Hrvatski osmerac peti u Europi

Autor: Roman Morović

20.09.2008. 22:00

Veslači zadarskog Jadrana Josip Stojčević i Branimir Vujević nastupili u sastavu hrvatskog osmerca na Europskom veslačkom prvenstvu što se proteklog vikenda održalo na olimpijskoj regatnoj stazi Schinias pokraj Atene.
Hrvatski je osmerac u sastavu Nikša Skelin, Igor Boraska (Gusar Split), Alen Banovac, (Mladost Zagreb), Vito Čavrlj (Iktus Osijek), Ante Janjić (Jadrana Rijeka), Branimir Vujević i Josip Stojčević (Jadran Zadar) sa kormilarom Silvijom Petriškom iz Croatije u finalu zauzeo peto mjesto sa nešto više od pet sekundi zaostatka za europskim prvacima Francuzima.
Hrvatski su reprezentativci u drugoj kvalifikacijskoj skupini zauzeli četvrto mjesto iza posada Francuske, Poljske i Rusije, te tako ostvarili plasman u repasaž u kojemu su se ponovno plasirali iza Poljaka i Rusa, dok su Francuzi još ranije kao prvoplasirani iz kvalifikacijske skupine izborili finale.
U finalu, sličan scenarij kao iz prve utrke. Slavila je Francuska ispred Poljske i Rusije, dok se ispred Hrvatske na četvrto mjesto “ugurala” posada Njemačke.

Rezultati
Kvalifikacijska skupina: 1.Francuska 5.31.46, 2.Poljska +6.50, 3.Rusija +9.33, 4.Hrvatska +36.66. Repasaž: 1.Poljska 5.50.70, 2.Rusija +1.60, 3.Hrvatska +1.92, 4.Velika Britanija +2.52
Finale: 1.Francuska 5.32.01, 2.Poljska +0.75, 3.Rusija +1.10, 4.Njemačka +4.01, 5.Hrvatska +5.39, 6.Velika Britanija +7.94