Autor: Z L

21.03.2010. 23:00

ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 18. KOLO
PAKLENICA  – NOŠK 2:0
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja 100. Sudac: Damir Lerga. Pomoćnici: Željko Margetić i Denis Krstanović (svi Zadar).
Delegat: Nediljko Bilaver (Škabrnja). Strijelci: 1:0 Kovačević (55′), 2:0 Marjanović (88′).
PAKLENICA: Jaklin, Vidić, Dokoza, Zanić, Stanić (od 79′ Anić), Kovačević (od 85′ Zelenika), Galešić (od 69′ Koić), Zdunić, Zubčić (od 66′ Marjanović), Ivković, Tadić. Trener: Tomica Milovac.
NOŠK: Buterin, Baždarić, Anzulović (od 54′ Pavasović), Zorić, Badžoka, I. Buterin, Vlatković (od 20′ Mijolović), Grđan (od 36′ Vučenović), Aliju (od 56′ Radošević), Sinovčić, Terkeš (od 32′ Oštrić). Trener: Željko Bakarić.
Nastavljaju igrači Paklenice kojima upravlja trener Tomica Milovca uspješan niz. Tako su i danas na zemuničkim Lužinama u srazu s NOŠK-kom ostvarili uspjeh, istina teže nego se očekivalo, no vrijedna su tri boda. Domaći su preko Ivana Kovačevića u 55. minuti, a nakon izrađene akcije postigli zgoditak, koji im je dao krila te su napadali. Gosti su učinili nekoliko izmjena vjerujući da će nešto više ostvariti no ovaj put nisu uspjeli. Paklenica je i u 88. minuti preko Marjanovića postavila konačan rezultat.
ARBANASI  – VRČEVO 1:0
ZADAR – Igralište Bagata. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zrilić (Poličnik). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Ivica Zdrilić (Popovići). Delegat: Ernest Karlović (Zadar). Strijelac: 1:0 Fain (47′).
ARBANASI: Nedić, Šalov (od 46′ Dadić), Fantov, Škoda, Prenđa, Pedišić, Perović, Rukavina, Fain, Novak, Svetić (od 46′ Nikpalj). Trener: Leo Vukić.
VRČEVO: Dević, I. Katuša, R. Katuša, I. Števanja I (od 10′ Š. Katuša), S. Števanja, F. Števanja, Š. Števanja, I. Števanja II (od 46′ Gaćešić), J. Števanja, Galac (od 38′ Kombura), I. Katuša. Trener: Željko Števanja.
Bolje pripremljena momčad Arbanasa, počela je s 11-oricom, bez zamjene što i je svojevrstan raritet, a njihov pomoćni vratar Josip Šalov igrao je cijelo prvom poluvrijeme i odlično odradio desnog beka. Bolju igru domaći nogometaši u 47. minuti okrunili su nakon što je Fain pucao, a Dević bio nemoćan. Moguća opasnost bili su Ivan Rukavina i Ante Fain kod domaćina, a u drugom dijelu njima uz bok išao je i Dino Nikpalj. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Ivica Katuša. Arbanasi su zasluženo slavili.
BIBINJE  – NOVA ZORA 5:1
BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Gledatelja: 50. Sudac: Josip Budan (Zadar). Pomoćnici: Petar Martić (Pag) i Damir Kapetanović (Zadar). Delegat: Milivoj Milačić (Biograd). Strijelci: 1:0 Hrvoje Režan, 2:0 Mate Režan, 3:0 Hrvoje Režan, 4:0 Hrvoje Režan, 4:1 Lovre Mikas, 51: Samir Šimunić.
BIBINJE: T. Šimunić, Bugarija, Sikirić, Iglić, Medun, Mate Režan, Hrvoje Režan, Luka Lukić, Krizman, Mate Lukić, Zvonimir Režan. Još su igrali: Sorić, Samir Šimunić, Šindija. Trener: Jurica Iglić.
NOVA ZORA: Morović, Polegubić, Mislav Mikas, Čulina, Bobanović, Lovre Mikas, Miočić, Jergović, Mandić, Eškinja, Njitraj. Još je igrao Kutija. Trener: Šime Mikas.
Lako i uvjerljivo do visoke pobjede domaćin je došao u prvome dijelu kada je rezultat bio 3:0. Seriju zgoditaka započeo je Hrvoje Režan, najbolji strijelac domaćina u 11. minuti. I u 38. i 55. Hrvoje Režan je ponovno pogodio. Na 4:1 povisio je Mate Režan. Slabi i anemični gosti ipak su postigli počasni zgoditak preko Lovre Mikasa u 69. minuti. Konačnih 5:1 postigao je Samir Šimunić i zaključio zasluženu pobjedu.
VELEBIT  – DEBELJAK 2:6
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Petar Paleka (Zadar). Delegat: Zdravko Zurak (Zadar). Strijelci: 0:1 M. Jerak (9′), 0:2 S. Marinović (20′), 0:3 M. Strenja (25′), 0:4 Martin Jerak (32′), 1:4 I. Franjić (35′), 1:5 S. Marinović (37′), 2:5 I. Franjić (47′), 2:6 M. Jerak (90′).
VELEBIT: M. Pešut, B. Kesić, B. Radočaj, Abramović, Ejupi, Batarolio, I. Franjić, D. Antunović, D. Marković, Z. Grgić, A. Mijatović, D. Krasović. Trener: Ivo Marić.
DEBELJAK: M. Rogoznica, M. Torbarina, L. Torbarina, D. Gambiraža, B. Torbarina, M. Strenja, L. Gamibraža, A. Smolić M. Jerak, M. Strenja, S. Marinović. Trener: nema.
Za razliku od lošeg nastupa prošle nedjelje protiv Zlatne luke, Debeljačani su se jučer i više nego iskupili, uvjerljivo pobijedivši momčad Velebita 6:2. Već od prve minute primijetila se očita nadmoć Debeljačana koji su se napokon probudili iz zimskog sna i odlučili pokazati da još imaju puno toga za pokazati. Posebno je bio motivirani Martin Jerak, napadač Debeljaka koji je osim titule naboljeg igrača utakmice postigao i hat-trick.
PAKOŠTANE  – PODGRADINA 1:0
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 180. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke) i Damir Dukić (Zadar). Delegat: Edo Perinčić (Zadar). Strijelac: Vujević (70′). Crveni karton: Ante Lacman (Pakoštane, 75′ – vrijeđanje suca).
PAKOŠTANE: Knez, Mi. Barešić (od 55′ Maksan), Anić, Vulin, Ma. Barešić, Kurtov, Lacman, Kostović, Skroče, Vujević, Mikulić (od 67′ Av. Gegollaj). Trener: Marijan Lamešić.
PODGRADINA: S. Bakić, Musap, Budan, A. Bakić, Marinović, M. Žuža, Crnjak, Katalinić, Batur, Paleka, Prskalo (od 46′ Pavičić). Trener. Marko Nekić.
Zaslužena pobjeda domaćina u borbenoj i živoj utakmici. Domaći su osvojili bodove teže nego su očekivali, jer su gosti discipliniranom i zgusnutom igrom u obrani s dva isturena igrač bili jako dobri. Najveću je prigodu u 60. minuti imao Skroče kada je tukao na prazan gol, ali se na gol liniji našao Marinović i glavom odbio loptu u polje. Zgoditka za pobjedu postigao je Vujević u 70. minuti nakon akcije više igrača domaćina. Po desnoj strani izbio je sam pred vratara i iz mrtvog kuta tukao, vratar odbija loptu koja se vratila Vujeviću i on pogađa desni kut.
DALMATINAC  – GORICA 0:2
CRNO – Igralište Dalmatinca. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Paleka (Zemunik Donji). Pomoćnici: Marko Vujević (Galovac) i Denis Bučić (Galovac). Delegat: Špiro Čulina (Pridraga). Strijelci: 0.1 J. Čirjak (81′ – 11 m), 0:2 Kamber (90′). Crveni karton: Jure Grgurović (Dalmatinac, 81′ – udaranje protivničkog igrača).
DALMATINAC: Mi. Grgurović, Ma. Grgurović, Bašić, Musap, Ju. Čirjak, Pupovac, Ćustić, Križek, Števanja, J. Grgurović, Franov. Još su igrali: Marnika, Janković. Trener: Mate Grgurović.
GORICA: Bučić, A. Batur, M. Ikić, Mikulić, Jure Ikić, Ši. Čirjak, Tokić, Marko Batur, Jurjević, Mitrović, Jo. Čirjak. Još su igrali: Š. Tokić, Kamber. Trener: Mile Batur.
Nogometaši Dalmatinca držali su se sve do 81. minute protiv jakog protivnika kada Gorica dolazi u vodstvo s 11 metara. Domaći igrač je prije toga igrao rukom. Nogometaši Dalmatinca su imali još jednu odličnu priliku da poravnaju rezutlat četiri minute prije kraja, no Janković nije precizan. U 90. minuti na 2:0 Kamber postavlja konačni rezultat i gosti zasluženo odnose tri boda.
ŠKABRNJA  – CROATIA 1:1
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Milan Torbarina (Debeljak). Delegat: Josip Bojčić (Zadar). Strijelci: 1:0 Šime Ivković (8′ – 11 m), 1:1 Joško Bolić (85′).
ŠKABRNJA: K. Dražević, P. Pavičić, P. Jurić, A. Mičić, Š, Klarin, I. Grubić, T. Bilaver, A. Vrsaljko, I. Šarić, Š. Ivković, M. Škara. Još su igrali: M. Gospić, H. Ražov. Trener: Luka Hržina.
CROATIA: E. Bubnjar, B. Vidas, M. Jačan, B. Budanović, A. Bolić, J. Bolić, M. Budanović, R. Duvnjak, J. Kresović, S. Erlić, D. Budanović. Još su igrali: V. Genda, P. Potočnjak, J. Santini. Trener pomoćni: Zlatko Kadija.
Već u 8. minuti Škabrnja je povela golom Šime Ivkovića iz jedanaesterca. U 16. minuti isti scenarij. Šime Ivković izbija sam pred vratara gostiju, ponovno jedanaesterac, ali Ivković je ovog puta promašio. Tim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme. U drugom dijelu izjednačena igra, prilika je bilo s obje strane. Gosti iz Turnja su uspjeli izjednačiti na 1:1 i to je bio konačni rezultat.
ZLATNA LUKA  – ZEMUNIK 2:2
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 200: Sudac: Tadija Babić (Pridraga). Pomoćnici: Anto Ević (Obrovac) i Ante Zubčić (Benkovac). Delegat: Mladen Čudina (Pakoštane). Crveni karton Šime Šare (Zemunik, 89′ – drugi žuti karton. Strijelci: 0:1 Alvir (18′), 0:2 Alvir (36′), 1:2 Morović (40′), 2:2 Strenja (83′).
ZLATNA LUKA: Dijan, Smolić, B. Brkić, Nadinić (od 79′ Pašić), Torbarina, T. Gašparović, J. Sudinja (od 77′ Strenja), Morović, D. Brkić (od 62′ K. Oljica), M. Oljica (od 46′ Mihić), Barić. Predstavnik kluba: Emil Sudinja.
ZEMUNIK: Krnčević, J. Šestan, Davor Fabijan (od 84′ Buljat), M. Marušić, H. Paleka, A. Šestan, Radović, E. Šarić (od 80′ Kasap), Dragan Fabijan (od 90′ Radović), Š. Šare, M. Alvir (od 90′ Perić). Trener: Milivoj Krnčević.
Nervoznu utakmicu obilježio je jedan crveni karton i čak 11 žutih kartona koje je podijelio nadasve hrabri sudac Babić. Loš teren na Dešenju drugi put za redom odnosi već planirane bodove Sukošancima koji nisu znali iskoristili nekoliko zaista izrazitih prigoda za zgoditke. Borbeni i nadasve organizirani gosti iz Zemunika znali su preko Mate Alvira iskoristiti neefikasnost domaćih napadača i kazniti smušenost neodlučne obrane. Do kraja poluvremena nadu domaćina za preokret daje iskusni Božidar Morović. U drugom poluvremenu nakon nekoliko domaćih neiskorištenih zicera gosti u 65. minuti bezuspješno traže kazneni udarac. U igri biti ili ne biti Sukošanci u 83. minuti preko Tomislava Strenje izjednačuju rezultat. No za potpuni preokret nije bilo više dovoljno snage.