Da je više Preloga

Autor: Matej Lordanić

21.03.2009. 23:00

Zadrani su bez većih poteškoća svladali Prelog drugi put ove sezone nakon što je u Prelogu bilo 32:29 za momčad iz Mocira. Utakmica je počela sa zakašnjenjem od 20-ak minuta zbog kašnjenja gostiju na susret prouzročenog jakim vjetrom i problemima u prometu. Unatoč tome, gosti počinju bolje i s tri uspješno realizirana sedmerca Čonkaša vode 0:3. No, Zadrani se bude i serijom 5:0 preko Peše i Brkljače dolaze do vodstva 5:3. Igrači Roka Paleke igraju bolje od svojih protivnika, ali do 20. minute se ne uspijevaju odvojiti na znatniju prednost. Stalno su imali nekoliko golova prednosti, da bi s tri pogotka Buovca (od toga dva iz sedmerca) došli do prve znatnije prednosti, 16:8.
No, Palekini igrači ne staju na tome i do kraja prvoga poluvremena dolaze do 10 pogodaka prednosti, ponajviše zahvaljujući vrlo brzim kontranapadima. Stoga su na odmor mogli otići zadovoljni učinjenim u prvome dijelu. U nastavku Zadrani nastavljaju zatrpavati vrata gostujućeg čuvara mreže Maleka pogocima pa polovinom drugoga dijela imaju velikih 15 pogodaka prednosti. Tada trener Paleka, znajući da je pitanje pobjednika riješeno, uvodi mlađe igrače u igru i rezultat polako počinje padati. Prelog preko Belića polako sustiže prednost, ali ne uspijeva stići bliže od pet golova zaostatka, 36:31. Valja napomenuti da je u drugom poluvremenu Paleka dao priliku mladom 17-godišnjem Roku Marinu i još nekim mlađim igračima pa nije iznenađenje pad rezultatske prednosti.
Rezultati 16. kola Prve Dukat lige: Zadar Gortan – Prelog 37:31, Crikvenica – Solin 30:24, Buzet – Kaštela Adriachem 29:23, Đakovo – Slatina 31:23, Arena Jadrogad – Trogir 26:24, Gorica – Županja (jučer).
Redoslijed: Buzet 28, Crikvenica 21, Solin 19, Arena Jadrograd 18, Zadar Gortan 17, Đakovo 16, Gorica (-1) 16, Kaštela Ad. 15, Županja (-1) 14, Prelog 10 (-1), Slatina 8, Trogir 7 bodova.

ZADAR GORTAN – PRELOG 37:31

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 150. Suci: Lovrić (Zagreb) i Tanasić (Dugo Selo).
ZADAR GORTAN: Meštrić, Marin 1, Žeravica 2, Buovac 7 (2), Franković 2, Miletić 1, Merhar 5, Samaržija, Peša 4 (2), Šimičević 1, Brkljača 6, Mijolović 7, Vučetić 1, Cota. Trener: Roko Paleka.
PRELOG: Kolarek, Belić 5, Vuk 4, Kos, Martinac 2, Čonkaš 9 (4), Malek, Peklar 2, Bratković 4, Hrešč, Janušić 3, Bauer 2. Trener: Dubravko Hozjak.
Sedmerci: Zadar Gortan 4 (5);  Prelog 4 (6).
Isključenja: Zadar Gortan 8 minuta; Prelog 6 minuta.

PALEKA: POBJEDA NIJE DOLAZILA U PITANJE

– Prelog je u ovoj utakmici bio slabiji nego u prvom dijelu prvenstva. Već u prvom poluvremenu smo napravili 10 pogodaka razlike, a u nastavku je naša prednost samo rasla. Dao sam priliku mlađim igračima pa su nas gosti malo iznenadili na duboku zonu. Nismo na početku dobro reagirali na to pa se prednost malo istopila. Sigurno je na to utjecao i nedostatak iskustva mladih igrača, ali pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Mogu biti zadovoljan obranom u prvom dijelu utakmice, ali na njihovu duboku zonu dali smo previše laganih lopti i nismo se dovoljno kretali. Bili smo netočni u dodavanjima što bih pripisao postavi koja je igrala, jer su nju uglavnom sačinjavali mlađi igrači. Na kraju mogu čestitati mojim igračima – kaže Roko Paleka, trener Zadra.