Sjajna Paola Borović

20.06.2011. 22:00

Članica AŠK-a Zadar Paola Borović osvojila je dvostruki naslov državne prvakinje te je postigla dva nova državna rekorda u troskoku za mlađe i starije juniorke s 12.83 m te u skoku u dalj za mlađe juniorke 6.16 m

U odličnoj organizaciji AK Istra u Puli je proteklog vikenda održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe juniore i juniorke. Na prvenstvu je nastupilo 250 atletičara iz čak 32 atletska kluba, a među njima i šest članova Atletskog športskog kluba Zadar, četvero članova AK Olympionik te četiri člana AK A. Stepinac. Najbolje rezultate su postigli članovi AŠK-a Zadar koji su osvojili šest medalja, od čega pet zlatnih, Olympionik je osvojio ukupno tri medalje od čega dvije zlatne, dok članovi A. Stepinca nisu osvojili niti jednu medalju.
Dvodnevno prvenstvo je obilježila članica AŠK-a sjajna Paola Borović koja je osvojila dva naslova državnog prvaka u skoku u dalj i u troskoku, postigavši u obje discipline nove državne rekorde. U troskoku Paola Borović je na uvjerljiv način osvojila prvo mjesto zlatnu medalju i naslov državne prvakinje te je za 6 cm više postigla svoj novi osobni, klupski i novi državni rekord za mlađe i starije juniorke koji sada iznosi 12,83 m. Tim rezultatom Paola drži trenutačno i najbolji rezultat među seniorkama u Hrvatskoj. I u skoku u dalj Paola je na uvjerljiv način osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov državne prvakinje te je za čak 27 cm postigla svoj novi osobni i klupski rekord, a za 8 cm više postigla je i novi državni rekord za mlađe juniorke koji sada iznosi 6.16 m. Dosadašnji rekord je držala Nikoleta Ribar iz AK
Dubrovnik (6.08 m), postignut davne 1981. god. Paola je sa 6.16 m trenutačno peta na svjetskim tablicama u konkurenciji mlađih juniorki. U skoku udalj nastupila je i Dalmira Kurtov koja je osvojila 4. mjesto s rezultatom 5,26 m. U skoku uvis Lucija Zubčić je osvojila prvo mjesto i naslov državne prvakinje preskočivši 174 cm. Prvo mjesto, zlatnu medalju te naslov državne prvakinje osvojila je u bacanju koplja i Katarina Gašparović s rezultatom 43.86 m. U bacanju koplja naslov viceprvakinje Hrvatske osvojila je Anamarija Ćurković s rezultatom 36.32 m. U konkurenciji mlađih juniora odličan nastup Jakova Zurka. Jakov je u skoku uvis osvojio na uvjerljiv način prvo mjesto i naslov državnog prvaka preskočivši 203 cm te je za čak 8 cm više postigao svoj novi osobni rekord, a s ovim rezultatom Jakov je trenutačno drugi u
Hrvatskoj među seniorima, od njega je bolji samo Alan Melon (1991 god) iz Istre Pula s preskočenih 217 cm. Na 400 m prepone Fillip Babić iz Olympionika je osvojio prvo mjesto
s rezultatom 58,85 sek. Prvo mjesto je osvojio i Marko Pestić u troskoku s 13.55 m. U skoku udalj Marko Pestić je osvojio drugo mjesto s rezultatom 6.75 m. Najbolji plasman od članova A. Stepinca ostvario je Josip Kašelić na 100 m osvojivši 4. mjesto s 12,04 sek.
Po broju osvojenih medalja u konkurenciji  mlađih juniorki najuspješniji je AŠK Zadar s pet osvojenih medalja od čega su četiri zlatne, a u sveukupnoj konkurenciji  članovi AŠK-a su osvojili odlično drugo mjesto iza Mladosti iz Zagreba, dok je Olympionik na devetom mjestu s tri osvojene medalje.