Četvrtak, 18. travnja 2024

3 C°

ALBA do pobjede na račun Erikssona

20.09.2019. 11:32

Drugi dan šestog izdanja Zadar Basketball Tournamenta otvorili su Alba iz Berlina i gubitnik uvertire od domaćina Khimki iz Moskve. Kao i Zadranima tako je i njemačkom sastavu uspjelo nadigrati ruskog Euroligaša koji definitivno nije dorastao razini turnira bez praktički polovice momčadi, a u drugoj utakmici u 24 sata nisu imali ni dovoljno snage za parirati raspoloženijim Nijemcima. Iako u prvih 20 minuta se nije dalo slutiti da će Nijemci lako do prve pobjede. Kao i protiv Zadra najveća opasnost iz redova ruske momčadi dolazila je od skočnih Amerikanaca, Bookera i Evansa te Bertansa koji stvaraju početnih 14:2. Uzvraćaju serijom 12:0 Nijemci koji su uspjeli preokrenuti rezultat i dobiti prvu četvrtinu sa 26:22. Himki je u drugoj dionici dva puta poravnavao, ali do novog vodstva nije mogao doći. Berlinčani su do kraja prvog poluvremena pobjegli na sedam poena prednosti na krilima Peytona Sive i Nielsa Giffeya koji su zabili po 8 poena.
Drugo poluvrijeme momčad iz Berlina otvara serijom 7:0 i odlazi na 14 poena viška. Evans i Booker tada vraćaju Himki na minus četiri, ali Alba je u posljednje dvije minute uspjela konsolidirati svoje redove i povisiti svoju prednost (67:59) uoči završnih deset minuta. Njemački je sastav ubacio prve poene u posljednjoj dionici, no Himki odgovara serijom 7:0 i prilazi na 69:66. Kao i u prvom dijelu iskočio je šuter Eriksson s tricom i dvicom te vraća Albu na plus osam,a Luke Sikma je malo potom postavio 77:66. Himki do kraja utakmice više nije uspio zabiti dok su igrači Albe ubacili još osam poena te susret zaključili serijom 16:0 za visoku pobjedu 85:66. Tako su najavili kandidaturu za naslov na turniru dok je Khimki sve svoje šanse za tim pokvario drugim porazom. Eriksson je s 16 poena predvodio njemački sastav dok je kod Rusa najbolji bio Evans s također 16 ubačaja.