Utorak, 23. travnja 2024

Zadranke izgorjele u Plamenu

21.04.2009. 22:00

Košarkašice Zadra  poražene su od Plamena iz Požege i tako se tri kola prije kraja Lige za ostanak kompromitirale ostvarenje ostanka u u A-1 ligi. U susret su puno bolje ušle Zadranke te se sredinom prve četvrtine prvi put odvajaju na šest koševa razlike, uspješnim pokušajima Ledenko i Ive Grbas (14:8). Odličnih prvih 10 minuta zaključila je prvom tricom na utakmici InaMarin za pristojnih 9 razlike (21:12).
U drugoj četvrtini Zadranke u 17. minuti dolaze u najveće vodstvo 30:16, da bi se gošće ipak do poluvremena serijom od 7:2 vratile na minus 9 razlike (32:23). U nastavku su košarkašice Zadra ušle sa četiri poena u nizu odlične Ive Grbas, na koju se nadovezala i s dvicom Ledenko pa je slutilo na katastrofu Požežanki (38:23). Ipak gošće koriste preran ulazak domaćih košarkašica u bonus pa su se poenima sa linije za slobodna bacanja držali u utakmici.  U posljednju četrtinu se ušlo sa prednošću Zadra od 12 poena (49:37). A onda je nastupila crna rupa kod Zadranki koje su nakon koša Ive Grbas na otvaranju posljednje dionice odigrale bez koša , a Požežanke su preko Ercegović, Soldo i Čizmić istopile prednost na dva koša (54:52) samo četiri minute prije kraja. Svjetlo na kraju tunela je tada došla u liku Ine Marin koja je svojom drugom tricom u utakmici uspjela vratiti Zadar na četiri poena prednosti (57:53), točno 3 minute prije kraja.
Ercegović je na drugoj strani napadčkim skokom došla do pogotka za 57:55,  a u seriajlu slobodnih bacanja Požežanke su prvi put povele 59:58 na minutu i 20 sekundi do kraja. Zadranke gube loptu u sljedećem napadu, a Mihelić tricom odvodi Požegu na velikih 59:63 na 42 sekundi do kraja.  A u tih posljednjih 42 sekunde Zadranke su pokušale napraviti povratak u rezultatsku neizvjesnost, ali nepreciznost i dvije vrlo sumnjive sudačke odluke su bile znak da gošće mogu početi slaviti.
Na kraju je sudački dvojac doživio pravu salvu uvreda od malobrojnog gledateljstva koje je bilo nezadovoljno jer se nisu oglasili u nekoliko vrlo diskutabilnih situacija kad su Zadranke bile u napadu. Na kraju odlične partije Ive Grbas, Ledenko i Marin koje su kombinirano ubacile43 poena nije bilo dovoljno za ostvarenje važnih bodova u Ligi za ostanak.

ZADAR – PLAMEN 59:63

( 21:12, 11:11, 17:14, 10:26)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 50. Suci: Mario Goleš i Davor Stojić (oba Šibenik).
ZADAR: Ledenko 15 (5-6), Štrmelj, A. Grbas, I. Grbas 17 (3-4), Sikirić 2 (0-2), Sesar, Erslan 3 (1-2), Marin 11 (1-2), Blažević 6 (0-1),  Meštrović 5, Popović, Rogošić. Trener: Marija Mazija.
PLAMEN: Soldo 13 (4-5), Domitrović 6 (2-4), Šerić 8 (6-8), Trnokop, Đukić, Rajić, Horvat 6, Ercegović 16 (4-6), Čizmić 9 (2-4), Mihelić 5 (2-2). Trener: Vladimir Englman.
Šut za 2: Zadar 20-42 (48%); Plamen 17-42 (41%).
Šut za 3: Zadar 3-14 (21%); Plamen 3-16 (19%).
Slobodna bacanja: Zadar 10-17 (59%); Plamen 20-29 (69%).
Skokovi: Zadar 26 (22+4); Plamen 37 (26+11).