Prodor Croatije na vrh

20.11.2011. 23:00

DEBELJAK 0
DALMATINAC 2
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Ivan Zdrilić (Poličnik) i Damir Kapetanović (Zadar). Strijelci: 0:1 Marić (36′), 0:2 Vujević (41′).
DEBELJAK: T. Pavić, D. Dražić, Marin Pavić, Stipe Torbarina, Marin Dražić, Marić, Martinović, Batur, Marinović, Josip Smolić, Šare. Još su igrali: Petrović, Ante Dražić, Marin Torbarina. Trener: Stipe Vukas.
DALMATINAC: Grizelj, Matej Grgurević, Brkić, Čulina, Meštrović Čule, Jure Grgurević, Marić, Vujević, Volpi Kobal, Franov. Još su igrali: Gajić, Jurjević Škopinić, Oljica, Jure Musap. Trener: Mate Grgurević.
U fer i korektnoj utakmici nogometaši Dalmatinca su zasluženo pobijedili domaćine golovima Marića i Vujevića. Debeljačani nisu pokazali ništa na ovoj utakmici i ovo im je sada šesti uzastopni poraz. Treba istaknuti i nezadovoljstvo mnogobrojnih navijača Debeljaka koji su na kraju negodovali i tražili smjenu rukovodstva kluba, uprave Debeljaka. U Debeljaku se već spominje kao budući predsjednik Ante Smolić Gaši, dugogodišnji vratar sa svojim prijateljima iz Aluplasta koji bi bio i sponzor kluba.
NOŠK 2
MURVICA 1
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja. 100. Sudac: Ante Šimunac. Pomoćnici: Ivica Zrilić i Tomislav Haban. Strijelci: 1:0 Grđan (37′), 2:0 I. Čolak (68′), 2:1 Tadić (82′). Crveni karton: Ivan Lučić (89′ – drugi žuti).
NOŠK: A. Buterin, Anzulović (od 76′ Baždarić), T. Buterin, Pavasović, Musap, Sinovčić (od 84′ Vlatković), Grđan, I. Čolak, H. Čolak (od 46′ Radošević), Milanković, I. Buterin. Trener: Šime Baždarić.
MURVICA: Proroković, Vidaić, A. Lučić (od 46′ R. Ćustić), Jurlina, Žilić, D. Ćustić, Šarić, Tadić, Miletić, Žilić, I. Lučić. Trener: Ante Grgeć.
U prvom dijelu nakon tri šanse Murvice, u 37. minuti NOŠK dolazi u vodstvo golom Gržana nakon solo prodora. U 48. minuti šansa NOŠK-a, da bi u 68. minuti Čolak s 35 metara lob udarcem prebacio istrčalog vratara Prorokovića i povisio na 2:0. Murvica je u 82. minuti smanjila na 2:1 golom Tadića. U 89. minuti I. Lučić dobio je drugi žuti i napustio teren, a rezultat je ostao 2:1 za domaćina.
VELEBIT 3
ARBANASI 1
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja. 100. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 0:1 Novak (13′), 1:1 Turbić (52′), 2:1 B. Juko (58′), 3:1 R. Juko (67′ – 11 m).
VELEBIT: M. Juko, Jozić, Turbić, Krešić, Drlja, R. Juko, Jerković, Batelić, Tulumović, Radočaj, Majević. Još su igrali: Antunović, Jurić i Grčić, Đekić. Trener: Zoran Vujčić.
ARBANASI: Jurjević, Bilaver, Fantov, Rubelj, Bajlo, Pleslić, Dadić, Novak, Paleka, Mihić, Čirjak. Još su igrali: Lača, Bačić. Trener: Nikola Matković.
U fer utakmici nogometaši Arbanasa bili su bolji u prvom poluvremenu. Poveli su 1:0 preko Novaka. U drugom dijelu gledali smo bolju igru domaćina koji je stvarao šanse. U 51. minuti Turbić s 20 metara šalje u desni gornji kut vratara Jurjevića. Na 2:0 povisuje R. Juko pobjegavši obrani gostiju i s 10 metara šalje loptu u mrežu. Na 3:1 R. Juko u 67. minuti ulazi sam u šesnaesterac gdje ga ruši gostujuća obrana, a sudac zasluženo pokazuje na bijelu točku. Realizator je bio R. Juko.
GORICA 0
ZEMUNIK 3
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 50. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Anto Ević (Obrovac) i Zoran Žilić (Zadar). Strijelci: 0:1 Dragan Fabijan (10′), 0:2 Dragan Fabijan (56′), 0:3 Dragan Fabijan (74′ – 11 m).
GORICA: A. T. Mitrović, Jurjević (od 14′ K. Ikić), M. Ikić (od 72′ Smokrović), A. Erlić, G. Mikulić, Š. Čirjak (od 82′ Dražina), Lončar, J. Ikić, J. Čirjak, M. Mitrović (od 63′ Kamber), A. Mikulić. Trener: Mile Batur Čeza.
ZEMUNIK: Krnčević, Davor Fabijan, J. Alvir, M. Marušić, Maltež, Buljat, Kasap, Šarić, J. Fabijan, Dragan Fabijan, Š. Alvir. Trener: Milivoj Krnčević.
Pomalo neočekivano jedva sakupljeni Zemuničani uspjeli su iznenaditi Goricu i lako pobijediti 3:0 golovima Dragana Fabijana. Nakon što su gosti već u 10. minuti poveli s 1:0 udarcem Dragana Fabijana s 35 metara. Ključni trenutak susreta dogodio se u 14. minuti kada je udarac J. Lončara iz kaznenog udarca vratar M. Krnčević uspio obraniti. Nakon toga Zemuničani su olako u nastavku igre s dva gola Dragana Fabijana u 56. i u 77. minuti riješili pitanje pobjednika.
VRČEVO 4
BIBINJE 2
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja. 150. Sudac: Ivan Anić (Zadar). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Ante Zubčić (Benkovac). Strijelci: 1:0 F. Števanja (22′), 1:1 L. Lukić (28′), 1:2 H. Režan (45′), 2:2 Vulelija (49′), 3:2 F. Števanja (53′), 4:2 Vulelija (80′). Crveni karton: Frane Števanja (Vrčevo) u 73′ – drugi žuti.
VRČEVO: R. Batur, M. Galešić II, Čulina, B. Števanja, J. Števanja, S. Števanja, Banić (od 61′ Margarin), F. Števanja), M. Galešić I, I. Števanja Išo, Vulelija (od 88′ A. Galešić). Trener: Željko Števanja.
BIBINJE: T. Šimunić, D. Bralić (od 69′ Lonić), M. Lukić, Medun, Karaban (od 65′ A. Sikirić), Fuzul, M. Režan (od 78′ Z. Režan), B. Bugarija, H. Režan, L. Lukić (od 73′ L. Sikirić), M. Bugarija (od 60′ S. Sikirić). Trener: Bruno Torbarina.
U susretu s dosta preokreta nogometaši Vrčeva uspjeli su u drugom poluvremenu preokrenuti rezultat i osigurati sva tri boda pobijedivši Bibinje 4:2. Domaćini su poveli u 22. minuti preko F. Števanje iz slobodnog udarca s 20 metara, da bi na sličan način u 28. minuti L. Lukić poravnao na 1:1. Koncem prvom dijela gosti su uspjeli doći u vodstvo od 2:1 preko H. Režana. U nastavku T. Vulelija glavom efektno poravnava na 2:2 u 49. minuti, a vodstvo domaćinima od 3:2 donosi F. Števanja u 53. minuti. S igračem manje Vrčevo je uspjelo povisiti na 4:2 kada je T. Vulelija euro golom s 20 metara neobranjivo svladao T. Šimunića.