Kaštelani kao "topovsko meso", a Planiniću ovacije

Zadar nadigrao Ribolu Kaštela u 25. kolu
Planinić je za ukupno 20 minuta provedenih na parketu ostvario dvostruko-dvostruki učinak. Zabio je 11 poena, imao 10 skokova te pet asistencija i tri ukradene lopte
Arif SITNICA
KAŠTELANI SU PRUŽALI OTPOR TEK U UVODNIM MINUTAMA - Jakov Vladović

Košarkaši Zadra poigrali su se sa Kaštelanima u svojoj posljednjoj domaćoj utakmici pred početak doigravanja. Rezultatska neizvjesnost nije postojala ni prije početka utakmice, a ona početna izjednačenost obaju timova potrajala je tek uvodnih sedam minuta. Naime, do tog trenutka domaći košarkaši nisu uspijevali doći do neke veće prednosti, štoviše tada su i zaostajali dva poena (9:11). Ali, nakon toga je na terenu postojala samo jedna momčad. Kaštelani su uvidjeli nakon furiozne serije Zadra od 13-0 da su najblaže rečeno "topovsko meso" i jedino pitanje u sljedećih 33 minute je bilo s koliko desetaka razlike će na put nazad prema Kaštel Sućurcu. Tu seriju od 13-0 izrežirao je Domagoj Vuković sa osam poena, a razlika je eksponencijalno rasla kako se bližio kraj utakmice. Do poluvremena je bilo plus 23, 48:25, a trener Aramis Naglić je u prvih 20 minuta izrotirao devet od ukupno svojih deset igrača u sastavu, a jedino nije Toni Jelenković ulazio u igru. Početkom treće četvrtine poenima Mislava Brzoje došlo se do 35 viška, 61:26, a bilo je pred kraj treće nakon poena Krajine i 79:41. U takvoj tzv. kamilici od utakmice na svoje su došli i najmlađi u sastavu Zadra pa je vrijedno spomenuti skupljanje minuta i iskustva Jure Planinića čijim se osmim poenom u utakmici ponovno došlo do plusa od 38 poena (81:43), a i Jelenković se tricom za 86:48 uspio upisati u strijelce. Posljednjih pet minuta 300-tinjak gledatelja na Višnjiku se najviše bavilo učinkom mladog Hercegovca, Planinića, koji je za ukupno 20 minuta provedenih na parketu ostvario dvostruko-dvostruki učinak. Zabio je 11 poena, imao 10 skokova te pet asistencija i tri ukradene lopte. Brzoja je ubacio 24 poena, a i Vuković je imao maestralan učinak od 20 poena i 10 skokova.

ZADAR 105

RIBOLA K. 56

(20:11, 28:14, 31:18, 26:13)

ZADAR - Dvorana "Krešimir Ćosić". Gledatelja: 300. Suci: Srđan Dožai, Franko Gracin i Branimir Galić.

ZADAR: Bašić 6 (2-2), Vladović 3, Ivanov 7, Kraljević, Jelenković 3, Krajina 10, Vuković 20 (2-3), Brzoja 24 (6-7), Špralja 9, Gray 6, Božić 6 (0-2), Planinić 11. Trener: Aramis Naglić.

RIBOLA KAŠTELA: Kljajić 12 (3-4), Sanader, Đirlić 3, Mikulić, Rašetina 2, Pruže, Došen 7, Đugum 10 (4-7), Roso 2, Šipić 20 (4-7). Trener: Luka Žitko.

Šut za dva: Zadar 34-47 (72%); Ribola K. 18-44 (40%)

Šut za tri: Zadar 9-28 (32%); Ribola K 3-22 (13%).

Slobodna bacanja: Zadar 10-14 (71%); Ribola K 11-18 (61%).

Skokovi: Zadar 49 (40+9); Ribola K. 31 (24+7)

Osobne pogreške: Zadar 14; Ribola K 15.