20 C°

West Ham uzvratio Biloj Vlaki

20.07.2021. 07:16

Pobjedom momčadi Josip fasade West Ham Ražine u subotu je u sjajnoj atmosferi jednog od najljepših igrališta u Dalmaciji završio malonogometni turnir Kup Vukšić 2021. koji je u 15 dana natjecanja okupio 40 momčadi iz Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko-dalmatinske županije. Sastav iz Ražina tako je uzvratio Biloj Vlaki za poraz u lanjskom finalu i nakon 2019. godine, kada je turnir obnovljen, vratio pobjednički pehar u svoje vitrine. Prijelomni trenutak finala zbio se kada je vratar Bile Vlake Perica u petoj minuti u svom šestercu bez posjeda lopte srušio protivničkog igrača Perića. Sudac Antonio Čvrljak pokazao je Perici crveni karton i bacio u očaj njegovu momčad. Nakon isključenja inače odličnog Perice, Bila Vlaka ni u jednom segmentu nije mogla parirati »Englezima« koji su do odmora poveli 2:0. Početkom nastavka lanjski pobjednici kreću po izjednačenje, ali West Ham je iz kontre precizan za 3:0. Jurić smanjuje na 3:1 i kod suigrača budi nadu u preokret. Ipak, »pituri« su s još dva gola riješili dvojbe i osim pobjedničkog pehara osvojili novčanu nagradu od čak 20 tisuća kuna.
U utakmici za treće mjesto Caffe bar Ivanac iz Selina, predvođen reprezentativcem Josipom Jurlinom, u prvom poluvremenu je poveo 2:0 protiv Draga. Ipak, Drage početkom drugog poluvremena kreću žestoko i preko Šime Colića – Škuce, koji je u dvije minute postigao dva sjajna gola, izjednačavaju na 2:2. Pobjednika je odlučilo maratonsko izvođenje šesteraca u kojem su Drage bile uspješnije. Revijalnu utakmicu odigrali su mlađi pioniri Croatije iz Stankovaca i Velebita iz Benkovca u kojoj se vidjela stručna ruka trenera Grge Pelaića i Ivana Marjanovića. Prije finalne utakmice organizator turnira Športsko društvo Vukšić priredio je bogatu tombolu u kojoj je glavna nagrada bila mikrovalna pećnica. Za kraj, vatromet, prigodni domjenak i zabava uz skupinu Anita i Malo vitra iz Splita.