Kramarić i Benko minirali zadarski bunker

19.10.2013. 22:00

Nogometaši Rijeke su na krilima napadačkog dvojca Kramarić – Benko stigli do sedme prvenstvene pobjede u utakmici nakon koje će se pamtiti jedno – bodovi. Bilo je to u većem dijelu utakmice mučenje, unatoč dvjema pogođenim gredama Datkovića i Brezovca, pa i konačnih 3:0 na semaforu. Dobro organizirani Zadrani i vratar Vargić držali su do 52. minute “nulu”. A onda je Kramarić izborio najstrožu kaznu, Benko rutinski probio led prve domaće prvenstvene pobjede nakon više od dva mjeseca. Nešto kasnije Benko se našao u ulozi asistenta, a Kramarić egzekutora. I sve je bilo riješeno u osam minuta. Rijeka u većem dijelu utakmice nije igrala dobro, bilo je previše “spavača” u Kekovoj momčadi, ali je ostvarila ono najvažnije pobjedom otvorila niz važnih utakmica, te potvrdila “devizu” da velike momčadi pobjeđuju i kada ne igraju najbolje. Rijeka se razigrala tek u posljednjih 20-ak minuta kada je Kek uveo na travnjak Anasa Sharbinija, asistenta (suci su previdjeli da je kod primanja lopte bio u zaleđu), za treći pogodak Benka (87′). Rastrčani i raspoloženi Sharbini mogao se u 90. minuti upisati u strijelce, ali je Matković odbio njegov udarac u korner, baš kao i “zicer” Mujanovića na krasno Sharbinijevo dodavanje vanjskim dijelom kopačke.

RIJEKA – ZADAR 3:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 5.000. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb) 5,5. Strijelci: 1:0 Benko (52′-11m), 2:0 Kramarić (60′), 3:0 Benko (87′). Žuti kartoni: Matković (Zadar).
RIJEKA: Vargić 7, Boras 6, Datković 6,5, Mitrović 6,5, Bertoša 6,5, Kvržić 6,5 (od 82′ Mujanović -), Maleš 6, Brezovec 7, Alispahić 6 (od 67′ Sharbini 6,5), Benko 7,5, Kramarić 7,5 (od 72′ Pokrivač -). Trener: Matjaž Kek.
ZADAR: Matković 6,5, Vasilj 5,5, Sarić 5, Šimurina 6 (od 85′ Blažević), Con 6, Jerbić 5,5, Bašić 5,5 (od 64′ Hrgović -), Heister 6 (od 75′ Gržan -), Oršulić 5,5, Begonja 6, Ivančić 5,5. Trener: Ferdo Milin.