6 C°

S Kinezom došle i pobjede

Autor: Viktor Bogut

20.09.2008. 22:00

U drugom kolu stolnoteniskog prvenstva Donat je u Zadru s 4:1 svladao momčad Vodovod Osijeka. Nakon neugodnog poraza u gostima protiv Zagreba u dvoboju u kojem je trener Denis Karlović bio lišen pomoći Kineza Jia Zheng, situacija je u subotu bila potpuno drugačija. Kinez je bio tu, a nije nevažna niti činjenica da su Osječani ove sezone lišeni pomoći prošlogodišnjeg najboljeg igrača Jakova Krivića koji se preselio u Švicarsku. Prvi dvoboj donio je odličan stolni tenis i najviše uzbuđenja. Sastala su se dva Kineza, zadarski Zheng i osječki Lin Tao. “Zadranin” to rješava relativno glatko s 3:1, a jedino je imao manjih problema u drugom setu koji je Tao i dobio. Nakon toga Davor Karlović pobjeđuje trećeg osječkog igrača Mihaljevića, a Filip Slamek, pobjedom nad zadarskim juniorom Zubčićem smanjuje na 2:1. Prava drama se odvijala u dvoboju parova. Imali su Osječani 2:0 i veliku šansu u četvrtom setu, no zadarski par je to okrenuo, dobio set, a na posljetku i meč, nakon čega je bilo jasno da bodovi sasvim sigurno ostaju u Zadru. Konačnu, četvrtu pobjedu, donio je Zheng, koji je bio bolji od Zovka, inače igrača s klupe Vodovoda.