Borik veći i od Dubrave

21.11.2009. 23:00

Borik-Puntamika uspjela je u jednoj vrlo tvrdoj i teškoj utakmici pobijediti vodeću momčad lige, Dubravu, i tako ostvariti bitnu četvrtu ovosezonsku pobjedu.
Da će biti teško najavile su otvarajuće minute u kojima su gosti krenuli vrlo žestoko i ambiciozno. Serija od 9:0 u kojoj je Dubrava krenula u utakmicu djelovalo je alarmirajuće za Puntamičane, jer nisu mogli nikako u te četiri minute provući loptu kroz mrežicu. Zonska obrana gostiju nije ostavljala puno prostora za zelene kojih nije služio šut u tim trenucima. Uspio je tricom Mrva navijestiti buđenje domaćih košarkaša, ali do kraja četvrtine Borik-Puntamika je uspjela tek jednom pogoditi i to tricom Olivarija dok su gosti nanizali još sedam poena i prva četvrtina je zatvorena s plus osam Dubrave (7:15).
Motor Dubravaša, Vragović tricom otvara drugu dionicu za najvećih plus 11 (7:18), a Puntamičani dolaze u dva sljedeća napada do svojih prvih ubačaja za dva preko Dražovića i Čakaruna te uspijevaju prisiliti gostujućeg trenera Borisa Gnjidića na pozivanje prve minute odmora. Nakon koša Šakića (11:20) uslijedilo je razdoblje od tri minute bez poena s obje strane koje su prekinula četiri pogođena bacanja u Mrve i Devića i minus se smanjio na samo pet poena (15:20). Pokušavali su u tim trenucima svim silama domaći košarkaši smanjiti zaostatak, ali je na svaki njihov pokušaj Dubrava  imala odgovor. U posljednju minutu prvog poluvremena se ušlo s minusom od sedam poena (18:25), ali je onda jedna osvojena lopta Puntamičana koju je spremio Ivanov za minus pet (20:25) potaknula i publiku na sudjelovanje u stizanju Dubrave što je rezultiralo malim Jurjevićevim šouom koji je podigao na noge cijelu dvoranu. Prvo je stavio tricu za 23:27 na 30 sekundi do kraja, a nakon odlične obrane zeleni uspijevaju ponovno preko Jurjevića u posljednjim sekundama doći do najmanjeg zaostatka u utakmici od dva poena (25:27) što je bilo vrlo ohrabrujuće pred posljednjih 20 minuta. Kako su dobro završili prvi dio tako su i započeli Puntamičani drugi, jer je odmah na startu Olivari po prvi put vratio zelene na pozitivnu nulu (27:27) da bi, nakon dvije minute bez koša s obje strane, tricom Mrve po prvi put Puntamičani i poveli u utakmici (30:27). Utakmica je i dalje bila vrlo tvrda te teška za doći do poena, ali su domaći igrači uspjeli uspostaviti dobar ritam u kojem je Dubrava bila u podređenom položaju. Potvrdilo se to nakon trice Olivarija za 35:29 nakon koje su gosti brzo uspjeli preko Baraća i Vragovića smanjiti na 35:34, no Mrva tada stavlja svoju treću tricu za ostanak u plusu Puntamičana (38:34), a na njega se nastavlja Jurjević sa svoja dva projektila iz kuta i u 28. minuti Borik-Puntamika ima lijepu prednost od osam poena (44:36).
Nakon što je Bošnjak uspio u posljednjem napadu Dubrave u trećoj četvrtini pogoditi tricu za smanjenje na minus pet poena (48:43), Olivari se pobrinuo u dvije sekunde do sirene utrpati tricu sa osam metara za odličnih plus osam pred posljednjih deset minuta (51:43).
Tricom Mrve otvaraju zeleni i posljednju dionicu i u tim trenucima imaju plus 11 (54:43), a uzvraćaju Barać i Bošnjak dvicama za smanjenje gostiju što su uz jedno Mrvino pogođeno bacanje ujedno bili svi poeni u prvih pet minuta posljednje dionice (55:47). Svaku neizvjesnost oko konačnog rezultata otklonili su Mrva i Jurjević sa novim ubačajima van linije 6.25 i na semaforu je svijetlilo izvrsnih 11 viška za Puntamičane (61:50) na tri minute do kraja što je bilo dovoljno za četvrto ovosezonsko slavlje Plantakove družine. Junaci velike pobjede zelenih bili su kapetan Mate Mrva s 22 poena uz 5 trica i 5 skokova, Marino Jurjević s 16 i Olivari s 12 poena dok je kod gostiju bio vrlo raspoložen Karlo Vragović s 22 poena.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBRAVA 71:59

(7:15, 18:12, 26:16, 20:16 )
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 300. Suci: Josip Radojković (Split), Nikola Perlić (V. Gorica) i Krunoslav Peić (Sl. Brod).
BORIK-PUNTAMIKA:  Petani, Ivanov 7 (3-5), Čakarun 4, Pavić, Dražović 2 (0-1), Dević 6 (3-4), Mrva 22 (3-4), Marin 2, Jurjević 16 (2-2), Baždarić, Mrkić, Olivari 12 (1-3). Trener: Neven Plantak.
DUBRAVA: Vragović 22 (4-4), Gazić, Marić 9, Šutalo, Čuljak 9 (1-3), Perković, Samac 1 (1-2), Barać 6 (2-2), Juričić, Bošnjak 8, Šakić 4 (2-2). Trener: Boris Gnjidić.
Šut za 2: B.-Puntamika 10-26 (38%); Dubrava 17-34 (50%).
Šut za 3: B.-Puntamika 13-34 (38%) Mrva 5, Jurjević 4, Olivari 3, Dević 1; Dubrava 5-16 (44%) Vragović 2, Bošnjak 2, Marić 1.
Slobodna bacanja: B.-Puntamika 12-19 (63%); Dubrava 10-13 (77%).
Skokovi: B.-Puntamika 29 (17+12); Dubrava 25 (20+5).

IZJAVE

NEVEN PLANTAK, TRENER BORIK-PUNTAMIKE
– Tijekom cijele utakmice smo obranu igrali odlično, međutim u prvom poluvremenu je Dubrava igrala sa četiri igrača u reketu i stoga je bilo teško probijati za zicer situaciju. Ostali smo na šutu iz vana koji nam je bio u prvih 20 minuta katastrofalan. Ipak u drugom poluvremenu sam očekivao njihov pad u fizičkom dijelu, jer im je sužena rotacija, a nas je krenuo šut i pokazali smo karakter. Unatoč negativnom rezultatu tijeku cijelog prvog poluvremena uspjeli smo se uzdići iznad svih problema i pobijediti na čemu čestitam svojim igračima.
BORIS GNJIDIĆ, TRENER DUBRAVE
– Čestitam momčadi Borik-Puntamike na zasluženoj pobjedi. Znali smo što nas čeka ovdje i pripremali smo se, ali domaćin je u Jazinama je teško pobjediva i igra kako bi voljeo i ja da moji igrači igraju, s puno žara i borbe. Presudio je i umor mojih igrača te sužen izbor za rotaciju koji imam u svojoj momčadi.

VOŠTARNICA – DOŠK 81:55

A-2 LIGA JUG, 7. KOLOVOŠTARNICA 81DOŠK 55(18:12,18:14,24:17,21:12)ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 50. Suci: Hordov i Nekić (oba Zadar).VOŠTARNICA: Blaslov 5, Marić 7, Miočić 2, Bučaj 4, J. Bulić 13, I. Bulić 11, Zrnić 6, Dražović 8, Mišić 14, Bronić 2, Baričević 6, Škara 3.DOŠK: M. Pavelić 4, Čupić, Gabrić 9, Džapo, Vranjić 18, Bjegović, R. Pavelić, Bačić 4, Željko, Malenica 5, Copić, Pivac 15.