Gosti bolji, domaćini s(p)retniji

Zadar je, za razliku od prethodne dvije utakmice, odigrao dosta rezervirano, posebno u prvom poluvremenu

U 8. kolu Druge HNL Zadar je na svom travnjaku u Stanovima odigrao 0:0 s Lučkim. U utakmici koju nećemo pamtiti po kvaliteti, a ni borbenosti, gosti su imali više od igre i stvorili su veći broj izrazitih prigoda pred vratima domaćina. Ali ih nisu realizirali. Zadar je za razliku od prethodne dvije utakmice odigrao dosta rezervirano, posebno u prvom poluvremenu, da bi u nastavku nakon nekoliko izmjena ipak parirali momčadi Lučkog. Očito je umor uzrokovan ritmom igranja utakmica subota-srijeda-subota ostavio traga na mladoj momčadi Josipa Butića. S obzirom na prikazano Zadrani nikako ne smiju biti nezadovoljni remijem jer je Lučko bilo puno bliže pobjedi. U takvoj situaciji osvojeni bod čini se sasvim pristojna "nagrada" za ono što su domaćini pokazali u jučerašnjoj utakmici.

Loše prvo poluvrijeme

Zadrani su za razliku od utakmice s Lučkim u ovu ušli nekako mlako. Prepustili su od prve minute gostima sredinu terena i inicijativu. Ipak, u 7. minuti Zadar je prvi priprijetio. Paleka je s ruba šesnaesterca malo ukoso pokušao iznenaditi gostujućeg vrtara. Nažalost po domaćine, lopta je fijuknula iznad grede. Igrala se 11. minuta kada je Bodrušić iz slobodnog udarca s 22 metra dobro zagrijao vratara Gluića koji se nije dao iznenaditi. Tri minute kasnije Čirjak je pokušao s ruba kaznenog prostora, Vincek je siguran. U 19. minuti Čirjak je na 20-ak metara od gostujućeg gola primio odličnu loptu, ali njegov udarac lako je primirio Vincek. Kamenar je imao odličnu prigodu u 21. minuti, ali lopta je nakon njegovog udarca otišla "nebu pod oblake". U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena gosti su mogli do vodstva. Bojić je odlično prošao po lijevoj strani ušao u sredinu i odapeo. Po sreću Zadrana lopta je otišla visoko iznad grede. Nedugo nakon toga sudac Zeko-Pivač označio je kraj prvog poluvremena i momčadi poslao u svlačionicu. Prvog poluvremena koje nikome neće ostati u lijepom i dugom sjećanju.

Butićeva prilika

Odmah na početku drugog poluvremena promjena u satavu Zadra, Butić umjesto požutjelog Pranića na travnjak šalje Plazanića. U 47. minuti Čirjak je izveo slobodan udarac s 25 metara, ali Vincek je spreman. U 50 minuti gosti su imali dvije fantastiče prigode za vodstvo. Najprije je Džoni nakon ubačaja Gorgijeva s pet metara tukao preko gola. U nastavku akcije Kamenar je uputio udarac s petnaestak metara, ali lopta je uz lijevu vratnicu Gluićeva gola otišla u gol aut. Igrala se 54. minuta kada je Zadar odigrao najbolju akciju na utakmici do tada. I stvorio najbolju priliku. Čirjak se sjurio u šesnaesterac gostiju i odigrao povratnu loptu za Butića. Zadrov napadač tuče iz prve, ali Vincek odlično brani. Šteta, pokazalo se na kraju da je ovo bila najbolja prigoda domaćina u ovom dvoboju. U 59. minuti Josip Butić se odlučuje i za drugu izmjenu, umjesto Miletića u igru šalje rekovalescenta, iskusnog Želimira Terkeša, a pet minuta kasnije Butića mijenja Jurić. Nakon toga Zadar se malo razbudio, ali pravih prigoda pred vratima gostiju jednostavno nema. Iako je Zadar imao nekoliko dobrih akcija, uvijek je nedostajao taj pravi posljednji pas prema napadačima. U 70. minuti Zadrani opasno žive. Bojić je ubacio s lijeve strane, a Prša umalo bio neprecizan s nekoliko metara. Do kraja utakmice i jedna i druga momčad pokušale su priprijetiti, ali konkretnih prigoda nije bilo niti pred vratima Gluića, niti pred onima Vinceka. Na kraju, slobodno možemo kazati i pravedna podjela bodova. Uz malo veću dozu sreće koja je ovoga puta bila na strani Zadrana.