Vitezu bod, novi poraz Primorca

20.09.2020. 08:22

JADRAN LP                1
HV POSEDARJE        1
PLOČE – Igralište Jadranovo. Gledatelja: 180. Sudac: Ante Sočo (Stobreč). Pomoćnici: Kujundžić (Poljica), Kukulj (Imotski). Strijelci: 1:0 Raič (13’), 1:1 Jurjević (49’). Žuti kartoni: Raič, Nikolac, Mi. Marić, Ma. Marić (Jadran LP); Jurjević, Klanac, Jukić (HV Posedarje).
JADRAN LP: Čagalj, Krešić, Raič, Kordić, Primorac, M. Marić, Musulin, Paponja, Romić, Nikolac (od 72’ Mi. Marić), Krstičević. Trener: Mario Oršulić.
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: Ivančić, Brkić, Klanac, Paleka, Ivković (od 80’ Jukić), Rončević (od 22’ Vukadinović), Smokrović, Šušak (od 84’ Jurjević – Adžić), Jurić, Jurjević, Surać (od 840 Ivandić). Trener: Kristijan Tuta.
Domaćini su od početka preuzeli inicijativu te u sedmoj dolaze u vodstvo. Nakon prekida s desne strane Krstičevićev ubačaj pronalazi glavu Raiča koji je najviši u skoku i zabija za 1:0. Gosti su se malo trgnuli i nakon rezultatskog zaostatka zaprijetili nekoliko puta. Najizgledniju priliku ne koristi Smokrović koji u 44. minuti nakon dubinske lopte Suraća izlazi sam ispred vratara Čaglja, ali lopta nije pronašla put do mreže.
Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i u 49. minuti nakon kornera kojeg izvodi Jurić, Jurjević skače najviše i pogađa za 1:1. Do kraja susreta domaćini su bolji i preuzimaju inicijativu te stvaraju pritisak brojnim ubačajima u posedarski šesnaesterac gdje je obrana na čelu s vratarom Ivančićem otklonila sve opasnosti. Uspjeli su »vitezovi« dvaput izaći iz bloka i zaprijetiti iz kontri. Oba puta u prilici se našao Smokrović, ali siguran je bio domaći vratar. I onda 86. minuta u kojoj Klanac ruši Paponju u šesnaestercu gostiju. Sudac Jurešić pokazao je na jedanaesterac koje izvodi Raič i snažnim udarcem pogađa gredu. Posedarci su tako prekinuli stopostotni učinak Pločana koji su i dalje sačuvali prvo mjesto.

ZMAJ (M)           2
PRIMORAC        1
MAKARSKA – Igralište SC Makarska. Sudac: Vlatko Jurešić (Dubrovnik). Pomoćnici: Palfi, Trković (Gruda). Strijelci: 1:0 Dam. Rašić (37’), 1:1 Vodopija (83’), 2:1 Tomaš (75’). Žuti kartoni: Mornar, Brkulj (Zmaj M.); Čolić, Klopp, Lazarevski, Vodopija. Crveni karton: Mirko Labrović, trener Primorca (32’).
ZMAJ (M): Brkulj, Tomas (od 30’ Dam. Rašić), Lozina, Mornar, Serdarević, Erjauc, Kovačić, Bauk, Grgić, Bubalo (od 61’ Pavlinović), Dan. Rašić (od 67’ Tomaš) Trener: Darko Vlatković.
PRIMORAC: Stojanov, Jerbić (od 58’ Banić), Colić (od 65’ Čačić), Ješe, Vodopija, Nakić (od 58’ Okechukwu), Lazarevski, Čolić (od 58’ Jurišić), Klopp (od 81’ Galešić), Pranić. Trener: Mirko Labrović.
Primorac je u Makarskoj upisao treći uzastopni poraz i tako potonuo u donji dio ljestvice. Nakon što su domaćini vodili do 73. minute Luka Vodopija je pogodio za 1:1. Međutim samo dvije minute kasnije Damir Rašić je precizan za 2:1 i tri boda ostaju u Makarskoj.
Ostali rezultati 5. kola: Hrvace – Uskok 0:2, Split – Vodice 1:0, Neretva – Zagora 1:4. Danas igraju: Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1919, Kamen – Sloga.
Redoslijed: 1. Jadran LP 10, 2. Zagora 10, 3. Uskok 9, 4. Zmaj B. 7, 5. GOŠK Dubrovnik 1919 7, 6. Zmaj M. 7, 7. Split 7, 8. OSK 6, 9. Hrvace 6, 10. HV Posedarje 5, 11. Primorac 4, 12. Neretvanac 3, 13. Kamen 3, 14. Sloga 1, 15. Vodice 1, 16. Neretva 0, 17. Urania 0 bodova.
6. kolo: Primorac – Neretva, HV Posedarje – Zmaj M.