Solidni Filipjanci

20.10.2010. 22:00

U Otoku kod Sinja održana je 15. tradicionalna atletska utrka “Sv. Luka”. Utrka se bodovala za New Ballance ligu (najjača cestovna atletska liga u Hrvatskoj), a trčalo se u dužini od 10 km. Na startu je bilo preko 100 atletičara iz cijele Hrvatske, a od predstavnika Zadarske županije nastupali su članovi filipjanskog atletskog kluba Rogovo Ivan Pikunić, Jakov Baričić te Mario Vazilj iz Sukošana koji nastupa za Sinj. Ivan Pikunić je u ukupnom poretku osvojio 12. mjesto, a vremenom 36.48 što mu je donijelo treće mjesto u kategoriji M-23. Njegov klupski kolega Jakov Baričić je u ukupnom poretku osvojio 72. mjesto s vremenom 52.42 u kategoriji M-60. Sukošanac Mario Vezilj bio je 14. u ukupnom poretku te četvrti u kategoriji M-S s vremenom 37.11 minuta.