Paola Borović brončana u Bugarskoj s osobnim rekordom

22.07.2018. 18:25

U Staroj Zagori u Bugarskoj održano je Atletsko prvenstvo Balkana, a hrvatska reprezentacija je sa tri zlata, dva srebra i pet brončanih odličja osvojila šesto mjesto među 16 reprezentacija. Hrvatski olimpijci Andrea Ivančević i Ivan Horvat te mladi reprezentativac Sven Cepuš osvojili su zlata, a Zadranka Paola Borović je u troskoku s osobnim rekordom i drugim rezultatom svih vremena u Hrvatskoj (13,55 m) osvojila brončanu medalju. Hrvatski rekord drži Silvija Mrakovčić koja je 1995. u Ljubljani skočila 13,71 m. Najduži skok Borović je imala u petoj seriji, a zlato je na kraju pripalo Grkinji Paraskevi Papachristou (14.74 m). U Bugarskoj je nastupio i Dino Pervan u skoku u dalj. S preskočenih 7,46 m među 18 natjecatelja završio je na petom mjestu.