6 C°

Cilj je bio igrati što duže napade i usporiti igru

20.10.2013. 22:00

Iako košarka pamti brojne rezultatske senzacije, iako se u sportu “nikad ne zna”, ovaj put se sve znalo i prije utakmice. Jedini upitnik bio je nad konačnom razlikom s kojom će Novi Zagreb pobijediti Zadar. Razlika u snazi između ova dva kluba je trenutačno tolika da domaćim igračicama, kao i trenerici Mariji Maziji, konačnih minus 42 nije pokvarilo zadovoljstvo subotnje večeri.
– Znali smo kakva je ekipa Novi Zagreb i na koji način im se možemo pokušati suprotstaviti. Cilj je bio igrati što duže napade i tako usporiti igru. U prvom poluvremenu ta naša želja nije najbolje prihvaćena kod igračica kod kojih je želja za što boljim otporom bila iznad onoga što smo tražili od ekipe – kaže Mazija.
Doista, Zadar je u prvih 20 minuta, valjda zbog bojazni da ih gošće ne razbiju u ranoj fazi utakmice, imao nekoliko ishitrenih napadačkih pokušaja. Konačno, u nastavku “bijelo-plave” su zaigrale po Mazijinim željama.

ZADAR – NOVI ZAGREB 48:90

(13:29, 13:25, 13:15, 9:21)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Goleš, Stojić i Mirčeta (svi Šibenik).
ZADAR: Štrmelj 8, Baždarić, M. Erslan 4 (0-3), Marin 8, Sikirić 1 (1-2), Nikpalj 8, A. Erslan 6 (3-4), Majstorović 5 (2-2), Milovac 5 (3-6), Radovčić, Frakin 3, Pavičić. Trenerica: Marija Mazija.
NOVI ZAGREB: Cigić 6, Ciglar 12 (0-2), Trebec 4, Pascua Suarez 6, Komlet 8 (5-6), Dojkić 10 (2-2), Karacic 4 (2-2), Jurić 5 (1-1), Ivanković 15 (3-5), Raksanyi 14 (6-6), Stojsavljević 4 (0-1), Bura 2 (0-2). Trener: Vladimir Ivanković.
Šut za dva: Zadar 12-32 (38%); Novi Zagreb 31-47 (66%).
Šut za tri: Zadar 5-19 (26% – Marin 2, A. Erslan, Majstorović, Frakin); Novi Zagreb 3-11 (27% – Cigić 2, Komplet).
Slobodna bacanja: Zadar 9-17 (53%); Novi Zagreb 19-27 (70%).
Skokovi: Zadar 25 (8); Novi Zagreb 35 (9).
Osobne pogreške: Zadar 21; Novi Zagreb 23.