Na Bilom brigu trči se i uzbrdo! (FOTOGALERIJA)

Marin GOSPIĆ

Na Dan planeta Zemlje Bili brig je potpuno oživio i to zahvaljujući i Danu sporta Osnovne škole Zadarski otoci na kojem su trčala djeca od vrtićke dobi do 14 godina. Humanitarnu atletsku utrku je, uz OŠ Zadarski otoci, organizirao Atletski klub Alojzije Stepinac, a sudionici utrke su neobavezno plaćali startinu od 10 kuna. Prikupljena sredstva donirat će se jednim dijelom potrebitoj obitelji jednog učenika škole, a ostatak će se donirati u dogovoru sa Samostanom sv. Frane.

Djeca su trčala u dvije vrtićke skupine iz susjednog Dječjeg vrtića Bili brig - Radost i to na 100 i 150 metara te školske skupine, od 1. do 7. razreda, od 200 do 700 metara. Što starija djeca, to je start sve dalji od cilja. Sve to u muškoj i ženskoj kategoriji. Osmaši su ove godine propustili utrku jer su na ekskurziji.

Utrka je bila napeta i zabavna. Nije bilo ni lako jer se trčalo uzbrdo. Ipak je to Bili brig i nema puno ravnice. Bilo je naravno i suza, ali i to je dio procesa učenja kako poraz primiti - sportski. Najmlađi pobjednik je Matej Fuzul, pobijedio je u kategoriji do 6 godina i bio je presretan osvojenim prvim mjestom pa nije imao puno snage kasnije crtati po podu. Među prvašicama najbrže tri djevojčice su bile iz 1. a razreda. Među pobjednicima je bilo i braće i sestara pa se u nekim obiteljima jučer posebno slavilo.

Prva tri mjesta iz svake skupine sudjelovat će na ovogodišnjem državnom maratonu Erste Plava liga i to u dijelu koji će se održavati na našem području, Zadar - Vir. Lani je na tom maratonu učenika osnovnih škola, OŠ Zadarski otoci imala najviše svojih predstavnika.

Ipak, jučer je najvažnije bilo sudjelovati, a cijeli je događaj imao višestruko značenje. Uz sportski i humanitarni dio, slavio se i Dan planeta zemlje.