20 C°

Borik slavio u Šibeniku

Autor: Andrija Dešpoja

19.03.2010. 23:00

U prepoznatljivom pobjedničkom stilu kakav se može vidjeti kod Puntamičana u posljednje vrijeme privedeno je i gostovanje na Baldekinu. Konačna pobjeda pokazala je svu snagu Plantakove momčadi koja kada većinu utakmice odigra odlučno s poznatim ciljem onda na kraju protivniku ostane samo čestitati na boljoj igri. Osim samog početka utakmice kojeg su Šibenčani otvorili s 5:0, sve je ostalo išlo na stranu zelenih koji se od trenutka prelaska u vodstvo početkom druge četvrtine se više nisu “okretali”.
Točnije, prvo vodstvo Puntamičana je upisano u 9.-oj minuti susreta kad je Ivanov jednim bacanjem postavio na 15:16, no pravi bljesak dogodio se otvaranjem druge dionice kad je u svoju seriju krenuo mladi Čakarun. On je nanizao pet poena u nizu, na to su se nadovezali Mrva i Dražović svojim ubačajima i u 13. minuti zeleni imaju plus osam poena prednosti (19:27). Domaći košarkaši uzvraćaju tricom Bubala, na plus šest vraća ponovno Čakarun da bi Filipović, Bubalo i Gaurina smanjili na tek jedan minusa (32:33). Na odmor se ipak otišlo s pet poena viška, a za tu učinkovitu završnicu poluvremena su najviše zaslužni Ivanov i Dević svaki sa po četiri poena. Nastavak je ponudio malo bolju prezentaciju Šibenčana koji su prijetili preko raspoloženih Gaurine i Filipovića, no prednost Plantakovih igrača unatoč konstantnom nagrizanju prednosti od strane domaćina nije ispuštena. Čakarunovo polaganje na kraju treće četvrtine dalo je kakvu takvu zadovoljštinu za lošijih deset minuta zelenih (53:56). Da se ne bi Šibenik razmahao pobrinuo se odmah na startu posljednje dionice tricom najraspoloženiji Puntamičanin, Dević, a Ivanov ubacuje dva bacanja za povratak na odličnih plus osam (53:61). Šibenčanima je ostalo sedam minuta da pokušaju sustići taj zaostatak, ali svaki put bi na šibenski ubačaj uzvratio netko iz redova Puntamičana poenima na drugoj strani. Mrvina trica u 35. minuti daje novi kisik zelenima (57:66), na drugoj strani uzvraća istom mjerom Bubalo, ali na devet razlike vraća Dević i šibenske nade tonule su sve dublje.
Točka na i došla je Jurjevićevom tricom za nedostižnih deset viška ulaskom u posljednje dvije minute. Sve što su pokušali Šibenčani je u faul-završnici nekako sustići Plantakove igrače, no i taj im se plan rasplinuo kao balon od sapunice.
Na kraju osam viška bilo je više nego dovoljno da Puntamičani mogu slaviti skoro ostvarenje cilja ostanka u ligi, dok je ta misija za domaće košarkaše još uvijek daleko od realnog. Junak utakmice je bio Dević koji se cijelu sezonu tražio, a pronašao se na Baldekinu gdje je ubacio 23 poena i tome pridodao 7 skokova i 3 asistencije.
Sličan epitet pripao je i Čakarunu koji je svojih 12 minuta provedenih na parketu iskoristio na najbolji mogući način s 13 poena, 3 skoka i jednom blokadom. Uz ovaj spomenuti dvojac nije izostao odličan, pomalo očekivani učinak Ivanova i Mrve koji su svaki sa po 17 poena bili bitni faktori u slavlju u Šibeniku. Kod domaćina iskazao se Gaurina s 20 ubačaja, dok su Filipović i Bubalo pridodali 17 te 15 poena.

ŠIBENIK – BORIK -PUNTAMIKA 74:82

(19:18, 17:23, 17:15, 21:26)
ŠIBENIK – Dvorana na Baldekinu. Suci: N. Perlić (V. Gorica), T. Prpić (Zagreb), Z. Galiot (Zagreb).
ŠIBENIK: Došen 3, Gracin, Filipović 17 (4-6), Bubalo 15 (2-2), Vrlika 7, Gaurina 20 (2-2), Ercegović, Vladović, Maleš 12 (3-4).
BORIK-PUNTAMIKA: Petani, Ivanov 17 (5-8), Čakarun (1-1), Pavić, Dražović 6, Dević 23 (6-6), Mrva 17 (4-4), Marin, Troskot, Jurjević 6 (3-3), Baždarić, Olivari.
Šut za 2: Šibenik 18-38 (47%); B.-Puntamika 21-37 (57%).
Šut za 3: Šibenik 9-32 (28%); B.-Puntamika 7-21 (33%).
Slobodna bacanja: Šibenik 11-14 (79%); B.-Puntamika 19-22 (87%).
Skokovi: Šibenik 37 (23+14); B.-Puntamika 31 (23+8).