Uvjerljivi Arbanasi

20.11.2011. 23:00

Rukometaši Arbanasa jučer su u Mocirama napravili četvrti korak prema ostvarenju ovosezonskih ambicija – plasmanu u viši rang. U dvoboju šestog kola „crno- bijeli” su bez većih problema apsolvirali Opuzen, dok je konačnih 35:22 u najvećoj mjeri produkt dominacije domaće momčadi u drugom poluvremenu.
Arbanasi su bolje otvorili susret te postepeno povećavali prednost koja je u 14. minuti iznosila pet golova (10:5). Budući da su se Neretvani predstavili u oslabljenom i pomlađenom sastavu vodstvo Zadrana u prvom poluvremenu moglo je biti i veće, no tehničke greške i često ishitrena rješenja nisu im dopuštali da već do odlaska na odmor riješe sve dvojbe. Na poluvremenu je tako semafor pokazao 17:12, međutim, nakon samo 10. minuta igre u nastavku bilo je jasno da će se jedino preostalo pitanje odnositi na gol razliku u korist Arbanasa. Izabranici Žarka Jakšića fizičku su i nadmoć u kvaliteti iskoristili za brojne “lake” golove iz kontri i polukontri te su u 45. imali plus 13 (29:16). Istu razliku i isti odnos snaga rezervne su postave zadržale do isteka dvoboja. U slavlju domaćih pogocima se najviše istakao Josip Lončar, sedam puta uspješan realizator, dok je Opuzence s 10 golova predvodio odlični Ivo Škarica.
Sljedećeg vikenda Arbanase očekuje neugodno gostovanje kod Korčule, također pretendenta na prvo mjesto. Pobjednik u derbiju pokucat će na vrata Druge lige.

ARBANASI ZADAR – OPUZEN 35(17):22(12)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 150. Suci: Mate Milić i Ante Stipandžija (oba Šibenik).
ARBANASI ZADAR: Krstić, Galešić 6, Škulić, Pedić 3 (1), Gulan 1, Erstić, Nikpalj 1, Brkljača 3, Maršan 2, S. Matešić, Imbrišić, Škara 2, Lončar 7 (1), Marinić 2, T. Matešić 4, Šare 4. Trener: Žarko Jakšić.
OPUZEN: Barbir 1, Butigan, Vidović 5 (2), Čović 1, M. Popović 3, Škarica 10 (1), Matić, Barišić 2, S. Popović, Vištica, Mataga. Trener: Ivor Šimunović.
Sedmerci: Arbanasi Zadar 2 (3); Opuzen 3 (3).
Isključenja: Arbanasi Zadar 10 minuta; Opuzen 6 minuta.