Bavarci Kinezima dopustili tek 43 poena

23.09.2018. 06:00

Druga utakmica turnira za Bayern i Liaoning Flying Leopardse određivala je plasman na kraju razigravanja po skupini te današnjeg protivnika za konačni plasman. Na kraju očekivano inferiorniji kineski prvak i drugim porazom je sebi odredio za protivnika u borbi za peto mjesto izraelski Maccabi (danas s početkom u 15.30 sati), dok će drugoplasirani Bavarci na poraženog iz dvoboja Fenerbahce-Olimpia odigrati za treće mjesto (18 h). O samom događanju na terenu teško je nešto pametno reći kad prva četvrtina završi s mršavih 13:7 za Bayern, a simpatični gosti iz Kine završe utakmicu s 43 ubačenih poena. Neočekivano loša košarka iako se radi o momčadi koja ne oskudijeva kvalitetnim pojedincima dok je za Kineze veliki pothvat bio što su imali bitnije manji zaostatak nego prije dva dana protiv CSKA. Ipak u drugoj četvrtini su igrači Dejana Radonjića uspjeli pronaći inspiraciju i postaviti stvari na svoje mjesto bijegom na 18 poena prednosti (38:20) u koje je najviše ugradio Devin Booker s 11 poena dok mu je ruku dao i bivši Zvezdaš, Dangubić, sa 7 ubačaja. U drugom poluvremenu azijska momčad je sve teže pratila ritam te je razlika na strani Nijemaca rasla. Jedini koji su kod Liaoninga nešto uspijevali ubaciti su bili bivši NBA igrači, Hudson i Bass, a sličnost s prvom utakmicom protiv Rusa je da su i u ovoj imali najefikasnijeg igrača na utakmici (Bass 16p), a nisu prebacili ukupno 50 poena. Radonjić je s druge strane pravu 'kamilicu' od utakmice u nastavku iskoristio za raspodjelu minute svim svojim igračima te su se na kraju svi osim Hobbsa upisali u listu strijelaca.