Četvrtak, 28. ožujka 2024

14 C°

Košarkašima Zadra gotova sezona

20.05.2011. 22:00

Košarkaši Zadra nisu uspjeli izboriti treću utakmicu polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske. Nakon uvjerljivog poraza na Višnjiku u prvoj utakmici, Zagreb je bio bolji i u drugoj večeras u Trnskom, te se dvokorakom plasirao u finale. Drugog finalista dat će dvoboj Cedevite i Cibone, koji drugu utakmicu igraju sutra, a Cedevita vodi 1-0.
Zadrani su solidno otvorili utakmicu, premda je Zagreb od početka poveo i već u 7. minuti došao do dvostruke prednosti 16:8. No gosti su koševima Cara, Ivanova, Marčinkovića i Batura zadržali priključak. Kada su početkom druge četvrtine povezali dva brza i laka koša uspjeli su i izjednačiti na 20:20.
Zagreb se tricama Rančića (2) i Babića, te koševima Simona i Žorića uskoro opet odvojio i to na najvišu razliku, +11, 38:27. Ali za jednog igrača u plavom dresu domaći nisu imali rješenja u obrani.
Marko Car je u prvom poluvremenu postigao 23 poena (4-5 trice, 4-4 dvice, 3-5 sl. bacanja), od čega 18 u drugoj četvrtini, koju je zaključio sa dvije vezane trice i dvicom sa sirenom. Tako je Zadar posve neočekivano na veliki odmor otišao s prednošću 40:41, što mu je bilo prvo vodstvo na utakmici.
U trećoj četvrtini momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Mulaomerović i Heytvelt tricama, te Žorić donijeli su u nekoliko navrata prednost «mravima», ali su na drugoj strani poentirali Brown (5), Ivanov i Marčinković za 48:51. Kombinacija Mulaomerović – Žorić i dalje je funkcionirala solidno, ali se u završnici treće dionice razigrao Ivan Batur. Povezao je 7 poena u kratkom razdoblju za prvu prednost Zadrana od dva napada, 57:61.
Mogli su lako sa lijepim vodstvom ući i u posljednjih deset minuta igre da nije bilo neopreznosti u posljednjem napadu. Prvo je Simon poentirao s istekom napada pa je Car odmah u driblingu izgubio loptu, što je Mašić kaznio tricom sa sirenom za 62:61.
Brown i Batur vratili su gostima +4 u 32. minuti, ali je serijom 5-0 uzvratio Heytvelt pa je dvicu za 69:66 dodao Žorić. Car tricom i Brown novim koš faulom donijeli su Zadru posljednje vodstvo na utakmici, 71:72, no završnica je ipak pripala Zagrebu.
Simon je vezao pet poena pa su nakon koša Ivanova, Heytvelt i Žorić povisili na +5, 79:74. Ivanov je vratio posljednju nadu koševima za -1, 79:78, da bi Žorić s penala zadržao domaće u prednosti. Car je izgubio loptu, Mulaomerović promašio oba bacanja, ali na drugoj strani ni jedno nije pogodio ni Marčinković. Priču je zaključio Simon bacanjem pa dvicom u kontri za konačnih 84:78.

ZAGREB – ZADAR 84:78

(18:14, 22:27, 22:20, 22:17)
ZAGREB – Dvorana Trnsko. Gledatelja: 1500. Suci: Muhvić, Radović i Vovk
ZAGREB – Mulaomerović 8, Mašić 8, Halilović, Simon 23, Babić 3, Mavra, Kraljić, Bubalo, Novačić, Žorić 22, Rančić 6, Heytvelt 14. Trener: Ivica Burić
ZADAR – Car 26, Vladović, Batur 15, Ahmetbašić, Ramljak, Dundović, Marčinković 4, Olivari, Ivanov 16, Brown 17, Pelczmann, Vlaić. Trener: Josip Grdović.