11 C°

Trica Ceranje vratila Sonik u HT Premijer ligu nakon sedam godina

22.04.2019. 08:28

Majstorica finala doigravanja pred tisuću gledatelja u Jazinama pripala je nakon produžetka košarkašima Sonik-Puntamike. S tom teškom, ali iznimno slatkom pobjedom, igrači Šime Kraljevića osvojili su Prvu ligu i što je još važnije osigurali su povratak u elitni hrvatski košarkaški rang nakon ispadanja iz nje 2012. godine. Veliku pobjedu je šest sekundi prije kraja donio Josip Ceranja pogodivši tricu vrijednu HT Premijer lige. Imali su Puntamičani priliku u osnovnih 40 minuta doći do pobjede, jer su 12 minusa iz prvog dijela (26:38) uspjeli preokrenuti na sedam viška (70:63), četiri minute prije kraja. Ipak žilavi gosti su uspjeli izboriti dodatnih pet minuta serijom 8:1 u kojima su se snalažljivijima pokazali domaći košarkaši. Najefikasniji kod zelenih bio je Eddi Jurjević s 20 ubačaja, a Ceranja i Palčić su dodali po 17 poena s tim da je organizator igre Sonika umalo ostvario triple-double učinak, uhvativši 9 lopti i podijelivši 8 asistencija.