Sa 64 polja

21.11.2010. 23:00
Sa 64 polja

Saša Martinović 12. u Rijeci
Na jakom međunarodnom turniru Mediteran 2017, održanom u Rijeci, Saša Martinović je u konkurenciji 46 šahista i šahistica iz brojnih europskih zemalja osvojio 12. mjesto s 5.5 bodova (4 pobjede, 3 remija, 2 poraza). Nakon poraza u 6. i 7. kolu Martinović je u 8. kolu pobijedio Ivanova s bijelim figurama dok je u posljednjem kolu savladao šahisticu Borku Frančišković. Osvojenim bodovima i solidnim plasmanom Zadranin je izborio pravo nastupa na zatvorenom pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske koje će se održati u siječnju 2011.
Počinje pojedinačno Prvenstvo ZŽ
U prostorijama drugoligaša Caspera večeras (18.30 sati) počinje pojedinačno seniorsko Prvenstvo Zadarske županije. Pravo nastupa imaju svi registrirani šahisti kod HŠS s područja županije. Očekuje se nastup ponajboljih zadarskih šahista. Nagradni fond je 4.200 kuna.
Očekivano – Jakić i Zadar
Na tjednom brzopoteznom turniru drugoligaša Zadra većih iznenađenja nije bilo. U pojedinačnoj konkurenciji Ivan Jakić je ostvario maksimalan učinak. U borbi za drugo mjesto Josip Bubičić je osvojio titulu viceprvaka nakon poraza njegovog pratitelja Antuna Klišmanića. U momčadskom redoslijedu Zadar je očekivano bio ispred NOŠK-a.