21 C°

Teškom mukom ugasili Svjetlost

Autor: Roman Morović

20.04.2009. 22:00

Zadrani su teže od očekivanog došli do bodova u Slavonskom Brodu. Nakon lošeg početka i rezultatske neizvjesnosti sve do pred kraj treće četvrtine igrači Zmage Sagadina tek su u završnici susreta slomili otpor šuterski raspoloženih Brođana. Više nego čudno bilo je otvaranje sinoćnje utakmice. Nakon prve četiri minute rezultat je bio rukometnih 1-1 uz podosta promašenih šutova, izgubljenih lopti i prekršaja. Tek sredinom prve četvrtine, pri rezultatu 4-3 za domaće počela se igrati košarka. Car je košem uz dodatno bacanje doveo Zadar u vodstvo, a uzvratio je Krunoslav Rimac tricom za 7-6 i bila je to najava sjajne tricaške večeri Brođana. Boisa i Gečevski vratili su gostima prednost,7-12, a do kraja prve četvrtine svaka je momčad ubacila po deset poena, te se na prvi odmor otišlo s rezultatom 17-22.
Drugu četvrtinu tricama su otvorili Car i Rančić, no odmah im je istom mjerom uzvratio Veljko Budimir za povratak Svjetlosti na -6, 22-28. Raspoloženi Damir Rančić još je u dva navrata donio Zadranima devet poena prednosti, no tada se razigrao Domagoj Norac koji je do kraja poluvremena ubacio čak 13 poena. Upravo njegovom tricom domaći su pred kraj prvoga dijela ponovno došli do vodstva, 41-40, a nekoliko trenutaka kasnije, nakon Budimirove trice bilo je i 44-42. Zadrani su ipak, serijom 6-0, vratili prednost na svoju stranu i na odmor otišli u plusu, 44-48.
Slabo prvo poluvrijeme i čak 27 primljenih poena u drugoj četvrtini očito nisu bili dovoljna opomena igračima Zmage Sagadina koji su u istom ritmu otvorili i treću četvrtinu. Delić i Pajević poravnali su rezultat na 48-48, a Rančić i Car vratili Zadru +5, 50-55. Ista je razlika u korist gostiju bila i nakon trice Gečevskog za 55-60, no tada kreće nova serija Svjetlosti. Brođani tricama Karlovića i Delića ponovno prelaze u vodstvo 61-60 koje će, pokazat će se kasnije, biti njihovo posljednje vodstvo na utakmici. Zadrani su se u završnici treće četvrtine ipak malo uozbiljili tako da su uoči posljednjih deset minuta igre imali prednost 61-66.
U posljednjoj četvrtini gosti su koševima Boise i Perića prvi put na utakmici došli do dvocifrene prednosti 61-71 i to im je bilo dovoljno da mirno privedu susret kraju. Svjetlost je još jednom došla na -6, 67-73, no za nešto više Brođani nisu imali snage i Zadar je na koncu bez velikih uzbuđenja upisao dva boda.

SVJETLOST – ZADAR 73:75

(17:22,27:26,17:18,12:19)
Športska dvorana Brod. Gledatelja 350. Suci: Dožai (Zagreb), Paić (Zabok), Štrok (Varaždin).
SVJETLOST: Kljaić 2, Šutalo, Budimir 12, Delić 16, Norac 17, Sarić 2, Jelavić, Garma, Rimac 10, Karlović 5, Čondrić, Pajević 9. Trener: Edi Đelalija.
ZADAR: Rančić 26, Perić 9, Marčinković, Johnson 6, Prostran, Gečevski 16, Olivari, Ružić 6, Popović, Macura 2, Car 12, Boisa 8. Trener: Zmago Sagadin.
Slobodna bacanja: Svjetlost 12-17, 71%; Zadar 17-23, 74%.
Šut za dva: Svjetlost 17-29, 59%; Zadar 22-35, 63%.
Šut za tri: Svjetlost 9-21, 43% (Rimac 2, Budimir 2, Norac 2, Karlović, Pajević, Delić); Zadar 8-21, 38% (Rančić 6, Gečevski, Car).
Skokovi: Svjetlost 18 (3), Zadar 36 (11).
Osobne pogreške: Svjetlost 25, Zadar 20.

ZAGREB BEZ PORAZA

Košarkaši Zagreba u sinoćnjem su gradskom derbiju razbili Cedevitu sa 97:81 (30:15,19:19, 24:15, 24:32) i tako ostali na prvom mjestu lige za prvaka s omjerom 7-0, uoči subotnjeg gostovanja u Zadru. Prvu četvrtinu “mravi” su dobili s uvjerljivih 30-15 i tu je priči bio kraj. Ponovno su najbolji kod domaćih bili centri Tomić sa 22 i Žorić sa 19 poena (Mulaomerović i Babić po 14), dok su kod gostiju jedini raspoloženi bili Bradley s 19 i Novačić sa 18 koševa. U prvih osam kola momčad iz Podsuseda upisala je samo dvije pobjede, te će, po svemu sudeći, i ove sezone A-1 ligaši ostati bez pobjede nad četvorkom iz NLB lige.