Raštane potkresale krila Zmaju

Autor: Z L

19.09.2009. 22:00

PRIMORAC 2 – DINARA 0
BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Balić (Split). Pomoćnici: Luka Lešić (Split) i Romeo Ajduković (Split). Strijelci: 1:0 Moravčić (3′) 2:0 Hunjadi (74′).
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača, Zanić, Marković, Anić Crnjak (od 81′ Rašo), Moravčić (od 53′ Maruna), Mišlov, Viskovich, Batista (od 69′ Hunjadi), Tokić. Trener: Armando Marenzi.
DINARA: Matas, Grdić, Medaković, Bulat, Šubić, Bumbak (od 82′ Matić), J. Matić (od 63′ Čorić), Marina, Kolić, Vrljić (od 79′ Mamić), Ercegović. Trener: Hari Vukas.
Bodovni učinak mlade biogradske momčadi i u trećoj domaćoj utakmici ostao je na impresivnih sto posto. Protiv nove momčadi u ligi Primorac je krenuo jakim tempom i već u trećoj minuti stigao do vodstva. Nakon ubačaja iz kuta u gužvi u gostujućem šesnaesterca lopta se, nakon što ju je skrenuo Moravčić, nezgodno odbija od Šubića te završava u donjem kutu Matasova gola. Odmah nakon toga Primorac je stvorio još nekoliko prilika, međutim, nepotrebno kompliciranje sprečavalo je promjenu rezultata. Gosti do 32. minute nisu stvorili ozbiljniju prigodu, kada je Vrljić prošao po desnoj strani, no bio je neprecizan u završnici. Najbolju priliku domaćih do kraja poluvremena propustio je Batista čiji udarac s nekoliko metara završava u bloku gostujućih igrača. Drugi dio igre otvorili su gosti velikom prilikom Vrljića, koji se našao sam pred vratarom, no Juričin je odličnom reakcijom spriječio izjednačenje. U 69. minuti Hunjadi mijenja Batistu te kroz nekoliko minuta rješava pobjednika ovog susreta. Maruna se u skoku izborio za loptu između dvojice gostujućih igrača, te ona dolazi do Hunjadija koji hladnokrvno podiže rezultat. Do kraja susreta domaća obrana predvođena odličnim Geronimom Viscovichem te Darijem Zanićem zaustavila je svaki pokušaj gostiju da smanje rezultat. Primorac u sljedećem kolu očekuje dvoboj sa susjednim Velebitom u Benkovcu.
HRVACE 1 – VELEBIT 1
HRVACE – Igralište NK Hrvace. Gledatelja: 100. Sudac: Robert Hausvička (Dubrovnik). Strijelci: 1:0 D. Romac (50′), 1:1 Klarić (74′).
HRVACE: Gugić, Dolić, Jerkan, Radanović, Marić, Perić (od 66′ Kozina ), Vidović (od 82′ Radić ), D. Romac (od 74′ Kunac), Mijač, Maretić, J. Romac. Trener: Mirko Labrović.
VELEBIT: Baričić, Žilić, Rogić, Benić, Čerina (od 46′ Sučić ), Jurjević (od 68′ Dujmović), Srzentić (od 85′ M. Kaplan ), Klarić, D. Kaplan, Šarlija, Barnjak. Trener: Raphaelo Sušić.
Domaći nogometaši imali su prividnu inicijativu i nekoliko poluprigoda koje nisu znali iskoristiti. Završnica im je bila slaba zbog odlične obrane gostiju. U 50. minuti su iz jedne dobre akcije domaći poveli da bi gosti 15 minuta prije kraja uspjeli doći do izjednačenja. Kaplan je s 25 metara oštro po zemlji pucao, Gugić u padu odbio, natrčao je Klarić i s nekoliko metara svladao vratara Hrvaca, za pravednu podjelu bodova.
ZMAJ 2 – RAŠTANE 3
MAKARSKA – Stadion GSC-a. Gledatelja 400. Sudac: Duje Strukan (Split). Crveni karton: Josip Bagarić (Zmaj, u 77′ minuti, vrijeđanje suca). Strijelci: 0:1 Čačić (18′), 1:1 L. Batur (32′- autogol), 1:2 Medun (53′), 1:3 M. Gospić (68′), 2:3 Bušelić (90′ – 11 m).
ZMAJ: Šolić, Karačić, Stojkić, Kobaš, Granić, Zelić (od 70′ Matešan ), Bušelić, Gojak (od 70′ Čurić ), Selak (od 70′ Babić), Adriano, Bagarić. Trener: Branko Šušnjara.
RAŠTANE: Pedić, Peraić (od 46′ Andačić), Kruneš, Banović, L. Batur, Veršić, Gregov (od 46′ Gospić, Medun, M. Batur (od 83′ Birkić ), Burčul, Čačić. Trener: Vlado Mandić.
Derbi kola uz nepotrebnu nervozu po završetku utakmice donio je zasluženu pobjedu kvalitetnijim Raštanama. U 53. minuti Medun je prodor M. Batura s desnog boka pretvorio u pogodak, a 15 minuta poslije pričuva Marko Gospić je efektnim pogotkom potvrdio pobjedu. Pola minute prije isteka regularnog vremena Luka Batur je u kaznenom prodoru oborio Adriana, a Bušelić s 11 ublažio poraz Zmaja.

Treća HNL – jug

Rezultati 5. kola: Primorac – Dinara 2:0, Hrvace – Velebit 1:1, Zmaj – Raštane 2:3, Dugopolje – Neretvanac 2:0, Uskok – Trogir 4:3, Neretva – Primorac 1929 2:1, Konavljanin – Zagora 4:1, GOŠK – Jadran KS 2:1 Jadran LP – Omiš 3:0.
Dugopolje 5 4 1 0 11:2 13
Raštane 5 4 0 1 13:6 12
Jadran LP 5 4 0 1 11:6 12
Uskok 5 3 1 1 11:7 10
Primorac B 5 3 1 1 9:6 10
Zmaj 5 3 0 2 13:11 9
Neretva 5 3 0 2 9:8 9
Velebit 5 2 2 1 7:5 8