Jakov Fak deveti na 15 kilometara

Autor: Hina (H)

20.02.2010. 23:00

Hrvatski biatlonac Jakov Fak u svom je posljednjem nastupu na ZOI u Vancouveru zauzeo deveto mjesto u disciplini 15 kilometara sa skupnim startom.
Fak je odlično odradio trkački dio utrke, ali na strelištu je promašio tri od 20 meta zbog čega je morao trčati dodatnih 450 metara i stoga nije uspio osvojiti još jednu medalju. Za pobjednikom, Rusom Jevgenijem Ustjugovim zaostao je 34.8 sekundi. Fak je u Vancouveru osvojio brončano odličje u sprintu, u dohvatnoj je utrci potom bio 25., a u utrci na 20 km pojedinačno 51.
Zlatnu medalju osvojio je Rus Jevgenij Ustjugov koji je ciljem prošao za 35:35.7 minuta uz svih 20 pogodaka. Srebrnu medalju osvojio je Francuz Martin Fourcade sa 10.5 sekundi zaostatka uz čak tri promašaja, a brončanu Slovak Pavol Hurajt sa 16.6 sekundi slabijim vremenom od Ustjugova i također svih 20 pogodaka.

REZULTATI

1. Jevgenij Ustjugov (Rus) 35:35.7 (0 promašaja) 2. Martin Fourcade (Fra) +10.5 (3) 3. Pavol Hurajt (Svk) +16.6 (0) 4. Christoph Sumann (Aut) +25.9 (1) 5. Daniel Mesotitsch (Aut) +30.2 (3) 6. Ivan Čerezov (Rus) +33.5 (3) 7. Dominik Landertinger (Aut) +34.0 (4) 8. Vincent Jay (Fra) +34.6 (1) 9. JAKOV FAK (HRV) +34.8 (3)10. Michael Greis (Njem) +35.0 (3)