Na Višnjiku nema bodova za Zagrepčan(k)e

Autor: Roman Morović

20.01.2013. 23:00

Na krilima odlične Davorke Balić, te standardno vrlo dobrih Antonije Erslan i Žane Cvjetković, Zadranke su bez problema došle do važne domaće pobjede protiv posljednjeplasirane ekipe lige. Tako su prekinule niz od tri uzastopna poraza i napokon zabile nešto više poena (81), s obzirom da im je prosjek u prethodna tri dvoboja bio ispod 54. Agram je vodio samo u prvih nekoliko minuta i to zahvaljujući trici iskusne (1982.) Branke Vukičević i koš-faulu Zadranke Eme Meštrović, 2:6. No, tada se razigrala Balić i u kratkom razdoblju postigla devet poena iz igre, tri dvice i tricu. Domaće su tako u šestoj minuti povele 13:9, a pozitivan napadački ritam nastavila je najstarija sestra Erslan. S njezinih šest poena, također sve iz igre, Zadranke su na kraju prve četvrtine došle do prve dvocifrene prednosti, 23:13. Osim njih dvije, u strijelce su se u tom razdoblju upisale i Cvjetković, Lara Majstorović i Josipa Sesar, dok su gošće, kada lopta nije bila kod Vukičević, teško pronalazile put do koša.
Zadranke kontrolirale
Ipak, drugu su četvrtinu otvorile kao i prvu, serijom 6-2. Vukičević je zabila koš-faul, a Dana Šarić, Dariova sestra, tricu za 25:19. Malo kasnije su Cvjetković i Štrmelj ponovno odvele svoje na +10, 31:21, no Agram se vrlo brzo vratio. Šarić je zabila još jednu tricu, Vukičević dva penala, a Iva Mežnarić dva plus jedan za samo -2, 31:29. Bilo je to, međutim, sve što su Zagrepčanke napravile do poluvremena. Ubacile su tek još jedno bacanje, dok je Cvjetković sa četiri poena povukla Zadranke. U strijelce se upisala i Antonela Bodrožić, a poluvrijeme je košem za ugodnih +9, 39:30 zaključila Erslan. Nije igra domaćih bila baš onakva, kakvu bi trenerica Marija Mazija priželjkivala, no rezultat je bio povoljan. Osim toga, bilo je jasno da je Zadar kvalitetnija momčad i da je samo pitanje vremena kada će prelomiti utakmicu. Za to je trebalo sačekati još nekih šest-sedam minuta u trećoj četvrtini.
Prelomile u trećoj
Nakon nadmetanja Mežnarić (4) i Vukičević (5) s jedne, te Balić (6) i Erslan (2) s druge strane, rezultat je bio 47:39, a onda je, nakon Mazijinog time-outa, krenuo Zadar. Ključnu seriju napravio je raspoloženi trio Cvjetković (4), Erslan (4), Balić (2), a treću četvrtinu zaključila je Lucija Štrmelj, košem za velikih +18, 59:41. Ista je igračica na otvaranju posljednje dionice povisila i na 20 razlike i bilo je jasno da će preostali dio utakmice biti samo odrađivanje posla. Četiri poena do kraja zabila je Sara Frakin, baš kao i Majstorović, Erslan i Cvjetković, još dva pridodala je Bodrožić, a u strijelce se upisala i Patricija Baždarić. Gošće su se umorile i fizički pale, što je domaćima otvorilo još više prostora za kontranapade, koje su vrlo dobro koristile. Igra Agrama u napadu se svodila uglavnom na šuteve iza linije 6,75 (zabile su još tri trice i tri bacanja nakon prekršaja na šutu za tri), no to nije bilo dovoljno. Uvjerljiva pobjeda zasluženo je ostala na Višnjiku.

ZADAR – AGRAM 81:59

(23:13, 16:17, 20:11, 22:18)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 150. Suci: Ante Braica, Ante Bralić i Karlo Mirčeta (svi Šibenik).
ZADAR: Štrmelj 6, Sesar 2, Marija Erslan, Balić 19 (4-4), Cvjetković 16 (4-4), Marta Erslan, Antonija Erslan 22 (0-2), Majstorović 6 (0-1), Bodrožić 4 (0-1), Baždarić 2, Frakin 4, Pavičić. Trenerica: Marija Mazija.
AGRAM: Mežnarić 10 (6-6), Vujić, Bilić, Vukičević 26 (13-14), Iva Belošević 2, Sarčević, Šarić 8, Šalić, Meštrović 13 (3-5), Ines Belošević. Trenerica: Tina Periša.
Šut za dva: Zadar 35-66, 53%; Agram 8-39, 21%.
Šut za tri: Zadar 1-8, 12% (Balić); Agram 7-25, 28% (Vukičević 3, Šarić 2, Meštrović 2).
Slobodna bacanja: Zadar 8-12, 67%; Agram 22-25, 88%.
Skokovi: Zadar 48 (35+13); Agram 33 (21+12).
Osobne pogreške: Zadar 24; Agram 15.