Utorak, 23. travnja 2024

Zlato, dva srebra i bronca za članove TK Zadar

22.05.2018. 10:00

Članovi Taekwondo kluba Zadar nastupili su 19. svibnja u Splitu u dvorani Gripe na Dalmacija kupu za mlađe kadete (9-11 god.), kadete (12-14 god.) i juniore (14-17 god.). Organizator natjecanja bio je TK Marjan, a nastupilo je 373 natjecatelja iz 47 klubova iz Hrvatske i BiH. Zadrani su nastupili s 8 natjecatelja u svim dobnim kategorijama. Za kadete i kadetkinje ovo je bio prvi kriterijski turnir za izbor u reprezentaciju za 2018. godinu pa je natjecanje dobilo najvišu razinu kvalitete nastupom najboljih kadeta. Juniorke TK Zadra osvojile su pehar za osvojeno treće mjesto u ekipnom poretku, a za to je najzaslužnija Ariana Oreč koja je nastupila u kategoriji – 63 kg i ostvarila dvije pobjede, obje nadmoćno, u prvoj protiv Line Juričević (Gusar) 17:2, a u finalu protiv Marije Beroš (Marjan) 11:0 i osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju. Teuta Uskok u kategoriji – 55 kg je izgubila u četvrtfinalu u borbi za medalju. Kod Kadeta odličan nastup imao je Frane Pavić u kategoriji – 53 kg, u tri borbe došao je do finala i osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju te je drugoplasirani na ranglisti za reprezentaciju. Prvu borbu protiv Karla Malečića (Jastreb) dobio je 26:11, drugu polufinalnu protiv Roka Sikavice (Casper) 15:14, a u finalu protiv Adrijana Jandrokovića (Orion ) izgubio 17:29. Karlo Uskok u kategoriji -41 kg izgubio je u prvoj borbi. Megi Lerga u kategoriji + 59 kg je trećeplasirana na ranglisti za reprezentaciju, s jednom pobjedom došla je do polufinala i osvojila treće mjesto i brončanu medalju. Prvu borbu protiv Barbare Slišković iz Zaprešića je dobila 17:6, a onda u polufinalu protiv Petre Batić (DIV Knin) izgubila 1:2. Nora Milolović u kategoriji – 55 kg prvu je borbu dobila dok je u četvrtfinalu u borbi za medalju izgubila. Paola Tomrecaj u kategoriji – 44 kg izgubila je prvu borbu. Od mlađih kadeta TK Zadar nastupila je Antonia Čirjak u kategoriji -39 kg koja je odlično odradila i ovo natjecanje te uz dvije pobjede kroz tri borbe osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju.