Galovcu županijski derbi

Autor: Z L

19.09.2009. 22:00

HAJDUK 1 – VODICE 0
PRIDRAGA – igralište Mile Čulina Bulin. Gledatelja: 200. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Denis Mršić (Biograd) i Damir Kraljević (Zadar). Delegat: Srećko Škorput (Bokanjac). Strijelac: 1:0 Antonio Zubčić (82′).
HAJDUK: Ante Zubčić, Marino Čulina, Pedić, Š. Čulina, D. Batur, Bacelja, Mušura (od 68′ Marko Čulina), K. Čulina, B. Zubčić (od 84′ Žilić), Antonio Zubčić, Remšak (od 53′ Viduka). Trener. Jure Čulina.
VODICE: Čardaklija, Grubelić (od 65′ Mrkić), Stjepić (od 69′ Dujić), Tošić (od 46′ Vukšić), Plečna, Džepina, skočić, Karaga, Bašić, Tabula, Vulin. Trener: Toni Jurjev.
Teže nego s očekivalo vodeći među četvrtoligašima uspio je pobijediti minimalno 1:0 pomlađeni sastav Vodica i to nakon niza propuštenih prigoda. Pridražani su jedini zgoditak vrijedan tri boda postigli tek u 82. minuti. Naime, Ivan Viduka je s centra lijepo uposlio Antonija Zubčića koji preciznim udarcem s 15 metara svladao nemoćnog Eda Čardaklija.
GALOVAC 3 –  POLAČA 1
GALOVAC – Igralište SC brig. Gledatelja: 200. Sudac: Damir Silić (Dicmo), Pomoćnici: Romeo Ajduković (Split) i Ivan Ćaćić (Zadar). Delegat: Ate Delija (Bibinje). Strijelci: 1:0 Vujević (11′), 2:0 Vujević (27′), 2:1 Uskok (31′ , 11 m) 3:1 Vujević (96′).
GALOVAC: Šokota, Miloš, I. Kožul (od 61′ I. Burčul, Ćoso, Morić, Š. Kožul, Čakarun, Mitrović (od 53′ Belić), Vujević (od 75′ Batur), Tokić, Šarić. Trener. Ivan Džaja, pomoćni trener: Milivoj Burčul.
POLAČA: Džaja (od 13′ Čirjak), Ćuković, M. orlović (od 55′ Mrkić) I. Orlović, Perica, Marjanović, Bobanović (od 46′ Šunić), Pavičić, Š. Prtenjača, A. Prtenjača, Uskok. Trener. Kristijan Tuta.
U derbiju 2. kola borbeni igrači Galovca uspjeli su pobijediti iskusniji i kvalitetniji sastav prošlogodišnjih lidera Polaču 3:1. Nakon početne inicijative gostiju u 11. minuti momčad Galovca povela je s 1:0 kada je kiks obrane Polače iskoristio Stipe Vujević i s lijeva iskosa s 10 metara plasirao loptu u praznu mrežu. Već u 27. minuti domaći su povisili na 2:0 kada je nakon solo akcije ponovno Vujević bio precizan i s 12 metara udarcem po zemlji svladao pričuvnog vratara gostiju Matu Čirjaka. Gosti su odmah u 31. minuti smanjili na 2:1 iz kaznenog udarca udarcem Gojka Uskoka, a prethodno je Ivan Ćoso srušio mlado Šimu Prtenjaču u svom šesnaestercu. Početkom nastavka igra gosti su ofenzivniji, ali Galovčani u 56. minuti povisuju na 3:1, na dodavanje Ivice Čakaruna Stipe Vujević po treći put pogađa s osam metara. Nakon sigurnog vodstva domaćina Polača je preuzela inicijativu, a od niza prigoda nisu uspjeli niti ublažiti poraz, u 786. minuti su pogodili vratnicu. Pobjeda Galvočana je potpuno zaslužena.
RUDAR 1 – DRAGOVOLJAC 0
SIVERIĆ – Igralište Rudara. Gledatelja: 100. Sudac: Alberto Rogić (Zadar). Pomoćnici: Samir Čorić (Knin) i ivan Tucak (Radonjić). Delegat: Vitomir Vujko (Šibenik). Strijelac: 1:0 Nikolić-Kovačić (68′). Crveni karton: Marko Dujić (Rudar, 77′, drugi žuti).
RUDAR: Cigić, Mihaljević, Andabaka, J. Bojčić, Močić, Ljojić, Dujić, Stegić, NIkolić-Kovačić (od 89′ Kunac), Ivić (od 88′ Pulić), Matić (od 68′ Bitunac). Trener: Bruno Rašić.
DRAGOVOLJAC: Škoda, Vidaić, Grubić, Dundov, M. Kevrić, Jukić, Perica (od 46′ Šarić), Marinović (od 74′ S. Demo), Fantov, Š. Paleka (od 46′ Lučić, I. Rodić. Trener. Šime Demo.
Nakon što su gosti iz Poličnika propisno ispromašivali, četiri izgledne prilike u prvom poluvremenu, došla je kazna i u 68., minuti borbeni Siverićani su olako došli do vodstva 1:0. Nabačenu loptu u 16-ercu gostiju primio je Nikolić-Kovačić i neometan s 10 metara svladao vratara Škodu. Iako su dragovoljci u finišu susreta igrali s igračem više nisu uspjeli postići zgoditak pa su doživjeli drugi uzastopni poraz. Dragovoljac umjesto borbe za vrh tablice nakon 2. kola je posljednji bez ijednog boda i postignutog gola.
ZRMANJA 2 – KRKA 2
RAŠTANE – igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 100. Sudac: Šime Žilić (Škabrnja). Pomoćnici: Ante ĆŽilić i Zoran ŽĆilić (Oba Zadar). Delegat: Tomislav Ramdan (Petračen). Strijelci: 1:0 Brkić (11′), 1:1 Vuković (35′), 2:1 Kajtazi (55′), 2:2 Brajković (74′).
ZRMANJA: Šarlija, Baričević, Kajtazi, Pešut, Breulj, Erslan, Marić, Brkić, Ivandić (od 46′ Šarić), Župan 8od 31′ Šoša), Šimunac. Trenr: Ante Serdarević.
KRKA: Krasnići, Junaković (od 26′ Malada), Paić, Miletić, Gatara, Čaleta, Gaćina, Risitć-Stipandžija, Mikić (od 68′ Brajković), R. Vuković, D. Vuković. Trener. Davor Višić.
Na otvaranju susreta sve su u svojim rukama imali nogometšai Zrmanje te u 11. minuti izvrsnim zgoditkom Brkića postižu vodstvo. I umjesto da nastave tako, oni su u 35. minuti dopustili da gosti poravnaju rezultat. Na početku drugog dijela u 55. minuti nakon tri izvrsne akcije koje je izveo Šarić, Kajtazi i Šimunac, Kajtazi je bio strijelac drugog zgoditka za Zrmanju. Umjesto da mirno dovedu susret do kraja, oni su u 74. minuti dopustili gostima da poravnaju na 2:2, što je bio i konačni rezultat.
HRVATSKI VITEZ 1 – PAG 1
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 30. Suci: Ivan Paleka (Zadar), Denis Vrkić (Zadar), Branimir Nimac (Lišane). Delegat: Niko Narančić(Novigrad). Strijelci: 0:1 Žunić (18′), 1:1 Maltež (36′).
HRVATSKI VITEZ: Bodulić, M. Brala, Rodić, Maltež, Zelić, (Šimurina od 46 min), Vukorepa, J. Brala, Bertović, (Zdrilić od 76 min), Vulić, Proroković, Kajtazi. Trener: Luzarko Novaković.
PAG: Čalić, Pernar,I. Radan, Sabalić, Martić, Paro, Kustić, (Pernar od 50 min), Žunić, Šmit, (Nokaj od 70 min), Šarić, (Pavelić od 77 min) M. Radan. Trener: Krešimir Vidolin.
Igrači s Paga odlično su otvorili utakmicu i već u prvoj minuti Mate Radan trese vratnicu domaćina. Igrala se 18. minuta, vrlo lijepa akcija, a točku na “i” stavlja Josip Žunić koji dovodi goste u vodstvo od 1:0. Najbolji igrač susreta Nino Maltež nakon ubacivanja iz kuta odličnim skokom i udarcem glavom poravnava reultat na 1:1.

Rezultati i poredak

Rezultati 2. kola: Galovac – Polača 3:1, HV Posedarje – Pag 1:1, DOŠK – Sabunjar 1:1, Zrmanja – Krka 2:2, Mladost – SOŠK 2:0, Hajduk – Vodice 1:0, Rudar – Dragovoljac 1:0.
Redoslijed: Hajduk, Rudar 6, Sabunjar, Galovac, Mladost 4, Polača 3, Zrmanja, Krka 2, HV Posedarje, DOŠK, Vodice, SOŠK, Pag 1, Dragovoljac 0.
Sljedeće kolo: Dragovoljac – HV Posedarje, Vodice – Rudar, SOŠK – Hajduk, Krka – Mladost, Polača – Zrmanja, Sabunjar – Galovac, Pag – DOŠK.