nije odigrano zbog neurednih knjižica (preregistracije) Galovčana. Podgradina ide u drugo kolo Kupa bez borbe, a umjesto Kup utakmice odigrana je trening utakmicu između starih i mladih. Gledatelji su mogli vidjeti dosta lijepih poteza i od starijih igrača, koji su donedavno nosili dres Podgradine.